anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

TV 4K - KD-65XE9305 - Brak portu ethernet 1Gbps. Wifi AC ? Jakaś pomyłka

profile.country.PL.title
mosskit
Użytkownik

TV 4K - KD-65XE9305 - Brak portu ethernet 1Gbps. Wifi AC ? Jakaś pomyłka

Szanowne Sony Polska,


Jak to się stało, że w TV z wyższej półki (może nawet półki premium), jakim jest KD-65XE9305 (ok 10k PLN) brak jest 1Gbps karty ethernet? Odpowiecie, że jest dwu zakresowa karta wifi pracująca w standardzie AC? Owszem jest. Z dobrym routerem osiąga nawet połączenie w zakresie 700mbps, lecz jej realna przepustowość to 120mbps - sprawdzone empirycznie. To jest jakiś żart? W jaki sposób mam streamować sobie na TV wspierającym rozdzielczosc UHD materiał skoro jestem ograniczony przepustowością (która notabene wynika ze zbyt wolnej szyny procesora - stwierdzone na podstawie testów) do 120mbps. 

Czy i kiedy dostępna będzie alternatywa w postaci karty ethernet 1gbps to USB 3.0??

37 ODPOW. 37
profile.country.PL.title
topietr27
Użytkownik

Cześć,

Jako użytkownik OLED A1 również dostałem szoku jaki potwór siedzi na kablu:/ a "mięsiste pliki UHD" stanowią już wyzwanie dla wifi, ale przepustowość wifi obecnie jest moim najmniejszym problemem...

profile.country.PL.title
mosskit
Użytkownik

Niezle. W SAMSUNGACH nie ma tych problemów z tego co się zorientowałem i chodz kierowałem się zasadą TV ma być do oglądania i najważniejsza kwestia to matryca, kolory itp to jednak czuje tutaj duży niedosyt. Liczylem, że w TV za 10K można mieć już w miare fajne centrum multimedialne (do tego jeszcze dodatkowo nagłośnienie) ale wygląda na to, ze bez dodatkowego Android boxa się nie obejdzie. 

Ponawiam pytanie do SONY. Kiedy będzie można się spodziewać kompilacji fw ze sterownikiem do wsparcia jakiegokolwiek układu USB3.0-to-ethernet i/lub rekomendacji co do działających produktów tego typu? W chwili obecnej w większosci kompilacji Android TV brak jest tego driver-a a tym samym możliwości tego TV są bardzo mocno ograniczone.

profile.country.PL.title
TomTheMenace
Użytkownik

@mosskit - również uważam, że ethernet 100 Mbps to nieporozumienie. W jaki sposób sprawdzałeś maksymalną prędkość Wifi? U mnie (mam dokładnie ten sam model) przez Wifi udało odtworzyć się dowolny stream UHD - największa zanotowana przeze mnie przepływność, to właśnie 120 Mbps.

profile.country.PL.title
djrychu
Expert

Witam,

 

Zgłosiłem ten wątek do supportu - oto ich odpowiedź:

Do zapewnienia poprawnej pracy wszystkich funkcji telewizora wymagana jest szybkość łącza około 30Mbps (nawet streaming treści 4K 60p). Wskazana przez klienta szybkość na poziomie 120Mb/s w tym przypadku w żaden sposób nie ogranicza możliwości telewizora, a wyższa ich nie zwiększy.

Pozdrawiam

profile.country.PL.title
mosskit
Użytkownik

Oh naprawde? Chce poznac czlowieka z imienia i nazwiska, ktory glosi takie opinie. W jego ulomnym, ograniczonym swiecie stream 4k to tylko z netflixa mozna miec, ktory swoje tresci odpowiednio optymalizuje (nie jest to watek o metodach kompresji i kodekach) i to dziala ok.

 

Polecam mu sprobowac wykonac stream tresci 4k z HDR (b. wysoki bitrate) w jakikolwiek sposob, czy to przez SMB czy dedykowany serwer DLNA do TV podlaczonego po skretce do karty 100mbps (realne 90mbps) czy nawet wifi (max realne ok 120mbps. Chociazby demo pliku hdr 4k przygotowane przez Sony.

 

Testy przeprowadzalem w dwojaki sposob. 1- instalujac dedykowana appke na TV (nieautoryzowana aplikacja chyba wifi speed test), ktora laczyla sie z serwerem podlaczonym na kablu 1gbps w infrastrukture sieciowa (router z AC, wpiety rowniez na kablu 1gbps) i przerzucala pliki duzej wielkosci. Oraz aplikacja PC zainstalowana od strony serwera dlna/smb ktora sprawdzala roznice uploadu przed odtworzeniem materialu, a podczas jego odtwarzania.

 

Dzis w moich oczach Sony bardzo stracilo.

profile.country.PL.title
mosskit
Użytkownik

Powiedz jeszcze w jaki sposob streamowales tresci uhd (smb/ serwer dlna) i przy uzyciu jakich odtwarzaczy (natywna apka, kodi, vlc) oraz jakie dokladnie to byly tresci (jaki bitrate)?

profile.country.PL.title
TomTheMenace
Użytkownik

Te 120 Mbps z testu powyżej na 90% nie jest spowodowane kiepskim prockiem, a bardziej szybkością wbudowanej pamięci wewnętrznej TV. Jak zestreamować UHD 120 Mbps? Trzeba zainstalować Kodiego i WYŁĄCZYĆ cache w pamięci wewnętrznej  (przyczyna podana powyżej) i użyć serwera DLNA (Samba jest zbyt wolna). Testowo streamowałem kopię 1:1 BD UHD przy przepływności 80-90 Mbps z peekami do 120 Mbps.

profile.country.PL.title
djrychu
Expert

Witam,

 

@TomTheMenace skierowałem jeszcze Twoje zdanie na temat za niskiej przepustowości złącza Ethernet - oto odpowiedź supportu:

Przykro mi, że specyfikacja telewizora jest dla tego klienta niewystarczająca, jednak jest to oficjalne stanowisko działu technicznego, gdy przekazane zostało zapytanie o przepustowość złącza ethernet oraz Wi-fi (wcześniejsze zgłoszenie). Aktualnie nie posiadamy informacji dotyczących możliwości wprowadzenia jakichkolwiek adapterów, które będą w stanie zwiększyć możliwości telewizora w tym zakresie.

Pozdrawiam

profile.country.PL.title
topietr27
Użytkownik

I na takie poważne odpowiedzi supportu można liczyć po zakupie telewizora z wyższej półki marki "premium" 

u mnie wygląda sprawa następująco Sambe wyłączyłem, wifi5ghz jest dedykowane wyłącznie dla TV i czasem dostanie czkawki - trudno. 

A na kolejne wypociny supportu zapraszam do mnie - uśmiać się można :wink: