anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

SONY KDL50W805 - czy jest mozliwe podłączenie głosników komp. 5.1 ?

ROZWIĄZANE
radek591
Poszukiwacz

SONY KDL50W805 - czy jest mozliwe podłączenie głosników komp. 5.1 ?

Witam.

 

Od niedawna mam ten telewizor i ogólnie jestem z niego zadowolony. Dżwięk w porządku, ale pomyslałem czy nie da sie go wzmocnić, podłączając do TV głosniki komputerowe CREATIVE 5.1. Stąd moje pytanie: Czy jest to mozliwe i jak to zrobić? Przyznaję, że jestem w tej materii totalnie zielony. Widziałem już posty na ten temat, ale do innych modeli i pewnie dla mnie nie przydatne.

 

Będę wdzięczny za pomoc...

Pozdrawiam

2 ZAAKCEPTOWANYCH ROZWIĄZAŃ ()

Zaakceptowane rozwiązania
profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

Cześć,

 

Możesz podłączyć się kablem Mini-Jack > Mini-Jack z gniazda słuchawkowego TV do zielonego wejścia w głośnikach (FRONT). Na pewno zagrają głośniki lewy i prawy w stereo.

 

 

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

profile.country.PL.title
djrychu
Expert

Witam,

 

ma rację. Możesz też użyć przewodu Mini-Jack > Mini-Jack i podłaczyć do Aux In.

 

Inne rozwiązanie użyć kabla optycznego i skorzystać z konwertera optyczny->5.1(wielkonałowy) albo optyczny->2.0 (stereo).

Zarówno jeden i drugi można znaleźć na portalach aukcyjnych i sklepach internetowych.

 

Pozdrawiam

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

5 ODPOW. 5
profile.country.PL.title
djrychu
Expert

Witam,

 

Napisz wićej jaki model masz tych głośników albo zrób zdjęcie wejść/wyjść głosników. Postaram się pomóc.

 

Pozdrawiam

radek591
Poszukiwacz

Dzięki za odpowiedź. To są głośniki CREATIVE INSPIRE P5800 - 5.1Mam nadzieję, że zdjęcia są wystarczająco wyraźne. Jestem ciekaw, czy coś da się zrobić.

 

Pozdrawiam

 

 

profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

Cześć,

 

Możesz podłączyć się kablem Mini-Jack > Mini-Jack z gniazda słuchawkowego TV do zielonego wejścia w głośnikach (FRONT). Na pewno zagrają głośniki lewy i prawy w stereo.

 

 

profile.country.PL.title
djrychu
Expert

Witam,

 

ma rację. Możesz też użyć przewodu Mini-Jack > Mini-Jack i podłaczyć do Aux In.

 

Inne rozwiązanie użyć kabla optycznego i skorzystać z konwertera optyczny->5.1(wielkonałowy) albo optyczny->2.0 (stereo).

Zarówno jeden i drugi można znaleźć na portalach aukcyjnych i sklepach internetowych.

 

Pozdrawiam

radek591
Poszukiwacz

Lajam, djrychu - WIELKIE DZIĘKI !!! Zrobiłem zgodnie ze wskazówkami. Grają 2 fronty oraz subwoofer. Choć to nie kino domowe, to jest znaczna różnica, szczególnie jeżeli chodzi o odtwarzanie muzyki przez USB lub z You Tube. Domyślam się, że jak kupię konwerter, to przy odtwarzaniu muzyki zyskam efekt 5.1, bo chyba programy tv to i tak będą odtwarzane tylko w stereo. Podpowiedzcie.