anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Sony KDL-43W809 a Słuchawki Sony WH-H900N

ROZWIĄZANE
profile.country.PL.title
kuku07
Poszukiwacz

Sony KDL-43W809 a Słuchawki Sony WH-H900N

Siema

Ostatnio nabyłem słuchawki bezprzewodowe Sony wh-h900n z myślą o tym, że jednym z wielu zastosowań będzie podłączenie je pod wspomniany model telewizora, niestety po uruchomieniu bluetootha w telewizorze nie odnajduję mi słuchawek, czy to oznacza, że jedynym rozwiązaniem jest podłączenie słuchawek po kablu ?

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Zaakceptowane rozwiązania
profile.country.PL.title
djrychu
Expert

Witam,

 

Sprawdź czy w opcjach dźwięku masz włączoną funkcję ClearAudio+, bo zazwyczaj poprawia jakość dźwięku.

Dodatkowo jakość dźwięku jaka wydobędzie się ze słuchawek BT zależy od kodeka który zostanie wykorzystany przy przesyle Bluetooth oraz częstotliwości z jaką sygnał jest próbkowany.

Nie musisz odłączać nadajnika z TV,

 

Pozdrawiam

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

6 ODPOW. 6
profile.country.PL.title
Sony_Poland_Team
Community Team

Ten model telewizora najprawdopodobniej nie ma protokołu A2DP, jego Bluetooth służy tylko do łączenia z pilotem. 

Rozwiązaniem może być zakup słuchawek radiowych np. MDR-RF811 (lub wyższy). Zalety:

- zdecydowanie większy zasięg - do 100m - co daje możliwość słuchania w całym mieszkaniu (inne słuchawki BT to tylko 10m)

- wygoda noszenia przy długim słuchaniu

 

Alternatywnie: zakup nadajnika BT który podłączamy do wyjścia słuchawkowego i  mamy BT w A2DP

profile.country.PL.title
kuku07
Poszukiwacz

Witajcie ponownie

Sprawa wygląda tak, zakupiłem transmiter bluetooth Kruger&Matz KM0355 i nie wiem, czy nie był to pochopny zakup ponieważ po podłączeniu do telewizora paruje mi go ze słuchawkami, ale nic to nie daje, dźwięk nadal nie jest przesyłany na słuchawki i sam nie wiem, czy w tym wypadku i za pomocą tego urządzenia to w ogóle możliwe?

Super by było gdybym mógł liczyć na Waszą pomoc za którą z góry dziękuję.

profile.country.PL.title
djrychu
Expert

Witam,

 

Nadajnik KrugerMatz musi zostać podłączony kablem audio z wtyczką MiniJack z jednej strony a z drugiej strony wtyczką MiniJack do wyjścia słuchawkoego TV. Dodatkowo telewizor powinien być ustawiony jak w poradniku:

https://helpguide.sony.net/tv/caep1/v1/pl/04-04_02.html

Naciśnij przycisk HOME, po czym wybierz opcje [Ustawienia] — [Dźwięk] — [Wyście słuchawkowe/audio] — [Wyjście audio (regulowane)]

oraz:

https://helpguide.sony.net/tv/caep1/v1/pl/04-04_01.html

[Ustawienia] — [Dźwięk] — [Cyfrowe wyjście audio] ustawienie [PCM].

 

Jeśli dalej nie działa to sprawdź czy nadajnik KrugerMatz w ogóle współpracuje ze słuchawkami podłączając go np. do wyjścia słuchawkowego smartfonu.

 

Pozdrawiam

profile.country.PL.title
kuku07
Poszukiwacz

Na wstępie dziękuję za pomoc kolego djrychu.

Piszesz o podłączeniu z jednej strony nadajnika wejścia jack i do telewizora również jack tylko, że wspomniany nadajnik posiada w komplecie kabel jack-2 wtyki RCA. Czyli powiniem zakupić przewód z dwoma wtykami jack?

profile.country.PL.title
kuku07
Poszukiwacz

O.K. Miałem w zestawie ze słuchawkami kabel 2xjack i po podłączeniu wszystko działa, więc jeszcze raz dziękuję za pomoc. Mam tylko na koniec jeszcze pytanie, czy można jakoś poprzez funkcję w telewiorze poprawić dźwięk przesyłany na słuchawki i ogólnie na telewiorze przy słuchaniu na głośnikach, może są jakieś opcję, które warto nastawić dla lepszego dźwięku ? Od nowości nic nie kombinowałem z dźwiękiem, jest tak jak było przy pierwszym włączeniui ? I czy wyciągać ten transmiter z telewizora na wszelki wypadek jeśli nie korzystamy ze słuchawek?

profile.country.PL.title
djrychu
Expert

Witam,

 

Sprawdź czy w opcjach dźwięku masz włączoną funkcję ClearAudio+, bo zazwyczaj poprawia jakość dźwięku.

Dodatkowo jakość dźwięku jaka wydobędzie się ze słuchawek BT zależy od kodeka który zostanie wykorzystany przy przesyle Bluetooth oraz częstotliwości z jaką sygnał jest próbkowany.

Nie musisz odłączać nadajnika z TV,

 

Pozdrawiam