anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Włączenie sprzętowe obsługi HBBTV

profile.country.pl_PL.title
misiekf
Początkujący

Włączenie sprzętowe obsługi HBBTV

Czy kochane Sony, może włączyć w następnej aktualizacji obsługę HBBTV (TV Hybrydowa)?
Wiem, że Niemcy i Francuzi mają taką opcję włączoną.
Obecnie HBBTV testuje TVNHD naziemnie cyfrowo, a na euro2012 ma włączyć ją TVP również naziemnie.

71 ODPOW. 71
profile.country.pl_PL.title
pablo_duch
Początkujący

aha ok

djh-----
Początkujący

Zrobili tą pogodę , ale widze że niektórych dużych miast nie ma, np Wrocławia

KrisKW
Początkujący

Myślę że nie tyle nie ma, co jest jakiś błąd i nie idzie listy przewijać w dół.

profile.country.pl_PL.title
Mylagos
Użytkownik

Trzeba po prostu poczekać, aż te aplikacje będą działy naprawdę sprawnie i będzie ich więcej. Możliwe, że wklejałem już ten link, ale zrobię to jeszcze raz. Polecam śledzić tę stronkę, bo są tam informacje o HbbTV i o zmianach, czy też nowościach
http://hbbtv.pl/

profile.country.pl_PL.title
stubbs.
Użytkownik

Ja dodam, że warto przeczytać również ten wpis na stronie hbbtv.pl
BŁĄD XML ...
Usterka ta została już naprawiona, za to pojawiła się kolejna, co niezaprzeczalnie świadczy o tym, że TVP cały czas pracuje nad aplikacjami w HbbTV.


Niestety HbbTV jest ciągle rozwijającą się technologią. Co mnie cieszy najbardziej to to, że JEST i cały czas idzie DO PRZODU :smileythumbsup: . Dobra robota!

Pozdrawiam Stubb
profile.country.pl_PL.title
laskadan
Poszukiwacz

Aplikacja HbbTV Londyn 2012 od TVP dostępna, ale nie dla wszystkich

http://hbbtv.pl/2012/07/28/aplikacja-hbbtv-londyn-2012-od-tvp-odstepna-ale-nie-dla-wszystkich/


na moim TV hbbtv w tej chwili wogole nie działa :( ( Euro 2012 działało)

PSlodek8
Nowicjusz

może ktoś orientuje sie kiedy bedzie ta HBBTV w menu polskim w KDL-40EX725 nie chcę przeprogramowywać na niemiecki ponieważ tracę listę z cyfry w niemieckim menu tylko jest sky deutschland a z układaniem jest za dużo roboty wystarczy że dojdzie jakiś nowy kanał i od nowa trzeba wszystko ustawiać chyba że zna ktoś jakiś inny sposób......

profile.country.pl_PL.title
aron_m
Poszukiwacz

Witam Czy komuś z Was udało się uruchomić aplikację na olimpiadę od TVP na którymś z modeli z 2011 i 2012 roku z końcówką 20, np. HX, NX lub EX 720, 820? Ja mam KDL-40NX720 i podczas Euro aplikacja działała (podczas transmisji pojawiała się ikona w prawym, dolnym rogu i po naciśniśnięciu czerwonego klawisza na pilocie aplikacja pojawiała się na ekranie i można było z niej korzystać). Obecnie mamy kolejny dzień Igrzysk Olimpijskich i ani razu nie wyświetliła mi się ikona od aplikacji hbbtv. Odbieram TVP poprzez DVB-T z obu MUX - 1 i 3. Sprawdzałem na wersjach HD i SD TVP 1 i 2. Podczas oglądania, gdy nacisnę klawisz INFO (i+ na pilocie, obok klawisza SYNC MENU) to na pasku informacji jest ikonka komputera stacjonarnego (więc sygnał hbbtv w przekazie jest) Czy TVP coś zmieniała w parametrach technicznych hbbtv, że przestaliśmy mieć dostęp do niej? Mam nadzieję, że aktualizacja od SONY rozwiąże ten problem

profile.country.pl_PL.title
Mylagos
Użytkownik

@PSlodek8 O czym już pisałem wyżej trzeba czekać na odpowiednią aktualizację oprogramowania, nie posiadam jednak wiedzy kiedy ona może wyjść.

@lucasfan Według wklejonego wyżej linku powinno działać, jednak nie jestem w stanie tego sprawdzić.

profile.country.pl_PL.title
aron_m
Poszukiwacz

Właśnie według wklejonego linka i rozwiązania miśkaf wszystko na EURO chodziło, a teraz nie mam nic. Czy to możliwe, żeby był jakiś błąd po stronie nadawcy - TVP lub firmie EMITEL - która nadzoruje cały cyfrowy sygnał na nadajnikach w całej Polsce?

Ja odbieram TVP 1 HD z MUX-1, które dla Wrocławia nadawane jest z Góry Ślęża (w linii prostej mam około 40 paru kilometrów do niej, z okien widok na nią). Multipleks ten jest o mocy nadajnika 100 kW (więcej dla cyfrowych emisji w Polsce nie nadają nigdzie niż 100)
Z kolei TVP 2 HD mam z MUX-3, które jest nadawane z Żórawiny (odległość ode mnie około 25 km)
Oba przekazy mam (telewizor pokazuje na paskach): SIŁA SYGNAŁU: 100 (czasami 95), JAKOŚĆ: 100 (też czasami spada do 95)

I tak jak pisałem wcześniej podczas Olimpiady czy to studio w Warszawie, czy już relacja na żywo z Londynu w pasku INFO mam ikonkę komputera stacjonarnego - czyli TV widzi, że jest nadawane hbbtv w strumieniu programu.
Ale gdy naciskam czerwony przycisk, by uruchomić aplikację nic się nie dzieje. (przy EURO działało i przede wszystkim pokazywała się graficzna ikona w obrazie, w dolnym prawym rogu, gdy mecz się zaczynał)
Telewizor podpięty do internetu (sprawdzałem i na wifi i na kablu)
Próbowałem również na TVP 1 SD z MUX-3 i TVP 2 SD z MUX-1
Również nic
Będę próbował, ale chyba TVP zrobiło większość "na szaro" i albo będę zmuszony poczekać do aktualizacji od SONY pod koniec roku, jak piszecie (oby rzeczywiście wszystko działało), albo pożegnać się z hbbtv i uznać to za jednorazową ciekawostkę.