anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

SONY BRAVIA MODUŁ CI+

stojak123
Użytkownik

SONY BRAVIA MODUŁ CI+

W naszych telewizirach z tunerem DVB-S sa preferowane satelity Nc+ TNK oraz Cyfrowy Polsat. Ma ktoś jakies doświadczenia z modułami CI+ tych operatorów? Zastanawiam się nad zakupem modułu CI+. Tylko jescze nie wiem czy NC+ czy Polsat. Nie chodzi mi o oferte tylko o działania modułu. Proszę napisać kilka słów. Może się jeszcze komuś przyda. Pozdrawiam.

18 ODPOW. 18
profile.country.PL.title
leczech
Użytkownik

Ja zakupiłem starą kartę cyfry+ z pakietem comfort+ od nc+ , aby właśnie korzystac z multiroom. Karta włozona do splitera bezprzwodowego i podział na trzy telewizory.W telewizorach EX725 i W755 włożone moduły alphacrypt light z kartami klient. Do najstarszego telewizora podłączony niestety  dekoder, gdyż nie posiada tunera dvb-s.Wszystko działa bez problemów. Taka instalacja to jedna spory wydatek. No i za kartę cyfry+ trzeba zapłacić z góry na rok lub dwa lata.Wszystko bez umowy.Ale dla mnie obsługa jednym pilotem i własna lista kanałów to podstawa. U innych operatorów(cyfrowy polsat,upc) są inne systemy kodowania w modułach  ,ale wystepuja te same ograniczenia co u Ciebie.

profile.country.PL.title
Damaranus
Użytkownik

Noszę się z zamiarem wyboru CI+ dla W755C, pytanie brzmi czy ktoś miał do czynienia z tym modelem i modułem w nim zamontowanym. Widziałem kilka opinii na HDTV że w niektórych SONY pojawia się jednak problem. 

 

www.karczma.edu.pl - Dowiedz się więcej o AndroidTV
profile.country.PL.title
leczech
Użytkownik

Ja w swoim  W755 mam obecnie włozony moduł z kartą cyfra+. Poprzednio korzystałem równiez z modułu cyfrowego polsatu oraz modułu technicrypt z kartą smart hd. Trochę zastrzeżeń zawsze mozna mieć , ale ogólnie jestem zadowolony. Jeden pilot oraz własna lista kanałów to dla mnie podstawa. Więcej o modułach,systemach kodowamia możesz się dowiedzieć na forum satkurier. O modułach operatorów kablowych znowu najwięcej jest na forum mediaświat. Z tamtych opini wynika ,że telewizory sony sa jednymi z lepszych jeżeli chodzi o współdziałanie z modułami poszczególnych operatorów telewizji.

profile.country.PL.title
Maxno89
Poszukiwacz

Witam, 

 

Piszecie w postach, że telewizory Sony Bravia posiadają opcję wyszukiwania preferowanego satelity. Posiadam sony A1 z zainstalowanym modułem Ci nc+ i przy strojeniu opcja preferowangeo satelity się nie wyświetla przez co ściagam wszyztkie śmieci z hotbirda. Zależy mi aby kanały były posegregowane automatycznie jak na dekoderze. 

Proszę o pomoc 

profile.country.PL.title
gienek_pa
Użytkownik

@Maxno89

 

Aby mieć posegregowane kanały tak samo kanały jak w tunerze od NC+ to musisz je sobie niestety sam posegregować. Kolejność kanałów tunerach nc+ jest ustawione przez ich wewnętrzne oprogramowanie. W moim telewizorze Sony jest możiwość wyboru przy programowaniu satelity preferowanego i tam ustawienia opcji nc+, lecz niestety kanały i tak nie są identycznie posegregowane jak w tunerze od platformy NC+

Szczerze powiedziawszy to sposób w jaki są posegregowane kanały w tunerze od NC+ nie bardzo mi odpowiada i wolę stworzyć swoją własną listę.

profile.country.PL.title
Maxno89
Poszukiwacz

ok, rozumim, że wybierając preferowanego satelitę ściągasz tylko kanały z nc+ a ni wszystkie śmieci z hotbird. 

Jaki model tv posiadasz ? ja mam A1 i nie mogę znaleźć wyboru na preferowanego, może pokierujesz  ?

profile.country.PL.title
mack755
Użytkownik

profile.country.PL.title
Borysek09
Użytkownik

Koledzy ja mam 55XE9005 i mogę powiedzieć coś na temat karty CI+ tylko to że mam Multimedię na kartę CI+ od pażdziernika 2017 i wszystko działa dobrze, t.z. przełączanie kanałów , segregowanie kanałów wg własnej numeracji, układanie własnych kanałów jest ok, jedyny minus to że nagrywać mogę kanał tylko który oglądam, dodam że kilka razy się zawiesił ale mięki reset i ok, taki to urok naszych Sony.

profile.country.PL.title
gienek_pa
Użytkownik

Często jest tak, żenadawcy, tak jak choćby NC+ w swoich nowych kartach Cayman, aby ograniczyć ludziom możliwość oglądania różnych programów na kilku telewizorach to zaprogramowali kartę tak, że może dekodować tylko jeden strumień jednocześnie. Z tego właśnie powodu wynika brak możliwości nagrywania innego programu niż się ogląda. (Nie znam twiego telewizora i karty od Multimedia, brak możliwości nagrywania innego programu niż się ogląda może wynikać z faktu iż telewizor ma tylko jedną głowicę). W starszych kartach od NC+ typu Cameleon, nie było problemu z jednoczesnym dekodowaniem kilku strumieni jednocześnie.