anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Sony KDL-49WD759 koszmarnie wyglądająca matryca.

profile.country.PL.title
Nikotedrtgergf
Użytkownik

Sony KDL-49WD759 koszmarnie wyglądająca matryca.

Mam pytanie czy da się coś z tym jeszcze zrobić ponowić reklamację czy do ponownego sprawdzenia.
Zgłosiłem reklamację telewizora po 1,5 roku użytkowania z powodu koszmarnie wyglądającej matrycy.
Znam zjawisko cloudingi i wiadomo, że przy matrycach led występuje. Jak zakupiłem telewizor po włączeniu już była widoczna delikatna smuga w rogu ekranu, ale w niczym nie przeszkadzał bo była ledwo widoczna. Po 1,5 roku zgłosiłem reklamację bo matryca telewizora wygląda po prostu fatalnie. Bo z lekkiej smugi w rogu ekranu przez kilak tygodni matryca wygląda jak na załączonych zdjęciach.
Serwis zadzwonił do mnie i poinformował, że po testach matrycy wszystko jest w porządku. No ale jak jest w porządku? Jak telewizora nie da się oglądać. Mam kilka urządzeń Sony i nigdy nie było problemu, u teściów jest jeszcze nasza stara Bravia, która działa od jakichś 8 lat.
Żeby nie być gołosłownym wrzucam zdjęcia jak wygląda matryca telewizora.2.JPG3.JPG

10 ODPOW. 10
profile.country.PL.title
djrychu
Expert

Witam

 

@Nikotedrtgergf  sprawę przekzałem do supportu. Jak będzie odpowiedź dam znać.

 

Pozdrawiam

profile.country.PL.title
Nikotedrtgergf
Użytkownik

Dziękuję za reakcję. Telewizor ma zostać wysłany w poniedziałek z serwisu do mnie.

 

pozdrawiam

profile.country.PL.title
djrychu
Expert

Witam,

 

Oto odpowiedź supportu:

W modelu KDL-49WD759 zastosowano podświetlanie krawędziowe LED (Edge), które cechuje się m. in. mniejszym poborem mocy, niewielką grubością ekranu, ale także większą nierównomiernością podświetlenia, niż w ekranach budowanych w innej technologii np. Direct LED lub OLED. Nie jest to wada odbiornika, lecz jego cecha konstrukcyjna, a w związku z tym nie może być podstawą reklamacji. Szczegółowe informacje dotyczące występującego zjawiska, jak również możliwe sposoby jego ograniczenia, znajdują się na stronie:

https://bit.ly/2XjNrmd

Pozdrawiam

profile.country.PL.title
wojtekmarchewka
Użytkownik

Spoiler
 

Trochę modeli tv, miałem w swoim życiu,  ale żaden nie miał tak tragicznej czerni. To jest skandal że firma Sony uważa to za normalne zjawisko.  Wolałbym rozbić taki tv, niż go oglądać :(. To nawet nie wygląda na clouding, a prześwietlenie matrycy.

Tagi (1)
profile.country.PL.title
leczech
Użytkownik

@wojtekmarchewka  Ja również miałem chyba siedem telewizorów LCD i takiego czegoś nie spotkałem.

Ale jak wpiszesz w google sony 49wd759 , to łatwo znajdziesz jak wygląda ten telewizor. Potem porównaj go z tym co przesyła nam autor postu i wyciągnij sam wnioski.

profile.country.PL.title
Nikotedrtgergf
Użytkownik


@djrychu  napisał(a):

Witam,

 

Oto odpowiedź supportu:

