anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Włączanie telewizora od razu na HDMI

tomik112
Nowicjusz

Włączanie telewizora od razu na HDMI

Witam.

Posiadam telewizor SONY Bravia KDL-26S200 i mam nastepujące pytanie:

Czy jest możliwość aby ustawić w nim opcję aby przy włączaniu ustawiało się wyjście HDMI? Do telewizora podpięty jest dekoder przez hdmi i za każdym razem jak włączam TV muszę parę razy na pilocie nacisnąć przysik wyboru źródła i nie ukrywam że jest to troche męczące. Szukałem odpowienio w menu ale nie widziałem żadnego ustawienia. Proszę o pomoc czy w tym telewizorze w ogóle istnieje możliwość poradzenia sobie z tym problemem.

 

Z góry dziękuję za pomoc,

Pozdrawiam! 

6 ODPOW. 6
profile.country.pl_PL.title
stubbs.
Użytkownik

Niestety nie ma takiej możliwości aby Twój TV startował od razu z HDMI (dekoder). Szukałem nawet takich opcji w nowym W805 ale nistety brak takowej funkcji :(.

Pozdrawiam Stubb
tomik112
Nowicjusz

Szkoda bo trochę irytująca rzecz.

Dzięki za pomoc, pozdrawiam.

profile.country.PL.title
zbygaaj
Doradca

to nie wina TV tylko dekodera ,który nie ma sterowania przez HDMI w opcjach tv powinno być sterowanie urządzeniami przez hdmi no chyba ,że to stary tv a z tego co widzę to tak.Ze sterowań urządzeniami nowe wszystkie mają chociaż dekodery nie wiedzieć czemu nie obsługują tego rodzaju dogodności z odtwarzaczem BD nie ma żadnych problemów czy np amplitunerem.

profile.country.pl_PL.title
stubbs.
Użytkownik

Zgadza się zbygaaj. Mowa o TV który ma już kilka lat i nie obsługuje tej funkcji. Nowe modele (powiedzmy umownie 2011 i nowsze) mogą obsługiwać (sterować) sprzęt taki jak BD czy ampli ale sprzęt ten też musi być zgodny technologicznie - oprogramowanie i złącze.

Większość dekoderów z jakimi miałem do czynienia to bardzo proste konstrukcje bez dostosowanego oprogramowania pod takie zabiegi, a Bravia KDL-26S2000 ma już swoje lata technologicznej świetności za sobą, choć obraz z podświetlania CCFL na prawdę dawał radę w tym modelu.

Pozdrawiam Stubb
profile.country.pl_PL.title
Zimny_
Użytkownik

Możesz spróbować powyłączać niektóre opcje w ustawieniach portów wyjściowych i zobaczyć jak zachowuje się po wyłączeniu tv na wyjściu HDMI. Na początku włączasz dekoder, później tv. Nie gwarantuję, ale nie zaszkodzi spróbować. Wejście Scart ma taką funkcję, która po włączeniu drugiego urządzenia od razu przełącza na dany port AV.

 

profile.country.pl_PL.title
tomek.w75
Poszukiwacz

Witam...

Ja mam HX800 i jak go włączam zielonym przyciskiem na pilocie to telewizor włącza sie na sygnał hdmi, jak go włączam przyciskiem + czy - funkcją przełączania programów to telewizor włącza sie na program z dvb-t.

Jak odlądam programy z dekodera poprzez hdmi i go wyłączam zielonym przyciskiem pilota, to ponownie włączenie przyciskiem zielonym, telewizor włącza sie  od razu na wejście hdmi...