anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

sony bravia kd 55xe7077 a hdr

profile.country.PL.title
zielony
Poszukiwacz

sony bravia kd 55xe7077 a hdr

Witam!Jak w temacie.Ma ktos z Panstwa skalibrowane/zna moglby podac optymalne/najlepsze ustawienia sony bravia kd 55xe7077 pod hdr zywy pod Netflix badz wogole pod hdr?Obecnie uzywam trybu HDR ZYWY.Mm problem z jasnoscia i poziomem czerni."Brak oka"Na profesionalna kalibracje mnie nie stac.Bylbym wdzieczny i zobowiazany za wszelkie porady i szybka odpowiedz.Pozdrawiam!

4 ODPOW. 4
profile.country.PL.title
Jacek_M250
Znawca

Możesz spróbować według tego co na stronie Sony: https://www.sony.pl/electronics/support/televisions-projectors/articles/00126919. Ja osobiście nie używam trybu ,,żywy'' bo to moim zdaniem, lepszy efekt daje kinowy HDR.

profile.country.PL.title
zielony
Poszukiwacz

Witam!Na poczatek dzieki Jacek ze jestes na posterunku!Powiem tak.Wideo Hdr  mi sie nie widzi,Sama"sepia".Przynajmniej na moim tv.Z plikow sony rowniez korzystalem hoc nie na Netflix.Nie zaszkodzi sprobowac.I lepiej nie mowic co mi z tego wyszlo.Tak bywa jak osiolkowi w zloby dano i ktos ma slabe oko do tego kiepsko zna.Wg supportu sony nie moge podlaczyc PS ani blueraya.Problemem jest moja sounbase HT-XT1.Obstawiam jego niekompatybilosc z Bravia sync.I tak po podlaczeniu odtwarzacza do jakiegokolwiek wejscia HDMI w tv komunikat"z powodu bledu podlaczenia dzialaja glosniki tv"Po podlaczeniu do HDMI soundbase.Soundbar nie wykrywa odtwarzacza.Zaczyna dzialac po wylaczeniu sterowania urzadzeniami przez tv.To znow powoduje ze tv nie"pamieta"/wykrywa soundbase po nastepnym uruchomieniu.Sadze ze to brak funkcj CEC w odtwarzaczu.Poniewaz  z dekoderem Polsatu ktory ma CEC hoc wylaczony nie ma takich problemow.Zrezygnowalem wiec narazie z uzytkowania odtwarzacza.Poniewaz soundbase spisuje sie wysmienicie.Zastanawiam sie nad konsultacja z supportem w tej sprawie.Ale moze Ty Jacku bedziesz mogl pomoc wiedzial jak rozwiazac"obejsc"ten problem?Ja mam takie pomysly.Zakup kabla HDMI bez obslugi CEC.Aktualnie uzywam kabli high speed 2.0b.Lub podlaczyc toslinkiem.Choc wolalbym unikac.Bo slyszalem ze nie przesyla formatow audio typu 7.1 hd master etc.Tylko przy polaczeniu HDMI tyle instrukcja soundbara.A Ty co myslisz co bys radzil?Pozdrawiam

profile.country.PL.title
Jacek_M250
Znawca

Coś jest na rzeczy z Bravia Sync, bo czemu blokuje wysyłanie sygnału przez HDMI po podpięciu odtwarzacza BD do TV? Opcja z optykiem jest jakimś sensownym kompromisem, chociaż prawdą jest, że więcej niż DD+ nie wyjdzie po optyku, ale z drugiej strony wygoda w tym przypadku jest moim zdaniem ważniejsza.  

A konsultacja z supportem to swoja droga słuszna droga :slight_smile: 

A może pora przesiąść się już na jakiś soundbar z Dolby Atmos? HT-ZF9 jeśli ważna jest obsługa sieciowa i Hi-res albo HT-G700 jeśli tylko efekt kinowy.

profile.country.PL.title
zielony
Poszukiwacz

Czesc Jacku!Na poczatek dziekuje za odpowiedz!Zeby za duzo nie gadac.Mialbym pytanie i prosbe zarazem.Wczoraj skorzystalem z twoich rad i przelaczylem na wideo hdr w Netflix.Okazalo sie ze wyzbyl sie tj tv tej"sepii"Wynika ze jak byl nowy nie mial aktualizacji i stad efekt ten.W zwiazku z tym moje pytanie i prosba.Czy ty kalibrowales ustawiales sobie jakos szczegolnie swoj tv pod wideo hdr?Funcje podstawowe takie jak jasnosc poziom czerni nasycenie ostrosc tworzenie realizmu rozdzielczosc.Jak i te zaawansowane  zwiekszenie kontrastu dostosowanie czerni gamma zywy kolor i zaawansowana temperature barw czyli wzmocnienie i przesuniecie RGB.Jesli tak czy nie byloby dla ciebie problemem podzielic sie np prywatnie mejlem jakimis np jpg z ustawien?Chetnie bym skorzystal i wyprobowal.Jakby co moj meil kazimierz.jankowski@vip.onet.pl.Druga sprawa.Soundbar.Powiem wprost.Ja jestem rencista niepelnosprawnym.Nie stac mnie na"zabawke"w cenie ok 2k za 1 a ok 4k za 2.Nawet ta soundbase nabylem okazyjnie od szwagra jeszcze pare dni gwarancji w cenie niewiele wyzszej niz np soundbary lidla czy Biedronki.Przesiadl sie na wyzszy model tv.Taki dzwiek z sundbase mnie zadowala.Powiem tak.Moze sie myle i nie zgodzisz sie ze mna.Ale w cenie ok 2-4k za soundbary ktore poleciles bardziej"ekonomicznie" wg mnie byloby uderzyc w jakiegos mini czy microleda konkuencji np TCL lub Hisense gdzie juz w cenie do 5k zaimplementowano wsie hdr-y dolby vision atmos nierzadko odswiezanie 120hz i posiadaja juz jakis tam system naglosnienia cos w rodzaju zintegrowanego soundbara.Tak postapil szwagier.I tak tez mu doradzilem.Gdyby mnie bylo stac tak bym postapil.Ostatnie juz pytanie.Jesli korzystasz z kabla TOSLINK moglbys polecic jakis w cenie 40-50zl?Pozdrawiam!Ps.OLED nie wchodzilby w gre wiadomo z jakich wzgledow.