anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Wpadłam jak śliwka w kompot?

profile.country.PL.title
Dariusz2772
Poszukiwacz

Wpadłam jak śliwka w kompot?

Witam.
Mam na imię Darek,  Pokrótce chciałbym opisać moją przygodę z "SONY" i dowiedzieć się jak u was wygląda sytuacja.
Posiadam od roku telewizor KD-55XD8505, Został on wyprodukowany półtora roku temu. Kupiłem go bo chciałem telewizor z aplikacjami dzięki AndroidTV (Brałem pod uwagę że może nie działać płynnie i tego się nie czepiam). Dla mnie najważniejsze aplikację między innymi to Twitter, Przeglądarka WWW, I gry dla dzieci bo telewizor ten spiera Dualschock 4. I kupiłem oryginalne dwa pady które kosztują niemałe pieniądze.
Po zakupie tego telewizora nagle Sony przestał spierać Twittera i go wyłączył. Przeżyje pomyślałem sobie. Ale kiedy zobaczyłem że pady nie działają z telewizorem? Napisałem do działu pomocy. I otrzymałem odpowiedz:

Odp.jpg

Podsumowując pady mogę wyrzucić, Twittera nie ma, przeglądarki Opery nie ma. Dobrze że jeszcze Youtube jest. Sony chce mi okroić telewizor? :slight_smile:

Co sądzicie o tej sytuacji? I czy to wina Sony?

9 ODPOW. 9
profile.country.PL.title
snovvy77
Użytkownik

Podłącz pady po kablu. Powinny działać. Brak Twiterra to nie problem bo i obsługa na TV niewygodna. Lepiej przez telefon jest. Opera jako przeglądarka nadal jest, brak tylko wsparcia sklepu za aplikacjami dla przeglądarki (Opera TV Store). Moim zdaniem lepsza jest Opera zwykła niż ta fabryczna, ale to trzeba już umieć wydobyć z telefonu plik opera.apk i wgrać na TV. 

Czasami tak jest że kończą się licencje lub jakieś polityki i użytkownik zostaje na lodzie. Mam też TV Samsung ok 9 letni i z funkcji internetowych został tylko przycisk na pilocie :wink:

profile.country.PL.title
zbygaaj
Doradca

Darek dlaczego akurat wpadłaś ? :tongue: ale do rzeczy napisz proszę skąd masz Androida 7 na swoim telewizorze ? Albo jak oceniłeś ,że te pady nie działają czy nie będą działać posiałeś taki zamęt ,że nawet nie wiem jak odpowiedzieć.Wszystko inne da się obejść można zainstalować każdą inną przeglądarkę wystarczy wydobyć apk i zainstalować na TV z USB.

profile.country.PL.title
Dariusz2772
Poszukiwacz


zbygaaj napisali:

skąd masz Androida 7 na swoim telewizorze ? 

    Tak stwierdzili z działu wsparcia technicznego Sony Ja nic nie pisałem że mam  Androida 7. Napisałem że mam problem z padami dosyć szczegółowo. Być może jakąś to sprawdzili? Albo ostrzegli przed kolejną aktualizacją, bo opcję taką posiadam jeszcze w telewizorze.
IMG_20180206_092942.jpg

 

IMG_20180206_093007.jpg

 

IMG_20180206_093103.jpg

 


zbygaaj napisali:

 Albo jak oceniłeś ,że te pady nie działają czy nie będą działać posiałeś taki zamęt ,że nawet nie wiem jak odpowiedzieć.

    Telewizor po sparowaniu z padem nie widzi jako dualshock 4 tylko jako inne urządzenie. I nie działa prawidłowo, przyciski mają odwrotne ustawienie czyli X jest zamienione z O.  Po około 2 minutach użytkowania reakcja pada zaczyna się mocno opóźniać. I nie da się nic tym padem robić. (Z ps4 u sąsiada działają bez problemu.).
   Powinno to wyglądać tak (Nie mój filmik):
https://www.youtube.com/watch?v=b8DjWQUzIJc

 


zbygaaj napisali:

Wszystko inne da się obejść można zainstalować każdą inną przeglądarkę wystarczy wydobyć apk i zainstalować na TV z USB.


