anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Sony KDL 48W605B - kalibracja obrazu

lpociask
Poszukiwacz

Sony KDL 48W605B - kalibracja obrazu

Witam forumowiczów,

 

nabyłem wczoraj TV mode 48W605B, jestem bardzo zadowolony z zakupu ale mam jedno ważne pytanie :wink:

 

Jak optymalnie skalibrować obraz na tym modelu? W związku z tym, że to nowy model właściwie nic w sieci nie można na ten temat znaleźć. Ustawienia fabryczne są całkiem niezłe ale na pewno da się wycisnąc z niego jeszcze sporo więcej :wink:

6 ODPOW. 6
profile.country.PL.title
WuuZet
Poszukiwacz

Moim zdaniem nie ma optymalnych ustawień obrazu. Jest tyle możliwości, więc najlepiej ustawić wg. własnych potrzeb i upodobań. Jeden lubi to, drugi tamto. Warto trochę poeksperymentować.

profile.country.PL.title
batumi
Użytkownik

Pytanie co chcesz osiągnąć. Obraz postrzegamy podobnie, ale nie tak samo. Pozostają jeszcze upodobania. Załatw sobie plansze kontrolne. Ustawiaj pod nie. Może jednak okazać się, że efekt końcowy będzie mniej podobał Ci się niż to co ustawiłeś na oko. Dla osiągnięcia celów zbliżonych do standardów itd. być może będzie trzeba pogrzebać w menu serwisowym. Będziesz potrzebował jednak potrzebował sprzęt pomiarowy i wiedzę. Albo zostań przy tym co masz, albo zleć to komuś kto zna się.




Ilekroć widzę arogancję i niekompetencję Sony, aż przyjemnie jest wbić szpilę.
lpociask
Poszukiwacz

Zastanawiam się nad profesionalną kalibracją, znacie dobrą firmę z Wawy ?

profile.country.PL.title
djrychu
Expert

Witam,

 

Spróbuj się skontaktować z GmeruHD na Naszym forum albo zajrzyj na stronę:

http://hdtvpolska.com/

i tam zapytaj.

 

Pozdrawiam

kab00m
Poszukiwacz

na stronie skalibrujtv.pl podstawowy koszt kalibracji to 350zł. Pytanie czy warto 

profile.country.PL.title
djrychu
Expert

Witam,

 

Temat kalibracja ładnie został opisany poniżej w linku:

http://hdtvpolska.com/topic/35068-czym-jest-profesjonalna-kalibracja-telewizora-projektora-monitora/

 

Pozdrawiam