anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Sony Kd-55af8 nie mozna odtworzyć plików multimedialnych z sieci domowej

ROZWIĄZANE
profile.country.PL.title
Gisek1980
Poszukiwacz

Sony Kd-55af8 nie mozna odtworzyć plików multimedialnych z sieci domowej

Dzien dobry. W ostatnim czasie zmieniłem internet i zakupiłem router TP-Link Acer c7. Zainstalowalem pendrive'a, ustawiłem dostęp do katalogów itp. Na głośniku wifi moge odtwarzacz muzykę z tego pendrive'a.  Problem mam z telewizorem. Serwer widzi i  jedt ok. W aplikacji Video&TV SideView sieć domowa jest i serwer również. Problem polega na tym, że nie można na telewizorze uruchomic zadnego filmu, zdjecia ani muzyki. Formaty są zgodne z tymi, które podaje producent. W czym może tkwić problem?

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Zaakceptowane rozwiązania
profile.country.PL.title
djrychu
Expert

Witam,

 

@Gisek1980 zgłosiłem Twój problem do supportu - oto odpowiedź:

Zaleca się sprawdzenie, czy z poziomu odbiornika telewizyjnego zostały wprowadzone odpowiednie ustawienia sieci, o których jest mowa na stronie:

https://bit.ly/2K9FLj9

Oczywiście udostępnienie sieci DLNA wiąże się również z wykonaniem odpowiednich ustawień z poziomu serwera, w związku z czym zaleca się upewnienie, że wszystkie jego nastawienia zostały przeprowadzone w sposób właściwy. 

Jednocześnie, jako producent odbiornika telewizyjnego, nie możemy w żaden sposób zagwarantować poprawności działania tego rodzaju rozwiązań. 

Pozdrawiam

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

3 ODPOW. 3
profile.country.PL.title
djrychu
Expert

Witam,

 

@Gisek1980 zgłosiłem Twój problem do supportu - oto odpowiedź:

Zaleca się sprawdzenie, czy z poziomu odbiornika telewizyjnego zostały wprowadzone odpowiednie ustawienia sieci, o których jest mowa na stronie:

https://bit.ly/2K9FLj9

Oczywiście udostępnienie sieci DLNA wiąże się również z wykonaniem odpowiednich ustawień z poziomu serwera, w związku z czym zaleca się upewnienie, że wszystkie jego nastawienia zostały przeprowadzone w sposób właściwy. 

Jednocześnie, jako producent odbiornika telewizyjnego, nie możemy w żaden sposób zagwarantować poprawności działania tego rodzaju rozwiązań. 

Pozdrawiam

profile.country.PL.title
Gisek1980
Poszukiwacz

Dziękuję za odpowiedź. Jeśli chodzi o kwetsię ustawień sieci domowej, to serwer, który utworzyłem i udostępniłem jest poprawnie lokalizowany przez telewizor. Mam uruchomioną funkcję urządzenia zdalnego i mam dodane urządzenia zdalne. Nie konfigurowałem renderera, może w tym tkwi problem? Sprawdzę:)

Generalnie trochę mnie to zastanawia, bo na innym urządzeniu  - głośniku WIFI, mogę odtworzyć nagrane pliki muzyczne z udostępnionego serwera bez żadnego problemu. Wniosek mój jest taki, że po stronie routera wszystko co mogłem uruchomić i skonfigurować zostało wykonane poprawnie. Aplikacja Video & TV SideShow w sieci domowej widzi udostępniony serwer wraz ze strukturą katalogów i plików, więc w tej kwestii też jest wszystko ok. 

Sprawdzałem jeszcze jedną rzecz. Pliki muzyczne (mam mp3) uruchomiłem poprzez aplikację nie na telewizorze, tylko na zewnętrznym głośniku WIFI i zostały one odtworzone. Tylko telewizor z jakiegoś względu nie chce żadny h mediów uruchomić pokazując błąd.

profile.country.PL.title
Gisek1980
Poszukiwacz

Chciałbym przekazać, że sprawdziłem wszyskie ustawienia w zakresie seci domowej, renderera, ustawiń zdalnego urządzenia i odpalanie mediów zaczęło działać:)  Dziękuję za pomoc:)