A widzisz zaraz poszukam wskazówek jak to zrobić. :slight_smile:


zbygaaj napisali:

Darek dlaczego akurat wpadłaś ? :tongue: 



Między innymi dlatego że kupiłem pady dla dzieci bo na androidTV widziałem fajne gry dla nich. No i wyszło jak wyszło.

Jak by się rozwiązał problem z padami to dzieciaki były by zadowolone i ja też. :slight_smile: 

profile.country.PL.title
zbygaaj
Doradca

@Dariusz2772  :slight_smile: piszesz Dariusz i piszesz wpadłam :slight_smile:
Z tego co pokazujesz masz Androida 6 i pady powinny działać bez problemu (nie wiem czemu podali ,że na Androidzie 7 nie bedą działać to zastanawiające) ale jedno pytanie czy pady kiedyś działały czy działały i przestały działać? DS4 muszą być w wersji V1 wyższa wersja V2 nie działa z tym TV (sprawdź pod spodem pada na naklejce czy masz V1 czy V2) może głupie pytanie ale czy te pady są oryginalne (można takie dostać na ali) ? Nie wiem szukam jakiegoś sensownego wytłumaczenia.Czyli wchodzisz jak masz menu na zdjęciu w DualShocka i paruj przez share i przycisk PS dokładnie jak na filmiku ,który dodałeś no u mnie działa na moim XD93 bez problemu to ten sam rocznik telewizora.

profile.country.PL.title
Dariusz2772
Poszukiwacz

Pady oryginalne. Tylko że faktycznie v2. 

A i jeszcze ciekawy link mi wysłali może to ciebie zainteresuje bo dotyczy też v1:

 

http://sony-eur-eu-pl-web--eur.custhelp.com/app/answers/detail/a_id/139080

 

 

 

profile.country.PL.title
zbygaaj
Doradca

@Dariusz2772  no to już masz odpowiedź dlaczego nie działają ja mam V1 i śmiga jak ta lala :slight_smile: na allegro są do kupienia V1 bez problemu a linki już przerabiałem mało tego na angielskiej stronie jest oficjalny komunikat Sony u nas jak się nie zapytasz albo sam nie znajdziesz to się nie dowiesz szukam linku fajniejszego jak znajdę to Ci zapodam.

profile.country.PL.title
Damaranus
Użytkownik

Moment, całkiem przestają wspierać pady czy tylko w konkretnej wersji? No to SONY ledzi po bandzie. Jeszcze parę miesięcy rat i wypie****lam SONY na śmietnik. Nigdy więcej nie chce mieć z tą firmą żadnej styczności, zwłaszcze że właśnie KODI pojawiło się na XBOX ONE, co oznacza, że w tej chwili już nic nie trzyma mnie przy Android TV (pomijam oczywiście Android boxy). NIC. Natomiast podejście firmy do klienta, ostatnie 2 lata, pomijając Android TV jako system Google i nowy system SONY, co nie jest po części ich winą, obnażyło wszystko co ich w du*ie ściska. Wszystko. Totalne zlanie na klienta. Nie mamy Pana płaszcza i co nam Pan zrobi? Po prostu żal. Bo to nie jest kwestia tego że SONY robi złe telewizory, tylko tego, w jaki sposób traktuje klienta, który tak naprawdę siedzi z bublem który firma mu zafundowała. 

www.karczma.edu.pl - Dowiedz się więcej o AndroidTV
profile.country.PL.title
snovvy77
Użytkownik

Nie bardzo wiadomo o co Ci chodzi! Ciskasz się, krzyczysz, odgrażasz, ale co Sony konkretnie Ci zrobiło. I co ma z tym wszystkim wspólnego Xbox? Przecież na Android TV też jest Kodi. 

profile.country.PL.title
zbygaaj
Doradca

@Dariusz2772   Rzeczywiście te wieści mnie nie napawają optymizmem http://sony-eur-eu-pl-web--eur.custhelp.com/app/answers/detail/a_id/142567/related/1
kończy się wsparcie ale działać może będą pady wrrrrr .......