anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

sony bravia KDL40BX420BAEP problem z obrazem

ewa19721
Początkujący

sony bravia KDL40BX420BAEP problem z obrazem

Witam!
Miesiąc temu zakupiłam telewizor Sony Bravia KDL40BX420BAEP niestety dziś pojawił się taki oto obraz jak na poniższych zdjęciach.
Co może być powodem takiej wady.
Dodam że telewizor jest użytkowany średnio 4 godziny dziennie i nie wydarzyło się nic co mogłoby mu zaszkodzić.

4 ODPOW. 4
profile.country.pl_PL.title
Mylagos
Użytkownik

Hmmm :c18 wydaje mi się, że problem może leżeć po stronie matrycy. Skontaktuj się z serwisem Sony i umów z technikiem na wizytę. To moim zdaniem będzie najlepsze rozwiązanie.

krystianb
Początkujący

Dzieje to się na wszystkich źródłach bo widzę że korzystasz z jakiegoś stb, numery kanałów dodawane przez TV też tak samo wyglądają, jeśli nie masz innego źródła sygnału?

O rozjazd kolorów bardziej bym podejrzewał płytę główną niż matrycę.

Próbowałeś resetować TV do ustawień fabrycznych, najlepiej zrobić by to z menu serwisowego (wbrew temu co piszą w necie da się do niego wejść bez specjalnego pilota, przepis jest podawany z błędem, wystarczy sprawdzić w instrukcji serwisowej, przynajmniej dla starszych TV nie problem ją znaleźć)

ewa19721
Początkujący

Taki sam obraz jest na wszystkich źródłach, nawet jeśli jest wyłączony dekoder . Podczas włączania telewizora ,gdy dekoder jest całkiem wyłączony kiedy to na chwilę pojawia się napis sony on także wygląda inaczej ,a właściwie są to dwa napisy ,jeden nad drugim. Zauważyłam że jeśli telewizor nie jest uruchamiany dłuższy czas to potem po włączeniu go błąd jest właściwie niezauważalny ,a chwilę potem zaczynają się pojawiać czerwone napisy które stopniowo są w coraz większej odległości od tych właściwych.

Nie próbowałam resetować telewizora do ustawień fabrycznych ,nie bardzo wiem jak to zrobić.
Czy nie stracę gwarancji na telewizor?

krystianb
Początkujący

Stopniowe rozjeżdżanie się barw raczej sugeruje usterkę fizyczną. Jak się boisz to lepiej nie ruszaj.