anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Sony KD-55XE7005 - brak możliwości wejścia w HOME/ustawienia

profile.country.PL.title
slawoo124
Poszukiwacz

Sony KD-55XE7005 - brak możliwości wejścia w HOME/ustawienia

Witam, w końcu kupiłem telewizor. Padło na Sony :slight_smile: Panowie telewizor mi się bardzo podoba, ładny obraz, bez zbędnego androida ale mam pewien problem. Tv podłączony, internet podłączony, Polsat Cyfrowy podłączony pod HDMI 1 i gdy oglądam telewizję z CP nie mogę wejść w żadne opcje/ustawienia/przycisk HOME, nie mogę nic zrobić, żadne wgrane aplikacje itd działa tylko przycisk youtube i netflix. Jest tak przy HDMI gdzie mam podłączony CP. Jak nacisnę na pilocie przycisk digital/analog i wybiorę źródło sygnału na "cyfrowy" (nie mam tam nic podłączone) to tam mogę wejść w ustawienia wszystkie, HOME, aplikacje itd. A jak wracam na HDMI - CP to naciskam i nie wchodzę w żadne opcje mimo że dioda na tv miga. O co chodzi? Coś źle podłączyłem? Ręce opadają. Pozdrawiam i liczę na pomoc.

6 ODPOW. 6
profile.country.PL.title
slawoo124
Poszukiwacz

Jak odłączę HDMI i nie ma sygnału to wchodzę normalnie w opcje, przycisk HOME działa a jak dekoder podłączony to jest lipa... Doszedłem do tego że jak dekoder jest podłączony to mogę wejść w opcje/aplikacje ale muszę nacisnąć najpierw guzik "sync menu" --> sterowanie telewizorem i mogę włączyć "główne menu" i "opcje". Ale dlaczego tak się dzieję? Skrót z pilota "HOME" "options" nie działa przy dekoderze mimo migania diody na TV.

profile.country.PL.title
kosa16051971
Użytkownik

 Kolego slawoo124 mam pytanie,czy wybierając wejście hdmi 1 włącza ci się dekoder automatycznie? Oczywiście chodzi mi o pierwsze uruchomienie dekodera.

Kosecki
profile.country.PL.title
kosa16051971
Użytkownik

Jeżeli tak się dzieje,to masz włączone w dekoderze CEC hdmi,coś podobnego do bravia sync w sony,jak to wyłączysz,to nie będzie prawdopodobnie konfliktu.

Kosecki
profile.country.PL.title
slawoo124
Poszukiwacz

Dzięki za zainterseowanie tematem. Wyłączając telewizor to dekoder też się wyłącza, ale włączając telewizor dekoder się już nie włącza. A włączajać i wyłączając pilotem dekodera dekode telewizor współpracuje z nim, włącza się i wyłącza.

profile.country.PL.title
slawoo124
Poszukiwacz

Wyłączyłem BRAVIA Sync i działa, mogę na HDMI włączać "HOME" itd więc dzieki wielkie za pomoc. Tylko teraz muszę osobnym jednym pilotem włącząć/wyłączać dekoder i osobnym włączać/wyłączać telewizor :flushed:

profile.country.PL.title
kosa16051971
Użytkownik

Jeżeli nie zależy ci na włączaniu dekodera przez tv,to wejdź w ustawienia dekodera,nie wiem jaki masz model,tam musi być sterowanie cec hdmi,wtedy musisz to wyłączyć i nie powinno być problemu.

Kosecki