anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

SONY BRAVIA MODUŁ CI+

stojak123
Użytkownik

SONY BRAVIA MODUŁ CI+

W naszych telewizirach z tunerem DVB-S sa preferowane satelity Nc+ TNK oraz Cyfrowy Polsat. Ma ktoś jakies doświadczenia z modułami CI+ tych operatorów? Zastanawiam się nad zakupem modułu CI+. Tylko jescze nie wiem czy NC+ czy Polsat. Nie chodzi mi o oferte tylko o działania modułu. Proszę napisać kilka słów. Może się jeszcze komuś przyda. Pozdrawiam.

18 ODPOW. 18
profile.country.PL.title
lakier666
Poszukiwacz

Ja mam moduł Viaccess przystosowany do odbioru OrangeTV i mimo, że Sony nie preferuje tej "satelity" to wszystko działa bez zastrzeżeń.

profile.country.PL.title
makgajwerek
Poszukiwacz

Mam kartę CI+ od UPC i w ten sposób pozbyłem się dekodera. Przynajmniej można posortować kanały wg własnych potrzeb co w dekoderze było niemożliwe. Odpadł jeden odbiornik prądu +pilot. Polecam, aże ponoć ta karta nie umożliwia np. usług VOD, z których i tak nie korzystam to mnie to nie interesuje.

profile.country.PL.title
jusk73
Poszukiwacz

Witam.

 

Tez mam CI+ od UPC. Jest to oczywiscie wygodne, ale ma jedną wadę. NIemozna w moim TV (KDLR550C) wpisac kodu PIN do carty CAM w CI+. W UPC powiedizeli, ze to kwestia TV.. w Sony mówią.. ze to kwestia UPC. Czy ma ktoś podobny problem i go jakoś rozwiazal? Chcę zahasłować CI+ bo dzieciaki za czesto ogladają TV.

 

Pozdrawiam

stojak123
Użytkownik

Kiedyś założłęm ten wątek ale nie otrzymałem żadnej odpowiedzi. To ja napiszę. Od piątku posiadam moduł ci+ Polsatu w sony KDL_48W605b. Do tv podłączony tez jest turbodekoder NC+. Jakość odbioru kanałów taka sama. Po wyłączeniu blokady rodzicielskiej w module kanały przełączają się natychmiast. Nawet szybciej niż w turbodekoderze. Całość aktwacji trwała 5 min.

profile.country.PL.title
jusk73
Poszukiwacz

Dziekuję za pewne infrmacje..

 

Mój problem polega jednak na tym, ze nie mogę zahasłowac portu CI+, i w ten sposób nie mogę blokowac TV który odbiera sygnał w ten wlasnie sposób. W UPC powiedizli mi ze to kwesti aSony.. w Sony moje zlecenie czeka na rozpatrzenie... ( firma PRAM) i pewnie się nie doczeka...

Mam po porstu opcję hasłowania portu CI+ wyszarzoną... i nic nie mogę s tym zrobić...

stojak123
Użytkownik

To jest wina tv. W moim sony w605B tez tak jest na module polsatu

profile.country.PL.title
marek-75i
Poszukiwacz

witam,podobno nie każdy moduł jest kompatybilny z tv np.Sony.U mnie system głupiał,zawieszał się,gubił lub nie widział kanałów albo wręcz się restartował.Podmieniłem moduł z drugiego telewizora od tego samego dostawy i mu przeszło.

profile.country.PL.title
matrbis
Użytkownik

Też jestem zainteresowany jaka karta ci śmiga na KD55x8509c prawidłowo. Nc+ mnie interesuje bo podobno mają super obraz. Co do zabezpieczeń to kiedyś kolega zabierał z domu do pracy kabel zasilający i skretka, aby dzieciaki nie siedziały przed PC. Może zamiast szyfrowac to wyjąć? 🙂 proste metody najlepsze.

 

Obecnie w ipla jest opcja wykupu pakietów plus bonusy na święta, dla użytkowników plusa są śmieszne ceny (5zl) za np pakiet "wiedza i news" jakość HD bardzo dobra przez internet. Czy w nc+ jest podobna usługa? Wielkim plusem jest brak talerza i dekodera.

 

Ktoś napisał że w nc+ wybierając moduł CI jest brak Vod.... A czy nie ma jakiejś apk zastepujacej tą opcję? Myślę że dekoder fizyczny ma zwykłą apk która to umożliwia.

profile.country.PL.title
gienek_pa
Użytkownik

Mam w telewizorze XD93 moduł dostępu CI+ NAGRA, od platformy NC+. Po małych staraniach moduł zaczął działąć prawidłowo. Kanały przełączają się bardzo szybko, W porównaniu z tym co widziałem u mego kolegi na tunerze od platformy NC+, to u mnie na telewizorze, po przełączeniu programu obraz wskakuje szybciej niż u niego na tunerze od NC+. Jedyna wada nowych modułów CI+ NAGRA od platformy NC+ to to, że są jednostrumieniowe, Nie ma możliwości oglądanie jednego programu a nagrywania drugiego, Nie jest to wina telewizora, lecz ograniczenie konstrukcyjne samego modułu dostępu od NC+. W ten sposób NC+ zabezpieczyło swoje moduły przed wykorzystywaniem ich do usługi multi room.