anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

SONY KD 55XE 7077 PROBLEMY Z NAGRYWANIEM

profile.country.PL.title
Rodin26
Poszukiwacz

SONY KD 55XE 7077 PROBLEMY Z NAGRYWANIEM

WITAM.

POTRZEBUJĘ POMOCY.

MOŻE KTOŚ SPOTKAŁ SIĘ TEŻ Z  TAKIM PROBLEM.

MNIE WIĘCEJ OD PAŹDZIERNIKA / LISTOPADA 2020 TELEWIZOR PRZESTAŁ NAGRYWAĆ NA PENDRIVE. ALE TYLKO NAGRYWANIE ODŁOŻONE CO NAJMNIEJ O 11 MINUT. 

SERWIS ZWALA SPRAWĘ NA TV KABLOWĄ (TOYA), A SIEĆ KABLOWA NA ODBIORNIK TV.

W TELEWIZORZE JEST MODUŁ CI+. PO WYJĘCI MODUŁU CI+ I WGRANIU TELEWIZJI NAZIEMNEJ NAGRYWANIE ODŁOŻONE (z OPÓŹNIENIEM) O WIĘCEJ NIŻ 11 MINUT DZIAŁA.

W KABLÓWCE MÓWIĄ, ŻE JESIENIĄ 2020 BYŁA JAKAŚ AKTUALIZACJA OPROGRAMOWANIA, KTÓRA ODŁĄCZA ZASILANIE OD MODUŁU CI+ W STANIE UŚPIENIA TV.

CZY KTOŚ SPOTKAŁ SIĘ Z CZYMŚ TAKIM, CZY JEST JAKIEŚ ROZWIĄZANIE TEGO PROBLEMU?

POZDRAWIAM

7 ODPOW. 7
profile.country.PL.title
stanley50
Użytkownik

Też mam z tym problem ale odpuściłem sobie, jak zwykle każdy ręce umywa i zwala na innego. Nie tylko ja mam taki problem i nie tylko Toya z modułem Cam. Trochę było wspomniane w tym wątku. https://community.sony.pl/t5/android-tv/nagrywanie-z-modulu-cam/m-p/3758926/highlight/true#M14835

edit. Dzwoniłem jeszcze raz do Toya i z ich wypowiedzi wynika że wina jest ewidentnie po stronie telewizora, moduł Cam służy jedynie do dekodowania sygnału, funkcję nagrywania realizuje tv, także telewizor włącza/wyłącza moduł Cam i to telewizor w stanie czuwania  powinien wybudzić moduł, dysk i zrealizować zadanie. Ale tak jak pisałem wyżej odpuściłem bo nie zależy mi tak bardzo, choć przyznaję że przydała by się w awaryjnych sytuacjach taka funkcjonalność.

profile.country.PL.title
Rodin26
Poszukiwacz

Spoiler
WITAM.

WYDAJE MI SIĘ, ŻE TO NIE WINA TV SONY, TYLKO MODUŁU CI+.

DZISIAJ TESTOWAŁEM W TYM SAMYM MIEJSCU, Z TYM SAMYM MODUŁEM CI+ TV LG 55 SM 8200 I OBJAWY SĄ JESZCZE GORSZE, GDYŻ NAGRYWANIE NATYCHMIASTOWE JAK I ODŁOŻONE WYŁĄCZA SIĘ PO OK.2 MINUTACH, WIĘC WYDAJE SIĘ,ŻE TO MODUŁ CI+ JEST WADLIWY (OPROGRAMOWANIE?).

POZDRAWIAM


profile.country.PL.title
stanley50
Użytkownik

Rodin26- U mnie takich objawów nie ma, czy to zaplanowane czy natychmiastowe nagrywanie działa bez problemu ale pod warunkiem że mam włączony telewizor, a po wyłączeniu tv w czasie jak programator powinien zacząć proces nagrywania nic się nie dzieje, dysk i moduł nie zostają wybudzone. Tak że według mnie winę ponosi tv.

profile.country.PL.title
Rodin26
Poszukiwacz

WITAM.
TO W TAKIM RAZIE CO NAGRYWANIEM NP. TV LG 8200 TEŻ NIE NAGRYWA. TAM NAGRYWANIE, NIE ZALEŻNIE CZY NATYCHMIASTOWE CZY ODŁOŻONE WYŁĄCZA SIĘ PO OK. 2 MINUTACH, A KANAŁ TOYA HD MOŻNA NAGRYWAĆ I NATYCHMIAST I GDY JEST ODŁOŻONE W CZASIE.
TYLKO TEN KANAŁ. ????
POZDRAWIAM
profile.country.PL.title
Ikaz2020
Poszukiwacz

Też to mam i zero nadziei że naprawią. Wklejam to co napisałem w innym wątku w grudniu 2020.

 

"Na nic miękki reset jest gorzej!

„informuję, że Platforma CANAL+ ma obowiązek do przeprowadzania okresowej aktualizacji oprogramowania sprzętu, na którym udostępniana jest oferta CANAL+. Jest to niezbędne dla zapewnienia właściwego bezpieczeństwa kodowania sygnału oraz z innych przyczyn technicznych, organizacyjnych i prawnych.
Dolecowo na modułach ma nie działać nagrywanie.”

Taką odpowiedź dostał @mikoko z forum-satkurier!

Najnowszy tv sony kupiony trzy miesiące temu i już wykastrowany z jednej z ważniejszych funkcji!

To jest przegięcie - sprawa ewidentnie do UOKiK

Platforma namawia na wymianę kart CAMELE na inne - mam moduł szary za spore pieniądze CYFRA+ z poprawnie działającą kartą i NAGRYWANIEM i nagle każe mi wymieniać namawia mnie i ponoszę z tego tytułu stratę oferty - jak chce mieć tą funkcjonalność którą miałem mam wynająć od nich odpłatnie dekoder - zostałem oszukany - rozsyłali pisma."

 

profile.country.PL.title
Ikaz2020
Poszukiwacz

Po ostatniej aktualizacji widać że wyłączyli możliwość nagrywania ALE Opcja nagrywania jest gwarantowana przez ustawę o prawach autorskich i pokrewnych. Art. 23: "Bez zezwolenia twórcy wolno nieodpłatnie korzystać z już rozpowszechnionego utworu w zakresie własnego użytku osobistego. ". Tak więc tutaj powinny posypać się kary.

profile.country.PL.title
Ikaz2020
Poszukiwacz

Opcja nagrywania jest gwarantowana przez ustawę o prawach autorskich i pokrewnych. Art. 23: "Bez zezwolenia twórcy wolno nieodpłatnie korzystać z już rozpowszechnionego utworu w zakresie własnego użytku osobistego. ". Tak więc tutaj powinny posypać się kary.