anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

TV 4K - KD-65XE9305 - Brak portu ethernet 1Gbps. Wifi AC ? Jakaś pomyłka

profile.country.PL.title
mosskit
Użytkownik

TV 4K - KD-65XE9305 - Brak portu ethernet 1Gbps. Wifi AC ? Jakaś pomyłka

Szanowne Sony Polska,


Jak to się stało, że w TV z wyższej półki (może nawet półki premium), jakim jest KD-65XE9305 (ok 10k PLN) brak jest 1Gbps karty ethernet? Odpowiecie, że jest dwu zakresowa karta wifi pracująca w standardzie AC? Owszem jest. Z dobrym routerem osiąga nawet połączenie w zakresie 700mbps, lecz jej realna przepustowość to 120mbps - sprawdzone empirycznie. To jest jakiś żart? W jaki sposób mam streamować sobie na TV wspierającym rozdzielczosc UHD materiał skoro jestem ograniczony przepustowością (która notabene wynika ze zbyt wolnej szyny procesora - stwierdzone na podstawie testów) do 120mbps. 

Czy i kiedy dostępna będzie alternatywa w postaci karty ethernet 1gbps to USB 3.0??

37 ODPOW. 37
profile.country.PL.title
marcinor
Doradca

Takie coś też idzie bez problemów

 

Format/Info                 : Advanced Video Codec
Format profile              : High@L5.1
Format settings             : CABAC / 2 Ref Frames
Format settings, CABAC      : Yes
Format settings, ReFrames   : 2 frames
Codec ID                    : 27
Duration                    : 3 min 13 s
Bit rate                    : 71.9 Mb/s
Width                       : 3 840 pixels
Height                      : 2 160 pixels
Display aspect ratio        : 16:9
Frame rate mode             : Variable
Color space                 : YUV
Chroma subsampling          : 4:2:0
Bit depth                   : 8 bits
Scan type                   : Progressive
Stream size                 : 1.62 Gb

 

profile.country.PL.title
mosskit
Użytkownik

Mógłbyś jeszcze raz opisać w jaki sposób streamujesz to z Laptopa na TV. Najlepie łopatologicznie, krok po kroku? Jeśli nie korzystasz z miracast, które maxymalnie obsłuży full hd (wtedy film 4K musi byc przeskalowany w dół i wysłany na TV) to czegoś tu ku*wa nie rozumiem. Skąd takie róznice między TV? XE9005 to niższa seria niż XE9305.

profile.country.PL.title
marcinor
Doradca

Klikam prawym przyciskiem myszy na plik i wybieram rzutuj do urządzenia i za chwilę odtwarzam na tv nic więcej nie robię, może to idzie przez chromecasta nie wiem.

profile.country.PL.title
TomTheMenace
Użytkownik

No i wszystko jasne - Miracast. Tak naprawdę nie przesyłasz oryginalnego obrazu. Spróbuj sobie udostępnić katalog na kompie, a później z poziomu TV odtwórz udostępniony plik.

profile.country.PL.title
marcinor
Doradca

Dłużej buforuje , ale działa przez udostępniony katalog na komputerze, odtwarzam na tv w  VLC

profile.country.PL.title
TomTheMenace
Użytkownik

Dyskutujemy o plikach o przepływności powyżej 100 Mbps. Znajdź plik, który ma taką przepływność, który trwa co najmniej kilkanaście minut, a później napisz, czy ci działa, i jeśli tak to jak to osiągnąłeś, bo znowu zaczynasz zaśmiecać wątek niepotrzebnymi postami. 

profile.country.PL.title
marcinor
Doradca

70 Mbps jeszcze działa , wyższe już tnie .

profile.country.PL.title
PanMajer
Poszukiwacz

Mój TV nie ma wejścia HDMI2.1. W tym momencie 4k120Hz jest kompletnie nieosiągalne. Przynajmniej nie w przyzwoitej jakości. Chcę transmitować obraz z PC. na HDMI2.0 można zapomnieć o takim standardzie, więc pozostaje stream przez sieć za pośrednictwem np. Moonlight no i klops. WiFi ma problemy ze stabilnością połączenia, co w przypadku transmisji gry na żywo wymusza niewielki bufor, a ethernet po prostu nie ma wystarczającej przepustowości aby obsłużyć taki bitrate. O dodatkowym HDR to już nawet nie wspominam. Niby można zwiększyć kompresję i kodek HVEC nie wygląda tragicznie, ale to jest po prostu rozczarowujące.