anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

TV 4K - KD-65XE9305 - Brak portu ethernet 1Gbps. Wifi AC ? Jakaś pomyłka

profile.country.PL.title
mosskit
Użytkownik

TV 4K - KD-65XE9305 - Brak portu ethernet 1Gbps. Wifi AC ? Jakaś pomyłka

Szanowne Sony Polska,


Jak to się stało, że w TV z wyższej półki (może nawet półki premium), jakim jest KD-65XE9305 (ok 10k PLN) brak jest 1Gbps karty ethernet? Odpowiecie, że jest dwu zakresowa karta wifi pracująca w standardzie AC? Owszem jest. Z dobrym routerem osiąga nawet połączenie w zakresie 700mbps, lecz jej realna przepustowość to 120mbps - sprawdzone empirycznie. To jest jakiś żart? W jaki sposób mam streamować sobie na TV wspierającym rozdzielczosc UHD materiał skoro jestem ograniczony przepustowością (która notabene wynika ze zbyt wolnej szyny procesora - stwierdzone na podstawie testów) do 120mbps. 

Czy i kiedy dostępna będzie alternatywa w postaci karty ethernet 1gbps to USB 3.0??

37 ODPOW. 37
profile.country.PL.title
mosskit
Użytkownik

@TomTheMenace - Rozumiem, że odtwarzasz filmy w KODI zainstalowanym na Android TV, będącym klientem DLNA. Mógłbyś opisać krok po kroku gdzie w Kodi wyłączyć zrzut do pamięci podręcznej?
Sprawa druga. Co jest Twoim serwerem DLNA? Będę wdzięczny za rady. Chciałbym to wreszcie wszystko zestawić tak żeby funkcjonowało.

profile.country.PL.title
TomTheMenace
Użytkownik

Serwerem jest NAS i jak się słusznie domyśliłeś mam KODIego zainstalowanego na AndroidTV, który jest klientem DLNA. Procedura wyłączania cache'u jest dosyć skomplikowana, chociaż jak dobrze poszukasz, to są programy narzędziowe w repozytoriach, które zrobią to za ciebie. Ja wolę jednak staromodne rozwiązania, więc lecimy:

 

Stwórz lub wyedytuj plik "advancedsettings.xml" w następującej ścieżce:

/sdcard/Android/data/org.xbmc.kodi/files/.kodi/userdata/

Musisz mieć włączone pokazywanie ukrytych plików i katalogów, bo podkatalog ".kodi" jest ukryty.

XML może wyglądać tak:

<advancedsettings>
      <network>
        <curlclienttimeout>10</curlclienttimeout>
        <curllowspeedtime>20</curllowspeedtime>
        <curlretries>2</curlretries>    
      </network>
      <cache>
        <memorysize>10000000</memorysize> 
        <buffermode>3</buffermode>
        <readfactor>20</readfactor>
      </cache>
</advancedsettings>

 

Najważniejszy jest nod "<buffermode>" - jeśli tam ustawisz 3, wyłączysz buforowanie na dysku. Nod " <memorysize>" służy do ustawienia wielkości bufora na dysku (w bajtach), jeśli ustawisz inny tryb buforowania.

Spójrz na opis TUTAJ, tam masz podanych więcej szczegółów.

 

Pamiętaj, że przy średniej jakości internecie wyłączenie buforowania może mieć wpływ na streamowanie w przypadku korzystanie z serwerów online, więc trzeba zrobić testy. 

Możesz spróbować użyć VLC lub nawet aplikacji wbudowanej - w wielu przypadkach powinno to wystarczyć.

profile.country.PL.title
mosskit
Użytkownik

@TomTheMenace Dzięki wielkie. Jutro zabiorę się za testy. Jakbyś jeszcze napisał z jakiego NASa kożystasz i czy generalnie polecasz?

profile.country.PL.title
TomTheMenace
Użytkownik

Osobiście używam dwu-zatokowego, budżetowego Zyxela 325. Generalnie z jakiego NASa byś nie korzystał, powinno być OK. Do powyższych zastosowań jak najbardziej polecam, chociaż obecnie zdecydowanie większą wagę przywiązuje do rozwiązań chmurowych i streamingu online.

profile.country.PL.title
mosskit
Użytkownik

Cześć. Sprawdzałem dzisiaj działanie KODI z włączonym i wyłączonym cache-m wdg. @TomTheMenace. Niestety, nie widze najmniejszej różnicy. Nie wiem czy coś robie źle czy jest to kwestia mojej konfiguracji ale stworzyłem plik XML wdg wytycznych i skopiowalem dokładnie 1:1 konfiguracje przedstawioną tutaj. Za każdym razem restart KODI. Robiłem kilka testów różnymi aplikacjami video: natywną, KODI, VLC, X-Plore File Manager (ma wbudowany lekki odtwarzacz video) i oto co następuje:

-im lżejszy odtwarzacz tym video 4K odtwarzane płynniej (natywny > X-Plore = VLC> KODI)

-dla KODI np. widać spore wahania przepustowości, liczne piki i doliny w miejscach video gdzie bit-rate jest za wysoki do przesłania co objawia się "czkawką"

-im lżejszy odtwarzacz tym utylizacja łącza serwera SMB/DLNA jest bardziej stabilna (idzie równy transfer bez pików i dolinek w przepustowości) chodz znowu tam gdzie bitrate przekracza max wart. przepustowości jest czkawka ale krótsza niż na KODI - objawia się to chwilowym spadkiem przepustowośći i buforowaniem

-strumieniowane video 4K z SMB/DLNA, kiedy TV jest połączony po kablu eth wyciągało transfer ok 50-55 mbps.

-strumieniowane video 4K z SMB/DLNA, kiedy TV jest połączony po WiFi (dedykowany kanał AC, brak innych urządzeń) - transfer ok 65-70 mbps
- strumieniowanie video Full HD 60fps idzie płynnie (oprócz KODI, które jedyne czasem lubi przyciąć) zarówno na eth/wifi, przepływ danych jest najbardziej stabilny, wręcz jak od linijki czyli widać, że nie ma sytuacji gdzie wymagana jest większa przepustowość łącza

-przy teście przepustowości z wykorzystaniem aplikacji android "Wifi Speed Test" przepustowość to 90/120mbps dla eth/wifi jak pisałem wcześniej - niestety strumieniowanie video daje rezultaty dużo gorszy (50-70mbps)

 

Bitrate mojego video 4K HDR 60fps to 73mbp/s (Demo od Sony http://4kmedia.org/sony-bravia-uhd-hdr-4k-demo/). Jest to wartość średnia i rzeczywiście na WiFi idzie to najbardziej płynnie ale w kilku momentach gdzie jest duża zmienność wideo (ruch dmuchanego wazonu) przycina.

Za jakiś czas jak kupie NAS-a powtórze testy i dam znać. Na chwile obecną moim zdaniem ten TV nie nadaje się do strumieniowania surowych materiałów 4K z powodów których do końca nie znam. Wydaje się na postawie testów z "Wifi Speed Test" że mogłoby to spokojnie działać ale z jakichś powodów transfer przy streamingu video spada. Procesor lub pamięć, nie wiem. W drugim TV do sypialni zamierzam to wcześniej sprawdzić.

 

profile.country.PL.title
TomTheMenace
Użytkownik

@mosskit - co było u ciebie serwerem? Pamiętaj, że SMB nie da rady - jeśli udostępniłeś katalog przez kompa, to skończysz gdzieś na 60-70 Mbps. To musi być DLNA. Innym rozwiązaniem może być podłączenie dysku lub dużego pendrive'a pod TV i odtworzenie dowolnym w zasadzie programem.

profile.country.PL.title
mosskit
Użytkownik

Windows 10 byl serwerem SMB oraz DLNA. Próbowałem łączyć się tak i tak. Wydaje mi się, że tutaj może być też problem, że bandwitch nie dociągał na WiFI do 120mbps, dlatego zamierzam kupić jakiegoś dedykowanego NASa z DLNA i zrobić testy raz jeszcze. Odtwarzanie z pendrive-a idzie gładko - ZAWSZE. Ale moim zdaniem jest to kwestia wlasnie szybszej magistrali USB i niższego obciążenia procka. Nie jestem ekspertem od układów mikroprocesorowych i snuję tutaj swoje dywagacje tylko na podstawie testów, że szyna procesora przy odtwarzaniu strumienia video z lokalizacji zdalnej musi swoją przepustowość współdzielić na odczyt i zapis oraz wykorzystać większe zasoby CPU, kiedy dla USB ma oddzielną dedykowaną szynę i dlatego wyniki ze strumieniowaniem oscylują wlasnie w okolicach połowy. Zamierzam zrobić jeszcze jedeną serie testów i sprawdzić wykorzystanie CPU podczas odtwarzania strumieniowego i z USB.



profile.country.PL.title
TomTheMenace
Użytkownik

Masz rację, będzie mocniej obciążać system. Natomiast jestem najlepszym przykładem na to, że te 120 Mbps da się przez sieć wyciągnąć. Może zanim zainwestujesz pieniądze w NASa postaw sobie dedykowany serwer DLNA na Windowsie? (Plex lub coś podobnego - pamiętaj tylko, żeby wyłączyć opcję transkodowania video, bo to każdego kompa zabije)

profile.country.PL.title
mosskit
Użytkownik

Ha, widzisz. Testowałem PLEXa na PC zainstalowanym na Win 7 ale działało to fatalnie. Chyba najwolniej ze wszystkich opcji. Uruchamiałem go wtyczką z poziomu KODI. Sprawdze to jeszcze raz.

profile.country.PL.title
TomTheMenace
Użytkownik

Nie musisz używać takiego "potwora", jak Plex. Na testy wystarczy ci np. COŚ TAKIEGO. Nie testowałem, ale wygląda na szybki i cholernie prosty w użytkowaniu.