anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

sony 32 v4500 + odtwarzacz dvd = problem z dzwiekiem

profile.country.pl_PL.title
areckis69
Początkujący

sony 32 v4500 + odtwarzacz dvd = problem z dzwiekiem

Witam, mam problem z dzwiekiem po podlaczeniu odtwarzacza dvd kablem hdmi z sony 32 v4500 - dzwiek czasem na ułamek sekundy sie pojawi a za chwile znika i nie ma go dłuzszy czas, ogólnie rzecz biorac dzwieku praktycznie wogole nie ma czasen na sekunde lub kilka sie pojawia i na tym koniec. Obraz wyswietlany jest bezproblemowo.
Co moge z tym problemem zrobic?

14 ODPOW. 14
oldguest
Początkujący

Problem z kablem. Problem z tym że DVD wysyła DD do telewizora a TV nie ma tego dekodera. Uszkodzone DVD. Uszkodzony Telewizora. W takiej kolejności jak napisałem bym to rozpatrywał.

profile.country.pl_PL.title
areckis69
Początkujący

dziekuje za info. Chciałem poinformowac ze jest to dvd bellwood i kabel oraz ten odtwarzacz byly sprawdzane na innych telewizorach i i wszystko działało jak nalezy, więc chyba mam problem z wejściem hdmi w tym tv, zaznaczam ze na wszystkich wejsciach hdmi sprawdzalem i ten sam problem :(
Rozumiem ze czeka mnie serwis? tv kupiony pod koniec stycznia, troszke w takim razie jestem zawiedziony firma SONY

oldguest
Początkujący

Ostatnio mam wrażenie że wszyscy lubią od razu zwalać na Sony. A próbował Pan zobaczyć jaki rodzaj dźwięku wysyła DVD do telewizora? A pierwsze bym sprawdził innym sprzętem telewizor bo moim zdaniem na 99% on jest sprawny.

profile.country.pl_PL.title
areckis69
Początkujący

jedyna mozliwośc jaka miałem to podłaczenie innych sprzetów przez scart i component i na tych opcjach inne odtwarzacze działaja. jedyny odtwarzacz jaki mam z hdmi czyli bellwood to w tym przypadku jak wyzej pisałem brak dzwieku lub zacinanie sie dzwieku - raz jest a raz nie ma

oldguest
Początkujący

A ten odtwarzacz nie ma wyjście componentowego? Jeśli ma to może wystarczy podłączyć i po problemie? Ja nie zauważam różnicy na gorsze przy componencie a niekiedy nawet na lepsze (telewizor uruchamia więcej "poprawiaczy")

profile.country.pl_PL.title
areckis69
Początkujący

w takim razie po co sa te wejscia HDMI - atrapy??? akurat wtym odtwarzaczu moge ustawic wyzsza rozdzielczosc po hdmi i na tym mi zalezy a tu klops, podejrzewam ze wejscia sa "walniete", jesli Pan moze to prosze pomoc z tym problemem wejsc hdmi poniewaz to mnie strasznie nurtuje, jak wyzej pisalem ten sam sprzet dvd z tym samym kablem hdmi na innych tv działa bez problemu tylko w moim nie chce za nic wespółpracowac 😕

profile.country.pl_PL.title
Zimny_
Użytkownik

A możesz spróbować w DVD przełączyć dźwięk na stereo i zobaczyć czy działa poprawnie? Być może wysyłany dźwięk nie jest kompatybilny z lcd. Wszystkie telewizory są produkowane w pewnych ogólnych standardach (złącze HDMI jest w najnowszym profilu 1.3.), jeżeli DVD wysyła dźwięk w innych swoich standardach, to może to być problem. Na stereo powinno chodzić poprawnie. A dźwięk możesz puścić do kina domowego, w końcu do tego jest stworzony dźwięk Dolby.

oldguest
Początkujący

areckis69 napisał(a):

w takim razie po co sa te wejscia HDMI - atrapy???



pozostawię bez komentarza

areckis69 napisał(a):

akurat wtym odtwarzaczu moge ustawic wyzsza rozdzielczosc po hdmi i na tym mi zalezy a tu klops, podejrzewam ze wejscia sa "walniete"



A sprawdził Pan jaki wysyła dźwięk DVD? Albo spróbował go Pan przestawić na stereo tak jak pisze kolega Zimny? A przez componenta też można posłać 1080.

profile.country.pl_PL.title
Zimny_
Użytkownik

Przez wyjście component również przesyłasz obraz Full HD. Nie masz żadnych strat na jakości. Od HDMI różni się tylko tym, że masz więcej kabli, osobny kabel na dźwięk, nie masz możliwości sterowania urządzeniem, nie przesyłasz dźwięku 7.1 (i tak mało jest źródeł nadających dźwięk w takiej jakości). I to są główne różnice. Najważniejsze, że nie masz strat na obrazie.