anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Sony Bravia problem z Xbox Series S

profile.country.PL.title
beardedpeter
Poszukiwacz

Sony Bravia problem z Xbox Series S

Witam! Po ostatniej aktualizacji (z czerwca 2024) telewizora KD-43X80L podpięty do niego Xbox Series S przestał się łączyć automatycznie przez HDMI kiedy w TV jest ustawiony format sygnału enhanced, a takie ustawienie jest wymagane, aby włączyć HDR w Xboxie. Wszystko działa poprawnie kiedy format sygnału jest ustawiony na standardowy (ale wtedy brak HDR).

 

W przypadku enhanced każdorazowo po uruchomieniu konsoli muszę albo wyłączyć i włączyć ponownie TV (przy włączonym w tym czasie Xboxie) i wtedy magicznie wszystko działa do ponownego wyłączenia i włączenia konsoli, albo zmienić sygnał na standardowy, a następnie ponownie na enhanced w przeciwnym razie po włączeniu źródła HDMI do którego jest podpięty Xbox pojawia się ekran z napisem „Brak sygnału. Sprawdź wejście zewnętrzne lub wybierz inne wejście przy użyciu przycisku INPUT”. Próbowałem:

- zmienić gniazda HDMI

- wymienić kabel HDMI

- zresetować TV

- zresetować Xboxa - tu podczas ustawień wyświetlił mi się pierwszy raz komunikat z poziomu konsoli: „wystąpił problem z wyświetlaniem obrazu o rozdzielczości 4K na Twoim telewizorze”. Resetowałem już wcześniej Xboxa i nie pojawiał się taki problem, dopiero po owej aktualizacji telewizora.

 

Nie wiem czy jest opcja przeinstalowania oprogramowania TV, aby na nowo wgrać czysty soft (np. za pomocą pendrivea) czy w związku z tym, że soft w TV jest najnowszy nie będzie się dało tego zrobić.

 

Będę wdzięczny za pomoc. Może są tu posiadacze tego samego modelu TV oraz Xboxa Series S i mogą się podzielić info czy też spotkali się z opisanym przeze mnie problemem. Przyznam szczerze, że to kolejny już problem z którym borykam się w związku z tym TV i zaczynam powoli żałować, że przesiadłem się na tv Sony.

0 ODPOWIEDZI 0