anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Usterka Telewizora Sony Bravia

ROZWIĄZANE
profile.country.PL.title
barteeeez
Poszukiwacz

Usterka Telewizora Sony Bravia

Witam, od około 7 lat jestem posiadaczem telewizora Sony Bravia (model KDL-40EX720). Do tej pory było wszystko z nim w porządku ,zarówno z jego odbieraniem jak i użytkowaniem. Jednak od jakiegoś czasu występuje problem z samowłączającym się menu telewizora bez jakiegokolwiek użycia pilota (tzn. menu dotyczące zmiany wejść HDMI, AVI włącza się samo i wyłącza - podobnie jest także z menu ogólnym). Staje się to po jakimś czasie bardzo uprzykrzające, bo dzieję się tak nawet kilka razy na minutę. Dodam, że wyłączanie telewizora przyciskiem zasilania oraz odłączania go od sieci nie pomaga. Oczywiście gdy telewizor "wariuje" pilot do niego nie działa. W czym może tkwić problem ? Ma to może związek z oprogramowaniem ?  Proszę o pomoc i z góry dziękuję.  

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Zaakceptowane rozwiązania
profile.country.PL.title
Damaranus
Użytkownik

Moment. A może wyjmij baterie z pilota  i zobacz czy problem nadal występuje. Może to z pilotem jest coś nie tak. Np. Dual Shock 4 cały czas kieruje mi kursor w górę, zapewne wyrobił się od leżenia w szafce :wink: 

www.karczma.edu.pl - Dowiedz się więcej o AndroidTV

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

7 ODPOW. 7
profile.country.PL.title
Barbara_K
Moderator

Witaj, 

 

Zgłosiłam Twoje pytanie do działu techniczego. Czekamy na odpowiedź. Pozwoliłam sobie też usunąć zdublowany post z innego działu. 

 

Pozdrawiam,

Barbara_K

profile.country.PL.title
barteeeez
Poszukiwacz

Ok, dziękuję i czekam na wiadomość w takim razie

pozdrawiam

profile.country.PL.title
leczech
Użytkownik

@barteeeezZ oprogramowaniem to sądzę, że nie ma związku. W moim 40EX725 jest to samo oprogramowanie i takie usterki nie występują. Jak występowały jakieś problemy, to tylko przywrócenie ustawień fabrycznych i ponowna konfiguracja pomagała.

profile.country.PL.title
Karolina_L
Moderator

Cześć, 

 

dostaliśmy odpowiedź, być może poniższe wskazówki okażą się pomocne:

 

W pierwszej kolejności proszę o wykonanie aktualizacji oprogramowania telewizora, jeśli nie było wykonywane wcześniej:

https://www.sony.pl/electronics/support/lcd-tvs-legacy-lcd-tv/kdl-40ex720/downloads/Z0000288

Jeśli problem nie zostanie rozwiązany to konieczne będzie wykonanie przywrócenia ustawień fabrycznych:

HOME - Ustawienia - Ustawienia systemowe - Konfiguracja funkcji ogólnych - Ustawienia fabryczne.

W przypadku dalszych problemów konieczna może być weryfikacja problemu przez nasze autoryzowane centrum serwisowe.

profile.country.PL.title
Damaranus
Użytkownik

Moment. A może wyjmij baterie z pilota  i zobacz czy problem nadal występuje. Może to z pilotem jest coś nie tak. Np. Dual Shock 4 cały czas kieruje mi kursor w górę, zapewne wyrobił się od leżenia w szafce :wink: 

www.karczma.edu.pl - Dowiedz się więcej o AndroidTV
profile.country.PL.title
barteeeez
Poszukiwacz

Wyjęcie baterii od pilota jak na ten moment podziałało, jeśli problem kiedyś jeszcze wystąpi to zrobie reset do ustawień fabrycznych :slight_smile: Dziękuję bardzo za pomoc ! Pozdrawiam ! :slight_smile:

profile.country.PL.title
kurtion
Użytkownik

Okazało się, że niesprawny był pilot, a serwis Sony jak zwykle na każdy problem proponuje aktualizację oprogramowania lub reset do ustawień fabrycznych. Brawo !

 

To żenujące.

 

Pozdrawiam