anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Sony Bravia KDL-32EX421 Problem z usb

yogin-----
Początkujący

Sony Bravia KDL-32EX421 Problem z usb

Witam, tak jak w temacie problem dotyczy nie działającego wejścia usb. Od paru dni telewizor po podłączeniu pendriva (4gb)bądź tabletu przez kabel usb nie odnajduje go. Początkowo wszystko było tak jak powinno czyli podłączam pendriva, wyświetla się komunikat że wykryto urządzenie i normalnie odtwarzało. A teraz nic :(( Proszę o pomoc.

21 ODPOW. 21
profile.country.pl_PL.title
1_pawel
Użytkownik

KrisKW napisał(a):

Mój wniosek jest taki, iż USB w Soniakach są strasznie wrażliwe. Najzabawniejsze jest to, że nikt dokładnie nie potrafił mi powiedzieć kiedy podłączać i odłączać od USB urządzenia.


Na pewno nie jest wrażliwsze od innych np. Samsungach gdzie przez pewien czas całe partie uszkodzonych wejść USB były zwracane do naprawy lub wymiany płyty ( urwane gniazda ).
Kiedy podłączać do USB urządzenia - przed lub po włączeniu telewizora.
Kiedy odłączać od USB urządzenia - po zamknięciu aplikacji odtwarzanie zdjęć/muzyki/filmów wideo.
( Informacja o USB uzyskana od serwisantów.)
Bardzo dużo jest przypadków nie utrzymanych wymiarów wtyków urządzeń USB, jedna zasada nic na siłę.

KrisKW
Początkujący

Dzięki za cenne informacje :c29

profile.country.pl_PL.title
Mylagos
Użytkownik

Ja dodatkowo powiem, że dobrym pomysłem może być też, odłączanie z portu USB, dopiero po wyłączeniu telewizora - wtedy napięcie nie powinno być doprowadzanie do portu - minimalizacja szansy na jakąkolwiek usterkę.

yogin-----
Początkujący

Czy serwis może to od razu naprawić w domu?

profile.country.pl_PL.title
1_pawel
Użytkownik

Jeśli tylko poszło zabezpieczenie przeciążeniowe portu USB to chyba tak, ale to wszystko zależy o usterki.

profile.country.pl_PL.title
Mylagos
Użytkownik

Sporo właśnie zależy od usterki. Jeśli padł jakiś element który można wymienić na miejscu, to nie będzie problemu. Gorzej jeśli technik przyjedzie i dojdzie do wniosku że sprzęt wymaga dogłębniejszej analizy i testów, aby znaleźć przyczynę usterki.

oldguest
Początkujący

Mylagos napisał(a):

Ja dodatkowo powiem, że dobrym pomysłem może być też, odłączanie z portu USB, dopiero po wyłączeniu telewizora - wtedy napięcie nie powinno być doprowadzanie do portu - minimalizacja szansy na jakąkolwiek usterkę.


Witam od 5 miesięcy jestem posiadaczem KDL-40EX650 kilkadziesiąt razy podłączałem i wyłączałem pendrive (bez wyłączania telewizora) jak do tej pory wszystko jest ok . pen posiada diodę kontrolną uaktywniającą się po kilku sekundach od podłączenia do portu USB . po wyłączeniu telewizora dioda kontrolna (pendrive) świeci około 3-4 minut .
Wniosek z tego że wyłączenie telewizora nie skutkuje przez jakiś czas odcięciem zasilania , a więc wyłączanie telewizora i czekanie aż zaniknie napięcie w nośniku jest nieco irytujące . przez lata używania portów USB na różnych urządzeniach nie miałem z nimi problemów .

profile.country.pl_PL.title
stubbs.
Użytkownik

Pozostaje jeszcze otwarte pytanie jakie napięcie jest podawane na port USB po wyłączeniu TV? Skoro świeci dioda to niezaprzeczalnie jakieś napięcie jest, tylko czy jest ono takiej wartości jak przy włączonym TV? Niższe napięcie (moim prostym rozumowaniem) jest bezpieczniejsze dla wyciągnięcia pendrive'a oraz dla ochrony samego portu.
Do tego kłania się temat skoków napięcia, które można ograniczyć poprzez listwę przepięciową. TV ma wbudowane systemy ochrony dla takich właśnie przypadków ale bezpieczniej jest zawsze podpiąć go do prądu poprzez taką listwę, która nie kosztuje dużo (koło 30zł).

Pozdrawiam Stubb
yogin-----
Początkujący

W moim przypadku nawet ta dioda w pendrivie się nie zapala więc pewnie problem leży w tym o czym mowa wyżej. W takim razie trzeba teraz czekać na serwis i modlić się żeby udało się "fachowcom" naprawić to w domu;-)

KrisKW
Początkujący

Raczej nie stawiam na to, że naprawią to na miejscu, ale oczywiście życzę abym się mylił. Swoją drogą nawet telefony mają opcję bezpiecznego odłączania karty pamięci więc czemu telewizory tego nie mają?