anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

W5500, X4500, Z4500 - 40 cali

profile.country.pl_PL.title
jezrdna
Początkujący

W5500, X4500, Z4500 - 40 cali

Witam.
Chcę kupić telewizor 40 calowy marki Sony.
Mam na myśli modele : W5500, X4500 lub Z4500 - który wybrać ???
Pozdro

5 ODPOW. 5
Razak-----
Początkujący

Niedawno był podobny temat viewtopic.php?f=54&t=1995 X4500 warto byłoby brać tak od 46cali kiedy pojawia się podświetlenie ledowe. A zestawienie W5500 i Z4500 jest w temacie co podałem. Zasadniczo coś za coś, a w5500 mocno staniał ostatnimi czasy.

profile.country.pl_PL.title
Zimny_
Użytkownik

Już standardowe pytania w takich przypadkach. Co preferujesz do oglądania? Korzystasz z podłączenia do internetu, masz kamerę HD, co będziesz do LCD podłączał, będziesz na nim grał, no i ile chcesz kasy przeznaczyć na zakup?

profile.country.pl_PL.title
jezrdna
Początkujący

Wskazane modele sugerują cenę ( do 7,5 tys )Będę oglądał z odległości ca 2,5 - 3,0 m
mam kamerę HD, aparat cyfrowy ,będę korzystał z internetu , nie będę grał.
Lubię sport, programy przyrodnicze, filmy. Mam cyfrowy Polsat - zastanawiam się nad "n"-ką

Pozdrawiam

profile.country.pl_PL.title
Zimny_
Użytkownik

Ceny są bardzo różne między internetem a sklepami, więc te modele równie dobrze mogły sugerować do 6300zł :D . Ba odległość 2.5-3m proponuje poważnie zastanowić się nad 46". Wiem, że to wygląda na potwora i na początku przez ok tydz będzie wydawał się za duży, jednak bardzo szybko zmienisz zdanie. Nie wiem jak z jakością obrazu na Polsacie, podobno nie za ładnie to wygląda, ale na nce będziesz miał bardzo dużo kanałów w bardzo dobrej jakości i taka odległość będzie ok. U siebie mam 40", teraz żałuje, że nie wziąłem 46" na odległość mniej niż 2.5m.
Teoretycznie na taką odległość powinien być 52", ale to już chyba przesada. Masz tu tabelkę optymalnych odległości od odbiornika:

profile.country.pl_PL.title
Zimny_
Użytkownik

jezrdna napisał(a):


mam kamerę HD, aparat cyfrowy ,będę korzystał z internetu , nie będę grał.
Lubię sport, programy przyrodnicze, filmy. Mam cyfrowy Polsat - zastanawiam się nad "n"-ką



W takim przypadku zastanowił bym się nad modelami które podałeś Z4500, W5500, X4500 i do tego WE5. Tu masz zestawienie tych modeli:

http://www.sony.pl/comparison/kdl46we5w ... 40x4500aep

X4500 dla mnie odpada, w tej cenie można mieć tylko 40", 46 kosztuje już więcej (chociaż model jest zajebist*).
Bardzo zależy Ci na odtwarzaniu filmów przez USB, albo przez DLNA? Jeżeli nie to Z4500 byłby bardzo dobrym rozwiązaniem. Ma bardzo dobrą płynność ruchu, powiększoną paletę kolorów, x.v. colour przydaje się w kamerach, większa paleta kolorów, przy oglądaniu materiałów z kamery (i chyba też przy zdjęciach z aparatu) daje to bardzo fajne efekty, Photo HD - możliwość zdjęć w HD. Poza tym 10bitowy panel i BE2 też robi swoje.

Jeśli jednak chcesz w pełni korzystać z DLNA to wtedy W5500 albo WE5. Co prawda nie ma x.v. colour, Photo HD i 200Hz, ale za to ma min Bravia Engine 3, ulepszone(niż w poprzednich wersjach) 100Hz znakomity kontrast i parametry obrazu. Jeszcze nie miałem do czynienia z tym modelem, ciężko cokolwiek powiedzieć o obrazie. Z testów na zagranicznych serwisach wynika, że LCD radzi sobie bardzo dobrze i jest jednym z najlepszych na rynku. Ale nie korzystałem z niego, nie wiem jak to wygląda.
Model WE5 różni się od W5500 jedynie różną ilością poszczególnych wejść i właściwościami ekologicznymi, tryby oszczędzania energii, inne podświetlenie, mniejsze zużycie energii.

Tu masz wątki o W5500:

viewtopic.php?f=57&t=1759

viewtopic.php?f=54&t=1995