anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Sony KD-42W706B - problem po uruchomieniu

profile.country.PL.title
Lukasz235
Poszukiwacz

Sony KD-42W706B - problem po uruchomieniu

Cześć, 

Mam taki problem. Mam tv już jakiś czas -3 lata. 

Kiedy uruchomie tv przez pierwsze 2 minuty nie mogę nic zrobić. Klikam na pilocie różne funkcje np. numer kanału, widzę, że lampka mruga czyli sygnał odbiera a tv nie reaguje. Dopiero jak miną około 2 minuty tv zaczyna działać. 

Jak go wyłącze i od razu włacze to nie ma problemu. Ale wystarczy, że wyłącze go na kilka minut i znowu pojawia się ten problem. 

Problem jest na tyle irytujący nie ze względu na czas czekania tylko ze względu na to, że nie mogę nic zrobić. Dla przykładu: wyłączam tv na głośności 30 i o 22 chce uruchomić tv i ten mi wyje na 30 i nie mogę sciszyć a np. dziecko już spi. Albo wyłączam na kanale z bajkami i później włącza się na tym kanale a ja nie mogę przełączyć i dziecko już chce oglądać bajki. 

Co jest nie tak? czy tv potrzebuje tak długi czas na rozruch? czy jest włączona jakaś opcja? czy można utrzymać tv może na jakimś czasie standby?

5 ODPOW. 5
profile.country.PL.title
Lukasz235
Poszukiwacz

@Agnieszka_J może ktoś od Państwa coś pomoże?

profile.country.PL.title
djrychu
Expert

Witam,

 

@Lukasz235 zgłosiłem problem do supportu - oto odpowiedź:

Na początek, w celu przyspieszenia pracy odbiornika, zaleca się wyczyszczenie jego pamięci podręcznej. Aby przeprowadzić tą procedurę, w menu "Aplikacje" należy wybrać przeglądarkę internetową (niebieska kula ziemska z trzema literami "W" wewnątrz), a następnie nacisnąć przycisk OPTIONS na pilocie i przejść do zakładki "Ustawienia przeglądarki". Kolejnym krokiem jest wybór opcji "Usuń pliki cookie" i potwierdzenie tej czynności. Po wykonaniu czyszczenia pamięci, zaleca się, aby odłączyć uprzednio wyłączony odbiornik od zasilania na okres około 5 minut.

W przypadku, gdy powyższe czynności nie przyniosą rozwiązania problemu, zaleciłbym przywrócenie ustawień fabrycznych w odbiorniku. W kwestii zmiany poziomu głośności prosilibyśmy o sprawdzenie, czy niedogodność ta występuje również w przypadku, gdy wszystkie urządzenia zewnętrzne są odłączone od telewizora.

Pozdrawiam

profile.country.PL.title
Lukasz235
Poszukiwacz

Niestety, obie te czynności robiłem. Pliki Coockie są wyczyszczone, ustawienia fabryczne też są przywrócone. 

Nic nie pomaga. Nawet usuwałem kartę z tv kablowej. 

Po prostu po uruchomieniu tv, tv potrzebuje 2 min na rozruch i nic nie można zrobić. Żadne funkcje nie działają, mimo, że dioda na tv się pali i odbiera sygnał z pilota. 

Co dalej?

profile.country.PL.title
Lukasz235
Poszukiwacz

@djrychu Czy coś innego można zrobić? Jakieś ustawienia?

profile.country.PL.title
djrychu
Expert

Witam,

 

Jeśli powyższe kroki nie rozwiązały problemu to konieczna będzie weryfikacja serwisowa odbiornika. Formularza naprawy znajdziesz poniżej:

https://services.sony.pl/supportmvc/pl/Repair/BookRepairForm

 

Pozdrawiam