anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Sony X90J odtwarzanie filmów z USB, VLC i wbudowany player.

profile.country.PL.title
felis-7
Poszukiwacz

Sony X90J odtwarzanie filmów z USB, VLC i wbudowany player.

Dzień dobry

Witam wszystkich uczestników forum.

Jestem zainteresowany kupnem TV 55X90J.

1. Mam dysk 4TB zapełniony zdjęciami i video. Testowałem w sklepie i zawartość wczytywała się bardzo długo. Czy przy kolejnych podłączeniach tego samego dysku (bez zmiany zawartości) wczytywanie jest szybkie?
2. Sony na podłączonym dysku stworzył kilka swoich folderów. Czy da się to wyłączyć? Nie potrzebuję by TV mieszał mi w zawartości nośnika,.
3. Sony we wbudowanym odtwarzaczu miał problemy z przewijaniem na podglądzie. Naciskając kółko w prawo na pilocie przewijał i pojawiało się małe czarne okienko podglądu, ale tylko co jakiś czas były tam migawki obrazu. Da się jakoś ustawić płynny podgląd na pełnym ekranie?
4. Czy da się instalować dodatkowe aplikacje np. VLC player bez używania konta google? Zupełnie nie rozumiem, po co do używania TV muszę podawać konto.
5. Jak dokładnie wygląda korzystanie z VLC lub kodi i dojście do plików na USB. Rozumiem, że za pierwszym razem wchodzimy w Google TV wybieramy sklep play i instalujemy jakiś player np. VLC. Co potem by uruchomić odtwarzanie z USB? Co po kolei naciskamy na pilocie.Mam starego samsunga i tam było prosto. Przycisk source, potem właściwy dysk USB, potem rodzaj zawartości (video, zdjęcia, muzyka lub wszystko),a następnie pojawiały się foldery i wystarczyło wybrać plik.

6. Jak działa przewijanie na podglądzie w VLC? Jest na całym ekranie? Wystarczy przytrzymać kółko w prawo, lewo na pilocie by się rozpoczęło?
Dziękuję za odpowiedzi.

4 ODPOW. 4
profile.country.PL.title
Jacek_M250
Znawca

To może spróbuje cos rozjaśnić...

Ad.1. Dysk jest spory i zapełniony, to system operacyjny musi to przeczytać przez port USB, to zawsze będzie trwało.

Ad.2. To Android zakłada te foldery i wprost nie widze jak by to można było wyłaczyć - raczej sie nie da

Ad.3. To raczej taki urok. nie nadąża wczytywać podglądu pewnie. Ale tak tez bywa w przeglądarkach filmów na kompie w sumie nic nowego.

Ad.4. Bez logowania to przez USB można jakoś zainstalować, ale sam nie instalowałem.

Ad.5. Skoro da się korzystać to polecam tutoriale na youtube :slight_smile:

Ad.6. Zainstaluj i sprawdź inaczej sie nie dowiesz (albo patrz wyżej)

 

profile.country.PL.title
felis-7
Poszukiwacz

Dziękuje za odpowiedzi.

Co do sporego dysku, to mam 8-letniego samsunga. Za pierwszym razem wczytywanie zawartości trwa kilka minut. Każde kolejne podłączenie lub ponowne włączenie TV wczytuje zawartość w kilkanaście sekund. Więc albo w Sony coś skopali, albo kolejne podłączenia może też działają szybciej. Oczywiście jeżeli na tym dysku dokonam dużych zmian, to samsung też potrzebuje czasu, ale przy zmianie kilkunastu plików nie ma opóźnień.

Przewijanie na podglądzie to też jakaś porażka w sony. Stary samsung robi to bez problemu z każdym video, płynnie i na pełnym ekranie, a nie w jakimś małym okienku.

Co do prób z VLC to niestety sprzedawcy nie bardzo chcą się godzić, bym w sklepie zalogował się na konto google i pobrał jakieś aplikacje. Stąd nie mam jak sprawdzić.

