anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Sony kd-55xh9005 problemy z dźwiękiem/restartami - brak respektowania prawa rękojmii / i gwarancji

profile.country.PL.title
Maciej952
Użytkownik

Sony kd-55xh9005 problemy z dźwiękiem/restartami - brak respektowania prawa rękojmii / i gwarancji

Witam,

 

tak jak w tytule od dłuższego czasu mam wiele problemów z telewizorem sony kd-55xh9005, telewizor był kupiony z myślą używania go głownie pod konsolę playstation 5 ( ten był zresztą tak też reklamowany spełniając tym samym wszystkie parametry konsoli, oraz obsługę 120hz w grach)

Telewizor od dłuższego czasu borykał się z problemem braku dźwięku w randomowych momentach w czasie jego użytkowania ( netflix/hbomax/appletv/player/ps5) Jednak po aktualizacji która miała miejsce w zeszłym roku problem bardzo mocno się nasilił, częstotliwość występowania usterki zwiększyła się do tego stopnia że nie było możliwości mowy o sensownym użytkowaniu z telewizora, a oprócz tego doszedł problem związany z restartami urządzenia w spontanicznych momentach, oraz telewizor zaczął wydawać dziwne dźwięki w postaci "trzasków/przepięć" w trakcie jego użytkowania. Dźwięki te pojawiają się zarówno gdy jest rozgrzany, zimny w zasadzie w każdym momencie można je zaobserwować. 

Należy, zaznaczyć że do telewizora wpięta jest jedynie konsola playstation 5 po kablu w standardzie hdmi 2.1 do portu HDMI nr 4 ( był testowany również hdmi nr 3). a sam internet w telewizorze poprowadzony jest poprzez wifi

 

Powyższe opisane usterki oczywiście zostały pierwszorasowo zareklamowane z tytułu rękojmi w sklepie SONY CENTER, który to sprzedał mi ten telewizor wraz z "rozszerzoną umową serwisową".

Po krótkiej wymianie mailowej, telewizor został skierowany na serwis do wrocławskiego oddziału APS SERWIS, gdzie został poddany ponoć wielogodzinnym testom, jak się później okazało nie zostało w czasie tych testów zweryfikowane w zasadzie zupełnie nic ponieważ problem ponoć w czasie użytkowania tv w serwisie nie występował, ponato do telewizora nie była podpinana jakakolwiek konsola ( chodzi między innymi o zmianę ustawień portu HDMI)

Po wizycie w serwisie oczywiście telewizor został mi zwrócony z uwagę na to że, jest on w pełni sprawy, z zaznaczeniem że bez wątpienia problem związany jest z ustawieniami konsoli. 

W miedzy czasie w korespondencji mailowej z polskim oddziałem sony, suport sony potwierdził mi że problem związany z brakiem dźwięku i restartami jest im doskonale znany i pracują nad wydaniem nowej aktualizacji.

Oczywiście odwołując się do powyższe kwestii, i nie przychylnej pierwszej opinii z rękojmii napisałem ponownie do SONY CENTER w tej sprawie, aby ponownie został telewizor zweryfikowany, w tym aby została uwzględniona korespondencja mailowa z gwarantem sony który to o problemie wie i zaznacza stanowczo że jest im on znany.

Niestety w sposób niekompetentny, osoba zajmująca się sprawą ( zdaje się CEO sklepu internetowego) postanowił z góry założyć że z racji zareklamowania telewizora na końcu okresu rękojmianego bez wątpienia próbuję wyegzekwować zwrot pieniążków za niego bądź otrzymać nowy telewizor. Żaden z merytorycznych argumentów który został prze zemnie przytaczany nie został wzięty pod uwagę i tym samym osoba rozpatrująca sprawę, stanowczo odmówiła przyjęcia jakichkolwiek kolejnych działań z przysługujących mi praw rękojmii.

 

Biorąc pod uwagę oporność sklepu w działaniach, postanowiłem spróbować rozwiązać problem bezpośrednio z SONY POLSKA, ponieważ zależało mi na w pełni sprawnym urządzeniu wolnym od wad. 

Zgłoszenie zostało przyjęte telewizor po raz kolejny wylądował na serwisie, gdzie po szybkiej analizie ponownie nie zostało stwierdzone żadne z wymienionych usterek. W miedzy czasie wyszła aktualizacja mająca na celu usprawnienie problemów ( niestety w żadnym aspekcie nie pomogła ( być może restarty są trochę rzadsze),jednak problem z zanikaniem dźwięku oraz wydobywającymi się trzaskami w tle telewizora nieustannie występuje w tej samej częstotliwości. 

Zostało to po raz kolejny zgłoszone do sony, które to kolejno zleciło ponownie weryfikację telewizora w serwisie APS WROCŁAW, w czasie odbioru urządzenia serwisant jednoznacznie przyznał się mi, że problem jest im doskonale znany, jest on nagminny i w gruncie rzeczy sony wraz z serwisem nic z tym faktem nie robią, a tym samym większość klientów widząc brak działań ze strony gwaranta po czasie odpuszcza. Oczywiście mając te informacje, poinformowałem ponownie o tym sony, iż takie działania są niedopuszczalne i jeżeli nie zostaną podięte dalsze kroki w stosunku do telewizora zostaną podjęte dalsze kroki prawne, telewizor ponownie przeszedł weryfikację, w czasie której ponownie nie został podpięty nawet do jakiejkolwiek konsoli, aby jak najlepiej odwzorować warunki domowe.

Kolejnym działaniem, było wymienienie w telewizorze płyty głównej, na ten krok zdecydował się ponoć główny właściciel serwisu aby wyeliminować tym samym potencjalne usterki i wady związane z telewizorem, jednak to również niewiele dało, a w mojej opinie chęć wymiany płyty potwierdziła tylko fakt występowania usterki w telewizorze. W miedzy czasie ciagle trwałą zażarta korespondencja mailowa z sony, że jest to niedopuszczalne, oczywiście były wysyłane kolejne filmiki pokazujące wadę ( brak dźwięku + restarty ) filmiki wideo obrazują również fakt że do telewizora nie jest podpięte jakiekolwiek urządzenie, jednak pomimo tego, w dalszym ciągu wszelkie zgłoszenia gwarancyjne są odrzucane z tytułu wadliwej konsoli/wadliwego kabla hdmi.

Argumenty testowania różnych kabli wysoko przepustowych, bądź różnych egzemplarzy konsol ps5 (inni członkowie rodziny takie posiadają) są oczywiście przez sony pomijane, a najbardziej kuriozalnym aspektem jest to że wada itak aktywuje się nawet jak nic do jakiegokolwiek portu HDMI nie jest podpięte. 

Finalnie widząc już podejście sony polska do klienta, postanowiłem skontaktować się z sony UK aby CI potwierdzili mi jednoznacznie jak wyłączona konsola może mieć wpływ na brak dźwięku w preinstalowanych aplikacjach na telewizorze ? Ci jednoznacznie potwierdzili że taka sytuacja nie może mieć miejsca, a jeżeli urządzenie podpięte poprzez port HDMI jest wyłączone tak ono nie może wpływać na zaniki dźwięku.

 

Będąc szczerym mam dosyć ten całej kuriozalnej sytuacji gdzie wieloletni konsument korzystający z wielu urządzeń marki SONY jest w ten sposób traktowany.

Stanowczo zniechęcam każdego do kupowania czegokolwiek od tej marki, ponieważ w momencie występowania jakichkolwiek problemów z zakupionym urządzeniem, sam producent rzuca kłody pod nogi i zrzuca klienta na drzewo.

 

Pytanie do członków forum:

Czy ktoś poradził sobie z problemem braku dźwięku w tym telewizorze ? oraz spontanicznymi restartami ?

Czy ktoś również posiada powyższe problemy co ja, pomimo najnowszej aktualizacji ? 

