anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Tryb serwisowy.

cEz-----
Początkujący

Tryb serwisowy.

Witam,

Dziś miałem małą przygodę z moim telewizorkiem KDL-32V4500. A o co chodzi?. Otóż nieszczęsny tryb serwisowy jest motywem przewodnim tego posta :(. Ale do rzeczy. Jak za pewnie wiecie używając klawiszy w trybie Stand by ?display, 5, vol+, pwr można wejść w tryb serwisowy telewizora. Zaciekawiła mnie liczba spędzonych przed nim godzin i takie tam. Jednak po krótkiej chwili przeglądając zawartość zapaliły się wszystkie trzy diody na odbiorniku i nastała ciemność. Dźwięk jest, ale obraz już niekoniecznie. I tu moja prośba do ludzi, którzy mieli z czymś takim do czynienia czy istnieje ratunek, ewentualnie czy istnieje sposób na reset telewizora ?

Z góry bardzo, ale to bardzo dziękuję za pomoc !

Pozdrawiam,

cEz

8 ODPOW. 8
profile.country.pl_PL.title
Zimny_
Użytkownik

Możesz spróbować odłączyć od prądu na jakiś czas. Jeśli nie pomoże, to serwis. Niestety zmiany ustawień w trybie serwisowym są chyba naprawiane na koszt użytkownika telewizora. Dlatego tryb serwisowy tak się nazywa, żeby mógł z niego korzystać serwis, bądź osoby które mają pojęcie o konsekwencjach zmiany różnych ustawień.

cEz-----
Początkujący

Odłączenie od sieci było pierwszą czynnością, którą zrobiłem. Nie pomogła również próba ponownego wejścia w tryb serwisowy.
Dzięki za reakcję Zimny ;).

tomascor
Początkujący

cEz napisał(a):

Odłączenie od sieci było pierwszą czynnością, którą zrobiłem. Nie pomogła również próba ponownego wejścia w tryb serwisowy.
Dzięki za reakcję Zimny ;).



Kolego powiedz co się świeci po podlączeniu tv do sieci i czy reaguje na klawisz power na pilocie ?? Generalnie jaki diody się świecą?? Pozdrawiam

profile.country.pl_PL.title
Hora-----
Początkujący

Witam. Ja też padłem ofiarą własnej głupoty :( i chciałbym prosić o pomoc. Ale może od początku. Dzisiaj wszedłem w tryb serwisowy z ciekawości. Chciałem sprawdzić co oznaczają różne opcje, oczywiście bez zapisywania. Przy wyborze jednej z nich (pamiętam, że wszedłem w opcje Ustawienia a później w opcje Model TV) wszystkie opcje znikły. Teraz po ekranie przesuwają się cztery plansze, zielona, czerwona niebieska oraz taka z 4 paskami zielonym czerwonym, niebieskim i białym. Potem przez chwilę ekran jest czarny i od nowa. Jedyny przycisk na jaki reaguje ekran to pomarańczowy przycisk THEATRE, wtedy ekran się rozjaśnia. Szukałem już jakichś komend na wyjście z trybu serwisowego, ale nie potrafię nic znaleźć. Posiadam KDL40w4220.
Oczywiście byłem świadomy, że kopanie w ustawieniach TV może być niebezpieczne ale myślałem, że ustawienia trzeba najpierw zapisać :smileyredface:
Bardzo liczę na czyjąś pomoc w tej sprawie.

EDIT:
Jeszcze chciałbym dodać, że oczywiście próbowałem odpiąć TV od sieci, ale to nie pomaga. Ponadto dioda na TV mruga kiedy wciskam guziki pilota ale nie ma żadnej reakcji.

profile.country.pl_PL.title
stubbs.
Użytkownik

Niestety w ten sposób kończą się zabawy z trybem serwisowym. Nie polecam tam w ogóle zaglądać, bo i po co. Sprawdzenie ilości godzin OK. Po tym polecam natychmiast opuścić ten tryb bo efekty odczuliście sami.
ZGŁOSZENIE TV DO NAPRAWY
POMOC SONY
Polecam odezwać się do w/w instytucji. Powinni coś zaradzić.
Życzę powodzenia w naprawie TV, bo dom bez TV to jak człowiek bez ręki ;).

Pozdrawiam Stubb
profile.country.pl_PL.title
Mylagos
Użytkownik

Ja również napiszę, że nie widzę innego rozwiązania jak kontakt z serwisem. Nie sądzę aby tu na forum była osoba znająca aż tak dokładnie od strony technicznej telewizory by coś zaradzić. Zabawa z trybem serwisowym jest naprawdę ryzykowna.

profile.country.pl_PL.title
Hora-----
Początkujący

Dzięki panowie za odzew. Postąpię według waszej porady. Niestety mogę to zrobić dopiero jutro, ponieważ infolinia pracuje tylko w tygodniu. Mam nadzieję, że nie odeślą mnie do serwisu. I obiecuję wziąć sobie do serca wasze porady i zapomnieć o trybie serwisowym :P

przywoj
Poszukiwacz

A ja mam pytanie do firmy Sony - dlaczego wogóle umożliwia wejście celowe lub przypadkowe w taki tryb? U mnie doszło prawdopodobnie do przypadkowego wejścia w taki tryb bo jak do tej pory wogóle o czymś takim nie wiedziałem. Telewizor KDL-32EX650 został załaczony przez przypadek z telegazetą (wogóle z tego nie korzystamy) i po kilku próbach wyjścia z tego trybu poprzez naciskanie wydawało się logicznych przycisków (nie wiem jak się wychodzi z telegazety bo nie używałem) właczył się biały ekran z napisami TMP=35,5 i TIM=188 i nic nie było w stanie tego zmienić, wyłaczanie z sieci też nie pomagało. Zacząłem szukać informacji i tak się dowiedziałem o tym trybie serwisowym. Po konsultacji z serwisem wmawiano mi ze wszedłem w taki tryb i do tego w jakiś tryb wygrzewania fabrycznego i nie da się wyjść inaczej jak pilotem serwisowym. Przyjemność ta mnie będzie kosztowała ok 200zł pytam dlaczego? Jeżeli można z tego wyjść tylko specjalnym pilotem to i powinno się wchodzić też specjalnym pilotem - tak byłoby uczciwie, a tak stałęm się ofiarą albo celowego działania firmy SONY albo po porstu niedbalstwa konstrukcyjnego.