anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Sony KDL-40EX650 tv cyfrowa, kod usługi

profile.country.PL.title
sonykdlproblem
Poszukiwacz

Sony KDL-40EX650 tv cyfrowa, kod usługi

Witam

 

 

Mam taki problem, że nagle przestała działać telewizja cyfrowa. Z początku sądziłęm, że to wina anteny bądź kabla, i tutaj właśnie, gdy chciałem sprawdzić jaka jest moc i siła sygnału klikając na pilocie options a następnie informacje systemowe, powinno się właśnie pokazać jaka jest stan połączenia, natomiast nie ma tego, są tylko dane o telewizorze i przy jednym gdzie jest KOD USŁUGI obok jest napisane NIE MOŻNA ODZYSKAĆ KODU SERW. Czy wie ktoś co to znaczy? I czy to możliwe czy wbudowany w tv dekoder do odbioru tv mógł się uszkodzić? Pozatym TV działa prawidłowo.

9 ODPOW. 9
profile.country.PL.title
leczech
Użytkownik

Paski mocy i jakości sygnału są również przy cyfrowym programowaniu ręcznym.

profile.country.PL.title
sonykdlproblem
Poszukiwacz

Tak wiem sprawdzałem już to, lecz paski nie reagują, nawet użyłem innej anteny i nic. Inny telewizor działa bez problemu, a w tym nic się nie dzieje, tak jakby dekoder się wyłączył. Pozostałe funkcję TV działają poprawnie.

profile.country.PL.title
zbygaaj
Doradca

Miękki restart pilotem długo zielony przycisk zasialania albo zmień źródło na sat i z powrotem

profile.country.PL.title
leczech
Użytkownik

Pozostaje przywrócenie ustawień fabrycznych i ponowna konfiguracja. @zbygaaj Ten telewizor EX650 nie posiada tunera satelitarnego.

profile.country.PL.title
zbygaaj
Doradca

@leczech  upssss :slight_smile: a zakładam ,że to już standard :slight_smile: jak i Android

profile.country.PL.title
sonykdlproblem
Poszukiwacz

Ustawienia fabryczne przywracałem, odłączałem od zasilania, zmieniałem anteny, kable i nic. A ten miękki reset nie działa tzn nic się nie dzieje. A może wgrać od nowa oprogramowanie? Ten komunikat w ustawieniach mnie martwi(patrz zdj) ktoś też tak ma czy widnieje coś innego?sony

profile.country.PL.title
leczech
Użytkownik

W moim EX725 jest ta sama plansza co u Ciebie,  tylko brak pierwszej pozycji Kod usługi. Przeciągam kursorem w dół i tam są poziomy sygnału i inne dane. Może wchodziłeś w menu serwisowe i tam przypadkowo wyłączyłeś jakiś tuner.

profile.country.PL.title
sonykdlproblem
Poszukiwacz

Nie wchodziłem w menu serwisowe, choć miałem taki zamiar, zastanawiam się nad ponownym wgraniem aktualizacji. Ktoś ma jakieś pomysły co może być przyczyną?

profile.country.PL.title
leczech
Użytkownik

Próba z ponownym wgraniem aktualizacji nie zaszkodzi , ale jak Twój telewizor ma najnowszą to pewnie jak u mnie ukaże się wiadomość, że telewizor posiada najnowsze oprogramowanie. Możesz zrobić próbę z resetem poprzez chyba przytrzymanie kursora ze strzałką górną i wciśnięcie power. Jest to gdzieś opisane na stronie sony. Jak to nie pomoże to sony zaleca ponowną próbę ,ale po wyłączeniu wszystkich urządzeń od telewizora. Można spróbować wyszukiwanie przy ustawieniu innego kraju Niemacy,kraje skandynawskie itp.Przeszukaj telewizję kablową mimo ,iż masz podłączoną naziemną.U mnie takie przeszukanie plus automatyczne naziemne pozwala na odblokowanie przeszukiwania ręcznego.Zmień  w options scart wył. i wł.. U mnie według instrukcji powinno być wył. , ale fabrycznie było wł. i tylko wtedy działa telewizor prawidłowo.Podłącz jakiś dekoder zew. dvb-t , a następnie kablem z dekodera do telewizora.Prawie kazdy dekoder dvb-t posiada wejście i wyjście antenowe.U mnie takie połączenie sprawdziłem na dwóch telewizorach sony i wtedy moc i jakość sygnału jest minimalnie większa. Mam też osobny dekoder dvb-s/t/c i kilka razy przestał działać. I za kazdym razem włożenie na chwile pamieci zewnetrznej do usb jakimś dziwnym trafem przywraca dekoder do normalnosci.Nie jestem specem i tylko przekazuję moje jakieś próby na trzech telewizorach sony.Dodam ,że u mnie na najnowszym W755 kanały naziemne polskie przy automatycznym wyszukiwaniu zaczynają sie od numeru 1 ,ale czeskie już od 129.

Pozdrawiam