W modelu KDL-49WD759 zastosowano podświetlanie krawędziowe LED (Edge), które cechuje się m. in. mniejszym poborem mocy, niewielką grubością ekranu, ale także większą nierównomiernością podświetlenia, niż w ekranach budowanych w innej technologii np. Direct LED lub OLED. Nie jest to wada odbiornika, lecz jego cecha konstrukcyjna, a w związku z tym nie może być podstawą reklamacji. Szczegółowe informacje dotyczące występującego zjawiska, jak również możliwe sposoby jego ograniczenia, znajdują się na stronie:

https://bit.ly/2XjNrmd

Pozdrawiam


Rozumiem, że podświetlenie nie musi być idealne bo zdaję sobie sprawę z konstrukcji,  telewizor jest faktycznie cienki,ale jak kupiłem telewizor sytuacja tak nie wyglądała, matryca była lekko jaśniejsza w jednym miejscu i ledwo widoczna jak by choć w 20% wyglądała jak teraz to bym go oddał spowrotem do sklepu, a matryca zaczęła tak się pogarszać w przeciągu ostatnich miesięcy i wygląda jak na załączonych zdjęciach. Kupowałem w ostatnich latach kilka telewizorów dla rodziców i do sypialni. Były zdecydowanie tańsze też są cienkie, led i problem nie występuje, przynajmniej nie jest zauważalny przy standardowym użytkowaniu.

 

Jestem mega rozczarowany podejściem Sony do sprawy, bo tak jak pisałem mam kilka sprzętów, a i starą Bravie działającą jeszcze. I nie spotkałem się z takim podejściem i traktowaniem. Zwłaszcza, że telewizor w chwili zakupu kosztował prawie 3000zł więc nie mało, ale myślałem, że skoro solidna firma to będzie spoko.

 

I jeszcze kolejną rzecz wspomnę, że ciesze się, że nie wykupiłem przedłużenia gwarancji bo jak bym zapłacił dodatkowo 500-600zł za dodatkową ochronę i teraz bym został tak potraktowany to by mnie krew zalała. No chyba, że osoby wykupujące dodatkową ochronę są inaczej traktowane niż te, które składają roszczenie gwarancyjne.

 

Wyleczyłem się ze sprzętów Sony i widzę, że podejście do klienta jest jak ogólnie na rynku. Kup produkt, wyłóż kasę, a jak coś się dzieje to nie nasza wina.

Dziękuję i pozdrawiam

profile.country.PL.title
Nikotedrtgergf
Użytkownik


@leczech  napisał(a):

@wojtekmarchewka  Ja również miałem chyba siedem telewizorów LCD i takiego czegoś nie spotkałem.

Ale jak wpiszesz w google sony 49wd759 , to łatwo znajdziesz jak wygląda ten telewizor. Potem porównaj go z tym co przesyła nam autor postu i wyciągnij sam wnioski.


A możesz rozwinąć swoją myśl bo nie wiem do końca co masz na myśli, a może na przyszłość czegoś się dowiem i pomoże mi to uniknąć nietrafionych zakupów.

profile.country.PL.title
djrychu
Expert

Witam,

 

@Nikotedrtgergf  przekzałem jeszcze Twoje uwagi do supportu - oto odpowiedź:

Cechą wspólną dla wszystkich telewizorów produkowanych w oparciu o technologię Edge LED jest możliwość występowania nierównomierności podświetlenia. Efekt ten jest szczególnie widoczny podczas wyświetlania ciemnych scen, zwłaszcza w przypadku dużego zaciemnienia pomieszczenia. Intensywność występowania zjawiska zależy od wielu czynników, takich jak m.in. sposób eksploatacji oraz warunki zewnętrzne, w związku z czym efekt uzyskany na różnych telewizorach może być całkowicie odmienny. Każdą sprawę traktujemy indywidualnie i w przypadku tego konkretnego odbiornika nie stwierdzono nierównomierności podświetlenia matrycy, która wykraczałaby poza ramy uwzględnione we specyfikacji produktu, co zresztą zostało potwierdzone diagnozą wykonaną przez autoryzowane centrum serwisowe. Mając to na uwadze, pragniemy podtrzymać nasze stanowisko, że posiadany odbiornik jest w pełni sprawny oraz zgodny ze specyfikacją.

Pozdrawiam

profile.country.PL.title
Nikotedrtgergf
Użytkownik

 


@djrychu  napisał(a):.

