anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Witam.

Radodado
Poszukiwacz

Witam.

Witam wszystkich forumowiczów!! Kupiłem w lutym Sony KDL-43W807C i do tej pory nie wiem jaki mam kupić do niego dysk zewnętrzny żebym mógł nagrywać z tv. Czy ten dysk ma mieć swoje zasilanie czy nie?? Proszę was o pomoc!!! Doradźcie mi jakie dyski z tym soniakiem współpracują? Dziękuję i Pozdrawiam !!!

2 ODPOW. 2
profile.country.PL.title
NameLessJ
Użytkownik

Wygodniejszy będzie raczej dysk zasilany z gniazda USB (i tym samym z TV). Jedno z gniazd powinieneś mieć opisane jako to służące do nagrywania (mam nieco inny model i podłączony 120GB 2.5" kupiony ze 2-3 lata temu).

Dysk nie jest jakoś specjalnie formatowany i można go (chyba - 1) normalnie używać do innych celów (w sensie podpięcie do komputera - choć np Kodi widzi ten dysk jako /dev/sda1). Nagrania z modułu CAM (Cyfrowego Polsatu) są szyfrowane i można je odtworzyć tylko na tv (fakt, nie sprawdzałem nagrań z kanałów FTA).

 

profile.country.PL.title
matrbis
Użytkownik

FTA również szyfrowane i widziane pliki jako pvr. Format pod tv z usunięciem partycji i innych plików. Mam stary WD 500gb wpiety i działa wyśmienicie. W instrukcji pod Twój tv powinno być szerzej opisane.