anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

TV W829 + HT-ST3 + dekoder TOYA

kuba7283
Poszukiwacz

TV W829 + HT-ST3 + dekoder TOYA

Witam mam problem z podłączeniem tego zestawu w całość.

 

Gdy podłaczę TV i soundbar razem z opcja SYNC czyli sterowaniem listwą za pomocą TV wszystko działa dobrze gdy włączam TV włącza się również soundbar i automatycznie dzwiek z TV przekazywany jest na listwe. TV połaczone z listwa za pomoca HDMI oraz kabla optycznego. HDMI podłaczone w TV do HDMI 1 a w listwie do HDMI IN a kabel optyczny do wejscia optycznego TV w listwie. W takiej konfiguracji wszystko działa dobrze, błędne działanie zaczyna sie gdy podłącze do TV za pomoca HDMI dekoder. Wtedy nie działa automatyczne właczanie soundbara poprzez właczenie TV muszę robić to ręcznie a mimo to dzwiek nie jest przekazywany do listwy. Może ktoś wie jak poprawnie podłaczyć te sprzęty razem żeby po dodaniu dekodera wszystko działało tak jak przed jego podłączeniem.

7 ODPOW. 7
profile.country.PL.title
djrychu
Expert

Witam,

 

Jeśli posiadasz kabel HDMI w wersji 1.4  i wyższej wystarczy (obsługa ARC), że Soundbar z TV podłączysz tylko za pomocą kabla HDMI do HDMI2 ARC (TV) i HDMI IN (soundbar). Kabel optyczny jest w tym przypadku zbędny.

http://pdf.crse.com/manuals/14HE468111/PL/c_asys_europe_co_hdmi.html

Dekoder możesz w tym przypadku podłączyć do dowolnego wolnego HDMI.

 

Pozdrawiam

 

 

kuba7283
Poszukiwacz

Witam, Podłaczyłem TV i soundbar za pomocą kabla HDMI szybkiej przepustowości. Działa to tak jak chcę gdy włączam TV również uruchamia się listwa i mogę za pomocą pilota od TV sterować głośnościa itd.

Problem jest gdy podłączę nieszczęsny dekoder do pustego gniazda HDMI w TV. Zestaw wtedy zaczyna głupieć i owszem włacza się TV i listwa lecz po chwili mam komunikat że brak komunikacji z zestawem audio i przełacza na głośniki zamontowane w TV. Wtedy tracę kontrole nad listwą i nie mogę jej wyłaczyć przy pomocy pilota od telewizora. Dopiero wyłacznie i włączenie zestawu i wybranie na TV głosników z zestawu audio rozwiazuje problem. Bez dekodera nie ma takich problemów

profile.country.PL.title
djrychu
Expert

Witam,

 

Dekoder może być nie kompatybilny z Bravia Sync.

Może spróbować wyłączyć sterowania przez HDMI w dekoderze jeśli jest taka możliwość. Niesety w tym przypadku TV nie będzie się włączał gdy właczysz dekoder.

Opcja druga podłącz dekoder do soundbara przez HDMI. Soundbar powinien mieć możliwość puszczania obrazu do TV. Wówczas jak będzesz chciał oglądać dekoder musisz odpowiednie wejście ustawić w soundbarze.

 

Pozdrawiam

 

 

kuba7283
Poszukiwacz

Nie chcę uruchamiać za pomoca pilota również dekodera. 

 

Chodzi mi o że jak podłączę dekoder tracę możliwość sterowania soundbarem za pomoca pilota od TV

profile.country.PL.title
djrychu
Expert

Witam,

 

Chyba się nie zrozumieliśmy. Z Twojego opisu wynika, że jak włączasz dekoder to się włącza TV. Dlatego zaproponowałem wyłączenie opcji włączania TV.

Aby nie włączać automatycznie telewizora podczas włączania podłączonego urządzenia

Naciśnij przycisk HOME i wybierz opcje [Ustawienia] → [Wejścia zewnętrzne] → [BRAVIA Sync — ustawienia] → [Automat. włączenie TV] → [Wył.].

 

Możesz też wyłączyć sterowaniem HDMI w dekoderze.

 

Pozdrawiam

kuba7283
Poszukiwacz

Witam,

 

Opiszę jeszcze raz. Podłączyłem zestaw audio soundbar do TV za pomocą kabla HDMI z użyciem funkcji SYNC która pozwala sterować głośnościa soundbaru za pomoca pilota od TV. Tzn dokladnie to http://pdf.crse.com/manuals/14HE468111/PL/c_asys_europe_co_hdmi.html 

 

Od początku tygodnia zdecydowałem się telewizje z firmy TOYA i otrzymałem od nich dekoder. Podłączyłem go standardowo za pomocą kabla HDMI do telewizora i tu zaczeły się problemy. Gdy uruchomię  TV bez podłączonego dekodera Uruchamia się TV oraz Soundbar i dzwiek słyszany jest z głośników Soundbaru. Do uruchomionego TV podłączam dekoder za pomocą HDMI i nadal dzwiek jest przekazywany za pomocą soundbara tak jak chcę mogę podgłaszać i ściszać za pomoca pilota TV czyli tak jak było na samym początku. Błędne działanie zaczyna sie gdy chcę Wyłączyć TV za pomocą pilota od TV owszem TV się wyłącza lecz soundbar już nie!

 

Jak włączam TV za pomocą pilota od TV oczywiście uruchamia sie TV i soundbar lecz po chwili widze napis że nie nawiązano połączenia z zestawem muzycznym i uruchamia głośniki z TV. Może problemem jest to że nawet gdy dekoder jest niby w trybie czuwania to i tak TV widzi go jakby był normalnie włączony?

profile.country.PL.title
djrychu
Expert

Witam,

To albo wyłącz opcje sterowania przez Hdmi w dekoderze aby nie zakłócał opcji BraviaSync - jeśli oczywiście dekoder na to pozwala. Albo tak jak wspomniałem wcześniej podłącz dekoder bezpośrednio do soundbara bez podłączania dekodera do TV. Jak będziesz chciał oglądać dekoder to wybierasz na TV wejście Hdmi2 a w soundbarze wejście Hdmi do którego masz podłączony dekoder.

Pozdrawiam