Witam,

 

@Nikotedrtgergf  przekzałem jeszcze Twoje uwagi do supportu - oto odpowiedź:

Cechą wspólną dla wszystkich telewizorów produkowanych w oparciu o technologię Edge LED jest możliwość występowania nierównomierności podświetlenia. Efekt ten jest szczególnie widoczny podczas wyświetlania ciemnych scen, zwłaszcza w przypadku dużego zaciemnienia pomieszczenia. Intensywność występowania zjawiska zależy od wielu czynników, takich jak m.in. sposób eksploatacji oraz warunki zewnętrzne, w związku z czym efekt uzyskany na różnych telewizorach może być całkowicie odmienny. Każdą sprawę traktujemy indywidualnie i w przypadku tego konkretnego odbiornika nie stwierdzono nierównomierności podświetlenia matrycy, która wykraczałaby poza ramy uwzględnione we specyfikacji produktu, co zresztą zostało potwierdzone diagnozą wykonaną przez autoryzowane centrum serwisowe. Mając to na uwadze, pragniemy podtrzymać nasze stanowisko, że posiadany odbiornik jest w pełni sprawny oraz zgodny ze specyfikacją.

Pozdrawiam


Oczywiście rozumiem państwa stanowisko, tylko jak by telewizor tak wyglądał w dniu zakupu nawet bym się nie zastanawiał tylko go oddał z powrotem do sklepu, natomaist taki stan rzeczy jaki jest czyli wygląd matrycy pogorszył się znacznie w trakcie użytkowania i wygląda jak wygląda. Dlatego zrozumiałbym uzasadnienie jeśli matryca wyglądałaby tak od początku użytkowania, a jej wygląd pogorszył się znacznie  po 1,5 roku, jasne plamy pojawiały się na co raz większej powierzchni matrycy, aż do stanu obecnego. A nawet oglądanie w nocy nie sprawiało problemu miała jednolity kolor poza delikatną smugą, o której wspomniałem wcześniej.

Nie wiem jak musi wyglądać matryca żeby kwalifikowała się do wymiany czy naprawy. Bo z drugiej strony macie państwo sporą dowolność w określeniu czy jeszcze jest w porządku czy już nie.
Rozumiem, że teraz podświetlenie matrycy może się zmieniać dowolnie? Bo na przestrzeni czasu użytkowanie z delikatnej smugi zrobiły się plamy na całej matrycy. I nie zaobserwowałem sytuacji, żeby w różnym okresie czasu podświetlenie i jasne planmy przemieszczały się na matrycy tylko po prostu przybywał nowych jasnych plam.
Dziwny argument jest też, że zależy to od eksploatacji czy warynków zewnętrzych, zastanawia mnie jak można źle użytkować telewizor? W dniu zakupu telewizor został powieszony na ścianie w salonie podłączone są dwa urządzenia dekoder telewizji kablowej i konsola Ps4. Do dnia odebrania przez serwis telewizor wisiał nieprzerwanie w jednym miejscu, a warunki zewnętrzne no cóż można by zażartować, że deszcz na niego nie padał. No bo warunki w salonie w mieszkaniu są praktycznie niezmienne.

Rozumiem, że nic w tej sprawie nie wskóram bo państwo macie swoje uzasadnienie, a ja mam swoj punkt widzenia i wygląd telewizora, z którego nie jestem zadowolony ( choć byłem zadowolony na początku ).
I gdyby matryca wyglądała tak od początku to nie byłoby tematu ale matryca wyglądała co raz gorzej


Jedno jest pewne więcej na telewizor marki Sony się nie skuszę i kademu odradzę zakup tej marki bo po prostu się zawiodłem,a telewizor to nie jest zakup za 200-300zł na rok czy dwa.

 

pozdrawiam

 

Teraz na bieżąco przeglądnąłem instrukcję i jeśli byliby państwo tak uprzejmi wskazać gdziekolwiek w dokumentach telewizora adnotację, że podświetlenie w telewizorze może być zmienne czy objawić się jaśniejszymi plamami w trakcie użytkowania to będę wdzięczny.