anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

słuchawki bluetooth a tv sony

profile.country.PL.title
Maciekww
Użytkownik

słuchawki bluetooth a tv sony

Prosiłbym o jasną odpowiedź - czy w tv sony mimo, że mają bluetooth nie ma możliwości skorzystania ze słuchawek bluetooth? Czemu pytam - mam 2 pary słuchawek bluetooth, działających z 5-6 letnim tv lg z funkcją buletooth bez problemu ale niedziałających z sony bravia (KDL-50x815B). Pani z infolini poinformowała mnie, że tv sony nie współpracują z tego typu słuchawkami bo bluetooth jest jednostronny? To jak mam wykorzystać ten bluetooth? A swoją drogą nigdzie nie znalazłem ostrzeżenia, że słuchawek akurat ten "dziwny jakiś" bluetooth nie obsługuje - a to przecież Sony a nie tv "no name".

54 ODPOW. 54
profile.country.PL.title
matrbis
Użytkownik

Softtone dokładnie masz rację,jak daje gwarancję Samsung na 2 lata to jest pewniak że dłużej nie pochodzi....

 

Bohdan witaj. Jak zdrowie? No właśnie IR Blaster to kolejny ***** Sony na nasz rynek. Co mnie zaciekawilo to ostatnie rozpakowanie na YT jakiegoś wysokiego modelu Sony na 16rok. Już nie wspominam że ten przekaźnik powinien być w naszych modelach np z 15roku. Oglądam sobie angielskojezyczne YT z rozpakowaniem, a tu IR Blaster w pudełku. Wspomnę że to technologia wsteczna do produktów starszych takich jak dekodery sat lub stare amplitunery bez hdmi np arc. Więc w takich np USA dostają ten IR Blaster, a w Polsce Sony zabrało bo pewnie uważają że mamy najnowsze sprzęty w domach....

 

I nie dotyczy to tylko tv takie kastrowanie tych samych modeli urządzeń. Nie wiem jak teraz ale kiedyś smarty i telefony na innych rynkach miały IR,ale u nas to po cholerne takie udogodnienie. Śmieszna sytuacja była jak wchodziła seria Z na rynek (smart i tablet), puścili chyba przez pomyłkę lub już serii nie chcieli w fabrykach mieszać tablet Z z IR. Później wymyślili na bełkot marketingowy że ta IrDA po to była by tabletem sterować jak pilotem (hahaha ale smarty nie miały) idiotyzm Sony.

profile.country.PL.title
bohdang
Użytkownik

Mnie jednak najbardziej wkurzyło to, że po ostatniej aktualizacji przestał "widzieć" większość materiałów na zewnętrznych HDD, przynajmniej na tych większych (1TB, 2TB). Nie wiem jak jest na tych mniejszych, bo po prostu nie mam.

Dzięki "matrbis" - w porządku. Pozdrawiam.

profile.country.PL.title
ok0123
Poszukiwacz

PawełSzy cos tam coś tam

 

Śmieszy mnie twoje podejscie. Kupując słuchawki bluetooth też muszę sprawdzać czy mają one odbiornik? A może mają tylko nadajnik? A może tylko możliwośc podłączenia myszki? Kupując telewizor muszę w dokumentacji sprawdzać czy wogole odtwarza obraz? A może tylko dźwięk? A może tylko zapali się zielona dioda? A może tv jest UHD i świeci się tylko 5 pixeli a reszta po zakupie drugiego tv?. I później wina klienta bo nie doczytał w instrukcji, że telewizor ten służy tylko do ogrzewania pomieszczenia. Przecież na pudle nie ma nawet gwiazdki, która sugerowałaby, że coś jest nie tak.

 

Tak jak wspomniał jeden z kolegów czy komuś się to podoba czy nie kupujący ma prawo wychodzić z założenia, że producent podając ogólnie znaną funkcjonalność, będzie ona działać w sposób ogólnie przyjety. Świadczy o tym jak widać skala problemu. To nie jest jedyne forum na którym ten temat jest poruszany. Ludzie są zaskoczeni. I też nie znam innego producenta który stosuje takiego kastrata. Gdyby to był jeszcze jakiś badziew za parę groszy to bym to spokojnie przełknął. ALe to był drogi badziew.

 

Ja również uważam, że jest to oszustwo producenta. Obojętnie czy jest to Sony czy kto inny. Jest to jeszcze gorsze podejście do klienta niż fimy pożyczkowe które pożyczają na 2000% w skali roku bo z reguły dają gdzieś gwiazdkę. A jak jest gwiazdka to jest ogólnie przyjęte, że jest jakiś przekręt. A w Sony nawet gwiazdki nie ma. Zawsze szanowałem tą firmę. I nie pamietam innej, na której tak mocno się zawiodłem. Bluetooth to jest tylko wierzchołek góry lodowej. Najgorsze jest to, że support przyjmuje zgłoszenia a potem jest tylko zlew. Co widać i słychać często na tym forum.

 

No cóż, mają taki model biznesowy - ich wybór. Wiele było naprawdę dobrych firm które upadły. We mnie już klienta nie zobaczą. I niestety, nie będę jej polecał.

profile.country.PL.title
ok0123
Poszukiwacz

Moja odpowiedź dotyczyła pawłaszy coś tam coś tam

tak samo u mnie, słuchawki sony tv sony, nie można połączyć, nie kupię tam nic więcej