anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

W5500 a odbiór sygnału cyfowego SD z kompresją MPEG4

Ondyne
Początkujący

W5500 a odbiór sygnału cyfowego SD z kompresją MPEG4

W danych technicznych serii W5500 jest napisane:

Tuner cyfrowej telewizji naziemnej (MPEG-2) - TAK
Tuner cyfrowej telewizji kablowej (dla obsługiwanych operatorów) - TAK
Tuner telewizji HD H.264 (MPEG-4) (dla obsługiwanych operatorów) - TAK

Czy to oznacza, że można odbierać tylko naziemną telewizję cyfrową HD? A co ze zwykłą telewizją cyfrową nadawaną w kompresji MPEG4? Nie będzie odbierana, bo tuner jest MPEG2
Albo zadam pytanie inaczej. Jakie naziemne kanały cyfrowe można oglądać w Warszawie za pomocą zewnętrznej anteny?

6 ODPOW. 6
profile.country.PL.title
mobor-----
Użytkownik

wszystkie

Ondyne
Początkujący

Czyli mimo, że w specyfikacji jest informacja, że tuner z kompresją MPEG4 jest dla sygnału HD, a zwykły tuner telewizji cyfrowej działa z kompresją MPEG2, to i tak można odbierać sygnał SD z kompresją MPEG4?
Czy to oznacza, że jest błąd w specyfikacji produktu?

oldguest
Początkujący

Nie nazywał bym tego błędem w danych. Bardziej skrótem myślowym. Telewizor będzie odbierał zwykłe kanały w MPEG4. Zresztą z tego co wiem to niektórzy już ją odbierają.

profile.country.pl_PL.title
Zimny_
Użytkownik

Naziemną w MPEG4? Ja odbieram i powiem Wam, że wygląda to bardzo fajnie. Nie wiem z jakim bitrate nadają, ale obraz na niektóych audycjach jest ładniejszy niż ten sam na kanałach cyfry. Myślę tu przede wszystkim o kanałach TVP1, TVP2, TVP Info. TVP HD jest dobry. Jak narazie nie ma tam wielu ciekawych audycji, ale jak są jakieś mecze w Polsce, nadają je w HD i efekt jest naprawdę ładny. Tu masz wątki na ten temat, min gdzie można odbierać:

viewtopic.php?f=68&t=1593

oldguest
Początkujący

Zimny napisał(a):

Nie wiem z jakim bitrate nadają



Opcje/Tools potem informacje o systemie nie ma tam wartości która się dynamicznie zmienia? To prawdopodobnie bitrate.

profile.country.pl_PL.title
Zimny_
Użytkownik

O dzięki, tego nie sprawdzałem :D