anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Sony KDL-42W829B - martwe piksele

profile.country.PL.title
javelin80
Poszukiwacz

Sony KDL-42W829B - martwe piksele

W czerwcu w 2014 r. kupiłem TV Sony Bravia 42W829B, 1.5 roku później, tj. w grudniu 2015 r., po świętach na dole pojawiła się biała świecąca kropka. Nie będę się rozpisywał, wygoglowałem co to jest. Podobno czasem znikają, ale tutaj bez zmian. TV jest jeszcze ponad 3 miesiące na gwarancji. Co serwis Sony z tym zrobi ? Na moje oko to sporo tych pikseli jest wypalonych, jak obraz jest jasny to może i nie widać, ale jak wieczorem oglądam film to można szału dostać. Dałem za te cudo 3 tys zł. Znajomi pokupowali jakieś lg albo samsungi za 1800 zł i u nich żadnych usterek. Niżej foty.

 

IMAG1988.jpg

 

IMAG2006.jpg

IMAG2007.jpg

 

3 ODPOW. 3
profile.country.PL.title
djrychu
Expert

Witam,

 

Najlepiej jak skontaktujesz się z Supportem Sony:

https://www.sony.pl/support/pl/contact

 

Pozdrawiam

profile.country.PL.title
javelin80
Poszukiwacz

Tak też zrobiłem, serwis SONY błyskawiczny (za co daję mega +). Panowie z serwisu bardzo mili, porozmawialiśmy o usterce i naprawie, panowie zrobili zdjęcia, mieli wątpliwości odnośnie miejsca usterki na panelu, ostatecznie zabrali TV do sprawdzenia, OK, może udałoby się te piksele naprawić (imho SONY nie ma w tej chwili w ofercie tak kompletnego TV). Finał sprawy zapewne odbędzie się w obiektywnej i sprawiedliwej instytucji. Dzisiejsza odpowiedź serwisu: 

 

"Sprawdzenie wykazało uszkodzenia nie kwalifikujące produktu do wykonania naprawy w ramach gwarancji producenta. Stwierdzono : uszkodzenie zewnętrznej powłoki panela LCD. Wykonano dokumentacje fotograficzną."

 

i dalej...

 

"Pragniemy jednocześnie poinformować, że serwis może wykonać naprawę pogwarancyjną zgodnie z obowiązującym cennikiem oraz warunkami napraw odpłatnych.

Szacowany koszt naprawy wynosi : 2540zł
W przypadku uszkodzenia panela LCD firma Sony jako formę naprawy proponuje wymianę całego odbiornika na ten sam model, na wymieniony tv Sony udziela 2-letniej gwarancji"

 

Przepraszam bardzo, czy ktoś tutaj próbuje zrobić mnie w bambuko ??? Czy tak wygląda gwarancja TV w SONY ??? Panel gładki jak lustro, żadnych uszkodzeń mechanicznych, sprawdzałem miejsce wypalonych pikseli kilka razy. 3 tys zł to nie jest dla mnie fortuna, ale skoro okres gwarancji się nie skończył to nie odpuszczę.

profile.country.PL.title
robertoCzewa
Poszukiwacz

i jak udało ci sie załatwić tę sprawę ?