anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

TV 4K - KD-65XE9305 - Brak portu ethernet 1Gbps. Wifi AC ? Jakaś pomyłka

profile.country.PL.title
mosskit
Użytkownik

TV 4K - KD-65XE9305 - Brak portu ethernet 1Gbps. Wifi AC ? Jakaś pomyłka

Szanowne Sony Polska,


Jak to się stało, że w TV z wyższej półki (może nawet półki premium), jakim jest KD-65XE9305 (ok 10k PLN) brak jest 1Gbps karty ethernet? Odpowiecie, że jest dwu zakresowa karta wifi pracująca w standardzie AC? Owszem jest. Z dobrym routerem osiąga nawet połączenie w zakresie 700mbps, lecz jej realna przepustowość to 120mbps - sprawdzone empirycznie. To jest jakiś żart? W jaki sposób mam streamować sobie na TV wspierającym rozdzielczosc UHD materiał skoro jestem ograniczony przepustowością (która notabene wynika ze zbyt wolnej szyny procesora - stwierdzone na podstawie testów) do 120mbps. 

Czy i kiedy dostępna będzie alternatywa w postaci karty ethernet 1gbps to USB 3.0??

37 ODPOW. 37
profile.country.PL.title
mosskit
Użytkownik

@TomTheMenace chyba jestem Ci dłużny flaszke. Ten serwerek DLNA mimo iż sypie błędami na poziomie Win7 pozwolił mi po raz pierwszy przestreamować video 4K bez zadyszki na VLC. Na KODI, coś sie burzy i nie idzie w ogole. Na natywnym odtwarzaczu lubi przyciąć, więc jakby odwrotnie niż z SMB gdzie natywny działał płynniej. Czyżby kwestia implementacji protokołów SMB/DLNA była tutaj problemem? 

Podsumowując, udało mi się osiągnąć  w miare stabilne 100mbps na karcie wifi, streamując video 4K po DLNA (to samo opisane tutaj) uwaga.. z innego PC, podłączonego do infrastruktury również po wifi (tam tylko Wifi N, teoretyczne 270-300mbps). Czyli całkiem nieźle. W porywach transfer dochodził do 120 mbps - wydaje mi się, że na materiale testowanym nie bylo potrzeby aby aż tak mocno się rozpędzać. W tym momencie otwieram sobie piwo i szukam serwera DLNA na testy z możliwością zwrotu :grin:

profile.country.PL.title
TomTheMenace
Użytkownik

Wrzucę w takim razie adres na dostawę flaszki na priva... :wink: Cieszę się, że mogłem pomóc. Przynajmniej potwierdziłeś również u siebie, że da się odtworzyć streama ~100 Mbps. W KODI również działa, więc prawdopodobnie popełniłeś jakiś błąd konfiguracyjny. Jak pisałem wcześniej - Samba nie daje rady i trzeba przez DLNA przesyłać. Daj znać, jak idzie ci pokonywanie kolejnych przeszkód... :slight_smile:

profile.country.PL.title
marcinor
Doradca

Ja w swoim XE9005 puszczam filmy 4K po wifi z komputera na TV bez zacięć.

Na TV mam net 73Mb/s

profile.country.PL.title
mosskit
Użytkownik

@marcinor rozwiń dokładniej co za materiał (jaki bitrate, kompresja?) i w jaki sposób streamujesz na TV:

-SMB / DLNA / Miracast (max full HD)

profile.country.PL.title
mosskit
Użytkownik

Wrzuć! :wink:

profile.country.PL.title
marcinor
Doradca

Na przykład taki plik z filmem po DLNA  na fabrycznie zainstalowanej aplikacji odtwarzacza, klikam prawym przyciskiem myszy na plik i daję Rzutuj do urządzenia, wybieram urządzenie i czekam kilka sekund, wciskam play i leci na tv :slight_smile:  Nie miałem problemu z żadnym plikiem do tej pory.


Video                        :MKV
Format                      : HEVC
Commercial name             : HDR10
Codec ID                    : V_MPEGH/ISO/HEVC
Bit rate                    : 24.7 Mb/s
Width                       : 3 840 pixels
Height                      : 1 606 pixels
Display aspect ratio        : 2.40:1
Frame rate mode             : Constant
Frame rate                  : 23.976 (23976/1000) FPS
Color space                 : YUV
Chroma subsampling          : 4:2:0 (Type 2)
Bit depth                   : 10 bits
Bits/(Pixel*Frame)          : 0.167
Stream size                 : 23.1 GB

 

Albo taki plik:

The heart of Yosemite 8k HDR   4k HDR.mp4
Format                      : MPEG-4
Format profile              : Base Media
Codec ID                    : isom (isom/iso2/avc1/mp41)
File size                   : 694 MiB
Duration                    : 4 min 23 s
Overall bit rate            : 22.1 Mb/s
Writing application         : Lavf56.40.101

Video
ID                          : 1
Format                      : AVC
Format/Info                 : Advanced Video Codec
Format profile              : High@L5.2
Format settings             : CABAC / 5 Ref Frames
Format settings, CABAC      : Yes
Format settings, ReFrames   : 5 frames
Codec ID                    : avc1
Codec ID/Info               : Advanced Video Coding
Duration                    : 4 min 23 s
Bit rate                    : 22.0 Mb/s
Width                       : 4 096 pixels
Height                      : 1 714 pixels
Display aspect ratio        : 2.40:1
Frame rate mode             : Variable
Frame rate                  : 50.000 FPS
Minimum frame rate          : 50.000 FPS
Maximum frame rate          : 12 800.000 FPS
Color space                 : YUV
Chroma subsampling          : 4:2:0
Bit depth                   : 8 bits
Scan type                   : Progressive
Bits/(Pixel*Frame)          : 0.063
Stream size                 : 686 MB

Dodam ,ze nie mam jakiegoś wypasionego noweg laptopa.

procesor I3 2,4GHz

pamieć RAM 8 GB

Grafika NVidia 635M  2GB

Windows 10

 

profile.country.PL.title
mosskit
Użytkownik

Moim zdaniem korzystarz z Miracast a nie DLNA... czyli w TV włączasz WiFI Direct. Z poziomu Win10, z Windows Media Playera jestś w stanie "castować" film do urządzenia. Miracast jednak obcina jakość dość znacząco.

profile.country.PL.title
mosskit
Użytkownik

@marcinor
Tak w ramach testów. Mógłbys pobrać plik: http://4kmedia.org/sony-bravia-uhd-hdr-4k-demo/ (na dole jest download file) i spróbować to castować na TV. Plik jest w 60fps 4K z HDR u mnie to mimowszystko w tej formie jednak tnie jeśli korzystam z Miracast ale raczej jest to kwestia za wolnego Laptopa.

profile.country.PL.title
marcinor
Doradca

mosskit

 

Z tej strony ściągałem już prawie wszystkie filmiki i z żadnym nie mam problemu, a jakość ich jest super. Jakość  się nie różni, jak puszczam bezprzewodowo, czy z pendriva, czy z dysku przenośnego.

 

Próbka nagrana telefonem. Odtwarzane z laptopa bezprzewodowo.

https://youtu.be/h8td9Xa9xd4

profile.country.PL.title
TomTheMenace
Użytkownik

Te filmy mają max. około 50 Mbps (te których info podałeś mają tylko ~25 Mbps), więc z ich odtworzeniem nie będzie problemu nawet przez Sambę. Kłopoty zaczynaja się od 70-80 Mbps i wtedy trzeba kombinować.