anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

TV XH90 i PS5

profile.country.PL.title
Matiyo
Poszukiwacz

TV XH90 i PS5

Witam,

 

Otóż jest ktoś kto powie jak wygląda połączenie i jakie opcje powinny się aktywować po podłączeniu PS5 do TV XH90? Na zagranicznych filmach opowiadają, że pojawia się samoczynnie skrót konsoli w aplikacjach po przez który można włączyć konsolę. Oraz mówią też ze przyciskiem sony na padzie mogę włączyć i konsole i telewizor, niestety u mnie nic takiego się nie dzieję i pytanie czy coś trzeba ustawić czy te informacje są błędnę, albo ja robię coś źlę, ale po prostu nie działa u mnie to tak jak powinno.

 

Pozdr

Tagi (1)
7 ODPOW. 7
profile.country.PL.title
Ekspert_Sony
Community Team

Witam,

 

wszystkie opisane funkcje należą do ustawień konsoli. Na tym forum nie zajmujemy się produktami PlayStation. W razie pytań skontaktuj się z: https://www.playstation.com/pl-pl/get-help/#!/

 

Pozdrawiam

profile.country.PL.title
Matiyo
Poszukiwacz

Witam,

Źle sformułowałem pytanie, bo chodzi mi właśnie o aplikacje w tv. Wiem że konsola i xh90 są ze sobą kompatybilne na wyższym poziomie niż konkurencyjne tv. Chciałbym zasięgnąć informacji co "wydarzy" się na telewizorze jak podłącze PS5? Telewizor automatycznie powinien wykryć konsole i stworzyć skrót ps5 na aplikacji oraz zmieniać tryb wyświetlanego obrazu na Gra oraz z tego co słyszałem na zagranicznych formach pozwalać włączać i wyłączać się wraz z konsola ps5. Czy to prawda?

profile.country.PL.title
cezar1125
Użytkownik

Mi po podłączeniu konsoli w dzień jej premiery wszystko super działało - i włączanie i wyłączanie i nawet mogłem sterować w menu konsoli pilotem od tv. Urządzenia były super kompatybilne. Jednakże od jakiegoś czasu działać przestało - chyba aktualizacja jakaś to popsuła (albo tv albo konsoli). Bravia Sync nie znajduje konsoli. 

profile.country.PL.title
Matiyo
Poszukiwacz

dzięki za info i teraz wiem jak to ma wyglądać, wczoraj właśnie podłączałem ps5 do xh90 i nie za bardzo wiedziałem co mnie czeka. Czyli dobrze mówili na forach. Ciekawe kiedy to naprawią btw

profile.country.PL.title
Matiyo
Poszukiwacz

Ale w sumie, jeżeli to nie jest wina aktualizacji tylko jakiegoś błędu hardware/software danego egzemplarza TV/konsoli to kto i gdzie to troubleshootingować ? :slight_smile: 

profile.country.PL.title
ZambrzyckiZ
Poszukiwacz

a może wyłączonego hdmi cec w konsoli?to by wyjaśniało brak konsoli w bravia sync

j_myszka
Nowicjusz

Niestety mam ten sam problem z moim XH90 oraz PS5.
Znalazł ktoś rozwiązanie tego problemu? Irytuje mnie fakt, że kupiłem TV od Sony dla lepszej komunikacji z konsolą, a tu takie "kwiatki"...