anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Sony 32w655 - czy można nagrywać na dysk zewnętrzny?

ROZWIĄZANE
Dedal102
Poszukiwacz

Sony 32w655 - czy można nagrywać na dysk zewnętrzny?

Mam pytanie:

- czy w modelu w655 można nagrywać na zewnętrzny dysk HDD 2,5" ? Np. WD My Passport WDBY8L0015BBK

- czy są jakieś ograniczenia dotyczące np. maksymalnej wielkości dysku?

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Zaakceptowane rozwiązania
profile.country.pl_PL.title
Mylagos
Użytkownik

Witam.
Odpowiedzi na swoje pytania znajdziesz w tym linku:
http://pdf.crse.com/manuals/13LW600114/PL/c_usbrec_europe_set.html

 

Kwestia maksymalnej wielkości dysku nie jest tu poruszona ( minimum to 32GB).

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

7 ODPOW. 7
profile.country.pl_PL.title
Mylagos
Użytkownik

Witam.
Odpowiedzi na swoje pytania znajdziesz w tym linku:
http://pdf.crse.com/manuals/13LW600114/PL/c_usbrec_europe_set.html

 

Kwestia maksymalnej wielkości dysku nie jest tu poruszona ( minimum to 32GB).

profile.country.PL.title
djrychu
Expert

Witam,

 

Dodam tylko, że nie wszystkie dyski w szczególności IDE starszej serii będą wystarczająco szybkie dla TV, ale o tym poinformuje TV po podłączeniu i sformatowaniu.

 

Pozdrawiam

Krzychu15
Nowicjusz

Witam, podpinam się pod temat, bo mam właśnie problem ze współpracą dysku przenośnedo WD Elements 1TB z telewizorem Sony serii KDL W655A. Telewizor widzi dysk, zarejestrował go i nawet test sprawności przeszedł pomyślnie. Co z tego, jak prawie każde nagrywanie na dysk jest przerywane i kończy się
błędem. Po różnym czasie, od kilku do kilkudziesięciu minut telewizor wyłącza się (resetuje) i włącza z powrotem. Oczywiście nagrywanie zostaje przerwane i w błędach nagrywania jest komunikat o
wystąpieniu problemów z zasilaniem. Czy te błedy można jakoś skasować? Nie ma takiej funkcji w menu. Raz po takim resecie telewizor nie włączył się, a dioda sygnalizacyjna migała na czerwono 8 razy. Co oznacza ten błąd? Telewizor włączyłem ponownie i chyba wszystko działa. Nagrywanie też działa, ale tak jak przedtem, ciągle błędy i resety. Czy ktoś używa tego dysku do Sony W655A? Mam podejrzenie, że ten problem z zasilaniem, to przeciążenie portu USB, który jest w standardzie 2.0 a dysk ma 3.0, choć piszą, że jest kompatybilny z 2.0 (USB 3.0 potrzebuje więcej prądu). Nie mogę znaleźć informacji jaki prąd pobiera dysk przy podłączeniu do USB 2.0. Czy to w ogóle problem złego dysku, czy jakaś usterka mojego telewizora?

Krzychu15
Nowicjusz

Czy nikt nie miał podopbnych problemów z tym modelem telewizora? Może ktoś wie chociaż, jaki błąd sygnalizuje dioda migająca 8 razy na czerwono?

profile.country.PL.title
djrychu
Expert

Witam,

 

Tak jak piszesz problem występuje z zasilaniem. Prawdopodobnie Twój dysk wymaga dużej ilości prądu którego Twój TV nie może zapewnić. Niektóre obudowy dysków mają wejście na dodatkowe zasilanie, wówczas możesz dysk dodatkowo zasilić z zewnętrznego źródła lub drugiego portu USB Twojego TV.

 

Pozdrawiam

Krzychu15
Nowicjusz

Niestety mój dysk nie ma dodatkowego gniazda do zasilania, a w dodatku TV 32W655 ma tylko jeden port USB. Dodatkowe zasilanie mogę więc zapewnić jedynie stosując specjalny rozgałęziony kabel USB, w którym jedną końcówkę wepnę do TV a drugą do zasilacza sieciowego z wyjściem USB. Trochę to pokombinowane i nie mam przekonania, czy elektrycznie jest bez zastrzeżeń. Napięcie z zasilacza będzie połączone równolegle z USB TV, i co jeśli TV będzie wyłączony i odłączy napięcie ze swojego wyjścia USB a ja cały czas będę mu podawał na to wyjście zasilanie z zasilacza? Nie uszkodzę czegoś? Niestety to jedyny pomysł jaki w tej chwili mam, aby użyć tego dysku do mojego TV. Mógłbym nawet kupić nowy dysk, ale nie mam żadnej pewności, że ten problem nie wystąpi. Teraz wszystkie przenośne HDD 2,5" są w standardzie USB 3.0. Wkurza mnie, że mam nowy TV, nowy dysk, a mimo to urządzenia nie mogą ze sobą współpracować. Skoro już Sony wypuściło TV z możliwością nagrywania na HDD, to powinni dostosować to rozwiązanie do bieżących standardów.

profile.country.PL.title
djrychu
Expert

Zawsze możesz się skontaktować z serwisem Sony co oni mają do powiedzenia na ten temat. Opcją druga to jeśli masz możliwość wybrać się do Sony Centre, przedstawić swój problem i u nich spróbować podłączyć i sprawdzić. Może nie jest najlepsze rozwiązanie ale pozwoli Ci odpowiedź czy twój Tv nie jest uszkodzony.

 

Pozdrawiam