anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Telewizor Sony KDL-55W905

cemitka
Poszukiwacz

Telewizor Sony KDL-55W905

Witam.

Mam dwie sprawy odnośnie telewizora Sony KDL-55W905.

Pierwsza dotyczy niemożności połączenia się przez Bluetooth laptopa ASUS oraz telefonu Nokia Lumia 800.

W ustawieniach systemowych telewizora - bluetooth/dodaj nowe urządzenie/wyszukiwanie, telewizor podaje, że nie wykryto urządzeń. Laptop oraz telefon łączą się ze sobą bez problemu, a tu ... kicha. Oprogramowanie telewizora zaktualizowane.

Druga dotyczy głośności poszczególnych programów TV. Jest ona różna (a to wkurza) w zależności od stacji. Mam cyfrową kablową TV UPC do odbioru w HD. Pilotem od dekodera UPC mogę sterować głośność stacji nie te w HD, a te podstawowe stacje. Stacje w HD, te nie polskie (polskie można), tylko pilotem od telewizora.

Co można na to poradzić, bo w ustawieniach dźwięku już nie mam pomysłu.

Pozdrawiam:smileysad:

 

8 ODPOW. 8
profile.country.PL.title
Raskol
Użytkownik

55W905 na CI - poproś UPC o zmianę dekodera na kartę CI, po co ci dwa piloty i całe te zamieszanie.

Co do Nokii, połączenie spróbuj przez Direct Wi-Fi, bluetooth może być niekompatybilny jak nfc.

cemitka
Poszukiwacz

No cóż, to się wiąże z tym, że decydując się na kartę CI musiałbym pogodzić się z utratą części funkcjonalności. Przy korzystaniu z tego rozwiązania straciłbym możliwość korzystania z usług VOD, podglądu rachunku, czy też wiadomości rozsyłanych do abonentów. Nie będę też miał dostępu do kanałów takich jak np. "strefa filmowa", gdzie wyświetlane są miniaturki dziewięciu innych kanałów. Nie będzie też możliwe zamawianie dodatkowych usług z menu telewizora i trzeba będzie to zrobić przez internet lub telefonicznie.

Poza tym mam w dekoderze możliwość zatrzymywania i cofania programów oraz nagrywarkę.

 

anbudyc
Poszukiwacz

odnośnie bluetooth w 55w905 otrzymalem taka odpowiedz od sony support:

Połączenie bluetooth na Pana telewizorze jest możliwe tylko dla myszy bluetooth. Informacja poniżej.

http://pdf.crse.com/manuals/13HG900111/PL/c_gset_bluetooth.html





profile.country.PL.title
Raskol
Użytkownik

W905 też ma nagrywarkę

profile.country.PL.title
zbygaaj
Doradca

zmień w dekoderze od UPC dźwięk na stereo zamiast DD jeżeli jest taka możliwość.W905 ma możliwość nagrywania na zewnętrzny dysk lub pendriva min 32GB max 2TB.

profile.country.pl_PL.title
Zimny_
Użytkownik

Niektóre dekodery tak mają z dźwiękiem DD. Podobnie w NC+, na kanałach z dźwiękiem stereo można ściszać, na kanałach z DD nie można. Dekodery z NC+ (przynajmniej te z którymi miałem styczność) informują o możliwości braku konfiguracji dźwięku. Jest to trochę denerwujące, szczególnie jak głośność na kanałach stereo jest inna, niż na DD. Różnicę tę można w pewnym stopniu zneutralizować z poziomu ustawień dźwięku w tv.

 

Co do modułu CAM, również ze względu na VOD nie zdecydowałem się na to rozwiązanie. Mało jest tam ciekawych treści, ale czasami można coś obejrzeć... Chociaż moduł CAM, sterowanie jednym pilotem itd. są dużo wygodniejsze i kuszą..

 

Jeszcze nawiązując do wyjścia optycznego, nie wiem czy po podłączeniu wyjścia optycznego do kina, nie było możliwości regulacji dźwięku z poziomu pilota od dekodera. Musiałbym to zweryfikować.

profile.country.PL.title
zbygaaj
Doradca

Nic nie jest już takie same ......... wczoraj widziałem Oleda :open_mouth:

134514
Poszukiwacz

W moim 55w805 mam moduł CAM UPC i nie zamieniłbym go już na dekoder; moduł działał już od dawna (jeszcze w ramach testów) w starszym 37w55 i nie było idealnie -- m.in. EPG nie aktualizowało listy programów, czego efektem było "brak informacji o programie" na prawie każdym kanale po pewnym czasie pracy telewizora -- ale z nowym w8 działa już perfekcyjnie; możliwość korzystania z pilota telewizora (z w8 używam pilota z 37w55 -- pięknego, podświetlanego na niebiesko wielkiego, wielofunkcyjnego pilota RM-ED019...), szybkiego EPG i wielu innych funkcji (w tym nagrywania i wstrzymywania programów i filmów), jest bardziej cenna od VOD -- a to nadal mam w dekoderze UPC podłączonym do "starego" 37w55 w sypialni; co jakiś czas, przy okazji jakiejś fajniejszej premiery, przenoszę po prostu na chwilę dekoder do salonu i podłączam do w8, za pomocą czekającego na tę okazję dyżurnego kabla hdmi...