Czy może ktoś byłby chętny przyjąć wspólny front i wystosować tym samym pozew zbiorowy ? 

 

Bez wątpienia udam się z tym do rzecznika praw konsumenta i uokkiu a kolejno pewnie sprawa trafi do sądu, ponieważ takie traktowanie klientów jest dla mnie niedopuszczalne...

 

5 ODPOW. 5
profile.country.PL.title
Jacek_M250
Znawca

Rozumiem, że masz w domu pewne zasilanie, żadnych nanosekundowych zaników itp? Do tego dobrej klasy listwę przeciwprzepięciową. 

Pytam, bo walczyłem kiedyś z TV gdzie permanentnie padał element zasilania i dopiero po zainstalowaniu dobrej listwy opanowałem sytuację. Co ciekawe inne urządzenia działały bez problemu.

profile.country.PL.title
Maciej952
Użytkownik

Mieszkanie remontowaliśmy 3 lata temu, jest w nim w pełni nowa instalacja elektryczna za która jestem w 100% pewien, ponadto używałem wcześniej innego telewizora który również był relatywnie nowy (2019r) i nie było z nim jakichkolwiek problemów, oprócz tego pracuje w domu zdanie o przystał z dodatkowych monitorów stacji roboczej etc, potencjalne braki prądu bez wątpienia bym wcześniej wykrył/ zauważył.

 

Ale odpowiadając w skrócie na twoje pytanie, tak zostało to sprawdzone i wszystko jest poprawne …

profile.country.PL.title
Maciej952
Użytkownik

Pozatym problem występuje tylko w trakcie korzystania z aplikacji głównie preinstalowanych na telewizorze, a jakby były jakiekolwiek zaniki zakładam ze zdarzałoby się równie to na normalnej tv ?

profile.country.PL.title
Jacek_M250
Znawca

Tak to jasne, problem był by niezależnie od tego z czego masz kontent.

Z zasilaniem bardziej mi chodziło o jakość zasilania która dociera do Twojego mieszkania. U mnie były winne startujące agregaty chłodni sąsiadów, plus niewydolna linia energetyczna, no i dotyczyło jednego konkretnego modelu TV który był mega wrażliwy na przepięcia. Ale też się restartował plus dziwne zachowanie w różnych sytuacjach. 

profile.country.PL.title
Maciej952
Użytkownik

Wiesz co, restarty po ostatniej aktualizacji która była wypuszczana dla tego modelu w listopadzie zeszłego roku, trochę ustały ( jednak nie całkowicie) przy każdym restarcie o braku dźwięku towarzyszy taki dość konkretny i charakterystyczny trzask ( stad moja obawa ze tv się przegrzewa albo ma coś nie tak wewnątrz, i nawet wymiana płyty głównej tutaj nic nie da) poza tym brak dźwięku  na różnych aplikacjach preinstalowanych na tym telewizorze wychodzi średnio 2/3 razy dziennie ( czasami na tydzień jest spoko ) po czym temat znów wraca.

 

Jak do wpływu prądu na restart urządzenia jeszcze mogę się zgodzić, tak brak dźwięku i dziwne trzaski które wychodzą z głośników/samego tv już na pewno nie jest z tym związany.

 

No i raz jeszcze prąd jest w pełni sprawny, już na samym wejściu go do mieszkania, jakiś półgłówek z serwisu MIK Radom po kilkuzdaniowej ekspertyzie twierdzi ze to rozprężenia temperaturowej obudowy( szkoda tylko ze nie uwzględnił tego ze trzask wydobywa się dokładnie wtedy kiedy znika dźwięk… ) 

 

generalnie zarówno Sony jak i serwis odpowiada sobie na maile/i informacje zawarte w odwołaniu, tylko wybiórczo i na to na co akurat ma ochotę, nie biorąc pod uwagę wgl kontrargumentów ani faktów które potwierdzają bezpodstawne stanowisko Sony…