anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

SONY KD-49XH8096 Odtwarzacz multimedialny

ROZWIĄZANE
profile.country.PL.title
ownatorek
Poszukiwacz

SONY KD-49XH8096 Odtwarzacz multimedialny

Zakupiłem telewizorek Sony SONY KD-49XH8096 ( przesiadka z samsunga) i niestety mam mieszane uczucia co do działania "systemu" .

W tym przypadku konkretnie chodzi o wbudowany odtwarzacz multimedialny . Podłączam 2 dyski ( pierwszy to 230gb ssd gdzie mam fotki + bajki dla dzieci podłączony pod port usb rec , drugi 1T HDD z osobnym zasilaniem gdzie mam filmy ) .

Odtwarzacz losowo "działa" raz odczyta pliki z dysku , innym razem z 1 dysku odczyta tylko katalog zdjęcia ale bez zawartości , przy 2 dysku losowo wczytuje katalogi .

Format partycji MBR - więc powinno wszystko hulać.

 

Ciekawostka jest taka ,że np. menadżer plików w Kodi wszystko odczytuje bardzo dobrze......

 

Czy wewnętrzny systemowy odtwarzacz ma takie bugi ?

Co można na nim wyświetlać skoro nie działa tak jak powinien ?

Jakiś alternatywny odtwarzacz zainstalować ?

Jeśli tak to jaki najlepszy ?

 

 

TV zaktualizowany od razu po podłączeniu do sieci.

 

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Zaakceptowane rozwiązania
profile.country.PL.title
AND.N_11
Użytkownik

Już nie raz była mowa o Sony Media Player, że to wielki bubel, jeśli chodzi o odczyt plików z dysków.

Przykładowo w tym wątku: klik 

Alternatywne odtwarzacze (jak np. Kodi) niestety jeśli chodzi o zdjęcia nie wyświetlają ich w jakości 4K (na TV Sony), a tylko FHD.

 

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

5 ODPOW. 5
profile.country.PL.title
Lumbagoo
Doradca

Ten odtwarzacz tak po prostu ma. KODI to najlepsze co ma Android i największa przewaga względem innych systemów tv. Możesz skorzystać też z któregoś managera plików , np. ES File manager lub jakiegoś innego, darmowego ze sklepu Play.

 

profile.country.PL.title
ownatorek
Poszukiwacz


@Lumbagoo  napisał(a):

Ten odtwarzacz tak po prostu ma. KODI to najlepsze co ma Android i największa przewaga względem innych systemów tv. Możesz skorzystać też z któregoś managera plików , np. ES File manager lub jakiegoś innego, darmowego ze sklepu Play.

 


Nie spodziewałem się takiego działania :slight_smile:

 

No to pozostaje mi Kodi..... a nie chciałem się bawić w dodatkowe programy :slight_smile:

profile.country.PL.title
ownatorek
Poszukiwacz

no niestety kodi też nie obsługuje wszystkich formatów albo nie mogę tego ustawić.... 

Część filmów musze odpalać przez VLC 😕

profile.country.PL.title
AND.N_11
Użytkownik

Już nie raz była mowa o Sony Media Player, że to wielki bubel, jeśli chodzi o odczyt plików z dysków.

Przykładowo w tym wątku: klik 

Alternatywne odtwarzacze (jak np. Kodi) niestety jeśli chodzi o zdjęcia nie wyświetlają ich w jakości 4K (na TV Sony), a tylko FHD.

 

profile.country.PL.title
ownatorek
Poszukiwacz

Dzięki bardzo za informację..

Jakoś złe słowa dobierałem w szukajce i nie znalazłem podobnych tematów :grin: