anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

TV KDL-32V4500 a komputer i wyjście optyczne

ROZWIĄZANE
ukcapaa
Poszukiwacz

TV KDL-32V4500 a komputer i wyjście optyczne

Witam! Posiadam już można powiedzieć leciwy LCD KDL-32V4500, ale spełnia swoje zadanie :).

Chciałbym podłączyć swojego notebooka poprzez HDMI do telewizora, a z telewizora wyjściem optycznym przerzucić dźwięk na głośniki kina domowego, w takiej konfiguracji:

  1. Komputer -> HDMI -> TV
  2. TV -> Wyjście optyczne -> Kino (Odtwarzacz z wejściem optycznym)

 

Uniknąłbym bezpośredniego (jak się może wydawać słusznego) poprowadzenia audio do kina domowego z komputera za pomocą kabli jack-chinch, co niestety u mnie powoduje duże zakłócenia w głośnikach (prawdopodobnie przebicia na kablu). Myślę że gdyby użyć wyjścia optycznego z TV i ograniczyć "kontakt" komputera z odtwarzaczem do zera, zakłócenia byłby mniejsze bądź nie występowały wcale.

 

Mam jednak poważne wątpliwości co do tego czy to zadziała. Mianowicie wyposażyłem się ostatnio w kabel scart, i zarówno telewizor jak i kino świetnie się komunikowały, dźwięk z tv przechodził bez problemu na głośniki zestawu audio. Problem pojawiał się gdy podłączyłem komputer właśnie przez HDMI. Dźwięku z PC na głośnikach zestawu nie było, za to wciąż (mimo zmiany źródła obrazu na tv) był odtwarzany dźwięk z programów telewizyjnych. Nie to chciałem uzyskać.

 

Dlatego moje pytanie jest następujące: czy po podłączeniu komputera do tv przez hdmi i przerzuceniu dźwięku na głośniki zestawu audio przez wyjście optyczne otrzymam dźwięk z PC?


Nie chciałbym kupować na darmo kolejnego kabla :wink:

 

Dziękuję za ewentualne odpowiedzi i pozdrawiam! :slight_smile:

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Zaakceptowane rozwiązania
profile.country.PL.title
djrychu
Expert

Witam,

Dlatego moje pytanie jest następujące: czy po podłączeniu komputera do tv przez hdmi i przerzuceniu dźwięku na głośniki zestawu audio przez wyjście optyczne otrzymam dźwięk z PC?

Jak podłączysz w ten sposób i wybierzesz źródło dźwięku np. HDMI1 (gdzie podłączysz komputer) to wówczas po przerzuceniu dźwięku na wyjście optyczne dźwięk ten powinieneś uzyskać w kinie. Niemniej jednak musisz się liczyć z pewnymi ograniczeniami np. nie wszystkie TV dźwięk 5.1 który wychodzi z komputera po HDMI do TV wypuszczą po optycznym w niezmienionej postaci tzn. może np. wyjść tylko 2.0.

Pozdrawiam

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

2 ODPOW. 2
profile.country.PL.title
djrychu
Expert

Witam,

Dlatego moje pytanie jest następujące: czy po podłączeniu komputera do tv przez hdmi i przerzuceniu dźwięku na głośniki zestawu audio przez wyjście optyczne otrzymam dźwięk z PC?

Jak podłączysz w ten sposób i wybierzesz źródło dźwięku np. HDMI1 (gdzie podłączysz komputer) to wówczas po przerzuceniu dźwięku na wyjście optyczne dźwięk ten powinieneś uzyskać w kinie. Niemniej jednak musisz się liczyć z pewnymi ograniczeniami np. nie wszystkie TV dźwięk 5.1 który wychodzi z komputera po HDMI do TV wypuszczą po optycznym w niezmienionej postaci tzn. może np. wyjść tylko 2.0.

Pozdrawiam

ukcapaa
Poszukiwacz

Witam! Dziękuję za odpowiedź. Problem w tym że nie jestem pewien czy gdy podlacze hdmi to wprawdzie na telewizorze źródło obrazu się zgadza ale nie wiem czy na wyjściu optycznym dźwięk będzie się zgadzał z wybranym źródłem obrazu. 🙂