anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Telewizor KDL-40RD450

mihawooo
Nowicjusz

Telewizor KDL-40RD450

Witam. Mam kilka pytań na temat telewizora SONY KDL-40RD450.


Pytanie 1. Gdy TV jest włączony, zielona dioda pod napisem SONY jest włączona. Natomiast gdy urządzenie jest wyłączone, zielona dioda gaśnie, i w jej miejsce powinna się świecić czerwona dioda, a się nie świeci. Da się to włączyć? Niby drobiazg, a jednak jestem do tego przyzwyczajony.

Pytanie 2. Czy da się zrobić tak, żeby podczas uruchamiania dekodera NC+ uruchamiał się od razu telewizor na dane gniazdo HDMI. Wiem że jest w tym urządzeni cuś takiego jak Bravia Sync, jednak gdy wyszukuje mi "Tuner 1" nie łączy się z nim.

Pytanie 3. Podczas gdy zmieniam kanały w dekoderze, wyświetla mi się bardzo często informacja na temat tego, na którym źródle jest uruchomiony telewizor "HDMI 1" oraz godzina itp. Czy da się to ustawić tak, aby ta informacja wyświetlana była tylko w momencie kiedy zmieniam źródłó?

Pozdrawiam

3 ODPOW. 3
profile.country.PL.title
Agnieszka_J
Moderator

Witaj mihawooo,

 

Oto informacje, jakie udało nam się uzyskać od Supportu Sony, mamy nadzieję, że okażą się one pomocne:

ad1 - nie ma możliwości zmian wskazanych ustawień diody w modelu KDL-40RD450,

ad2 - baner informacyjny jest wyświetlany zawsze przy zmianie sygnału. Ponieważ różne kanały wysyłane są (m.in) w różnych rozdzielczościach powoduje to wykrycie zmiany i wyświetlenie informacji.

ad3 - ustawienia Bravia Sync jest zależne od ustawień również dekodera, musi być on kompatybilny. W dekoderach zwyczajowo nazywana jest "CEC" lub "Sterowanie przez HDMI".

 

Pozdrawiam serdecznie,

Agnieszka_J

profile.country.pl_PL.title
emarti1
Poszukiwacz

Wyłącz Bravia Sync! U mnie pojawiały się problemy w postaci zawieszania się telewizora ponieważ dekoder nc+ nie mógł się porozumieć z telewizorem. Musiałem wyłączać telewizor z prądu. Wyłączenie Bravia Sync pomogło. 

 

Baner informacyjny u mnie jest również przy przełączaniu kanałów. Chyba nie można tego zmienić. 

mihawooo
Nowicjusz

Czyli ogólnie nic się nie da zrobić z żadnym z wymienionych tematów?