W każdym razie jeżeli ktoś jeszcze ma jakaś wiedzę na temat korzystania z VLC (kodi) oraz obsługi dużych dysków podłączonych przez USB to będę wdzięczny za informacje.

 

profile.country.PL.title
AND.N_11
Użytkownik

Mam starszy model TV Sony z serii XF9005 (55 cali). Mogę co nieco napisać jak jest u mnie. Pierwsze podłączenie HDD o pojemności 750 GB zajętego w 3/4, odczyt firmowemu odtwarzaczowi zajęło bodajże ok 40 min. Następne podłączenie i gotowość do odczytu plików zajęło, jeśli dobrze pamiętam, już mniej czasu. Obecnie używam już tylko pendrive 128 GB gdzie mam tylko swoje zdjęcia i swoje filmiki (takie rodzinne), wówczas działa to w miarę dobrze, czy od biedy akceptowalnie.

Alternatywne odtwarzacze np. VLC czy Kodi, jeśli chodzi o zdjęcia, na TV Sony nie wyświetlają ich w rozdzielczości 4K., max to FHD (choć są na całym ekranie). Filmy podobno "idą" w 4K, choć tego nie sprawdzałem.

W Kodi przewijanie filmu odbywa się na całym ekranie, choć czasem lekko przycina. W VLC na przyśpieszonym podglądzie mam stop klatkę, a przewija się tylko suwak, po wciśnięciu play odtwarza od tego nowego miejsca.

Ad5. Po instalacji Kodi, uruchamiasz tą aplikację i w niej wybierasz co chcesz odtwarzać, zdjęcia czy filmy i wskazujesz na przenośny nośnik danych. Jest to proste i intuicyjne.

profile.country.PL.title
felis-7
Poszukiwacz

AND.N_11. dziękuje za odpowiedź, chociaż już sam się dowiedziałem co i jak.
Dzięki uprzejmości sprzedawcy w MediaMarkt, któremu chciało się poświęcić mi więcej czasu mogłem wszystko przetestować włącznie z logowanie google.

Może komuś się przyda więc opiszę do czego doszedłem.

1. Dysk USB 3.0 o pojemności 4TB zapełniony w ok. 60-70%, dało się przeglądać za pierwszym razem po kilku minutach. Nie wiem czy TV  wszystko sobie pokatalogował, ale dało się zaglądać w foldery chociaż nad niektórymi trochę dumał.

Przy kolejnych podłączeniach dysk startował szybciej, a wchodzenie w już przeglądane foldery następowało bez opóźnień.

Bez konta google nie znalazłem możliwości by wykorzystać wszystkie funkcje TV więc inwigilacja użytkowników jest obowiązkowa.

Wbudowany player to porażka. Jeśli komuś zależy na czymś takim to polecam WebOS od LG. Działa o niebo lepiej.

Instalacja kodi i VLC bezproblemowa. Jak już się uruchomi te odtwarzacze to otwierają pliki bez opóźnień i ogólnie są szybkie. W VLC przewijanie na podglądzie jest możliwe na pełnym ekranie tylko trzeba naciskać kółko w prawo (lewo) wielokrotnie. Każde naciśniecie to przeskok o 10 sekund. Jak się naciśnie i przytrzyma to jest tak jak opisał AND.N_11.

VLC odtworzył 99,9% przykładowych plików jakie pobrałem z netu więc pod tym względem jest bardzo dobrze. Wbudowany player dał radę ok 80%.

W każdym razie kupiłem ten TV. Dla moich potrzeb nie jest tak wygodny jak stary samsung, ale testowałem też nowe samsungi i w kwestii odważanych formatów nastąpił krok do tyłu. Nie tolerują tak prostych kodeków jak divx, co śmieszniejsze nie radzą sobie z darmowym xvid. Nie obsługują też dźwięku DTS. No i za model porównywalnej jakości trzeba dać z 1000zł drożej.