anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

XE7005 a HDR w PS4

profile.country.PL.title
lookass89
Użytkownik

XE7005 a HDR w PS4

Witam,

przyznam, że przeszukałem sporo informacji w internecie ale nigdzie nie jest jednoznacznie napisane: ,czy można włączyć  HDR w modelu TV Sony KD UE55XE7005 grając na zwykłym PS4 w trybie gry". Problem polega na tym, że w PS4 opcje HDR są włączone (ustawione na automatyczne) ale wybierając scenę ,,gra" nie widać poprawy a wręcz przeciwnie, obraz jest jak przez mgłę. Jedynie włączając scenę ,,HDR" widać znaczną poprawę ale wtedy mam wrażenie jest dużo większy input lag. Używałem już różnych kombinacji i nie wiem jak to ustawić aby móc grać w gry w trybie ,,gry" z włączonym HDR. Jaka jest poprawna konfiguracja? Podobno po ustawieniu HDR na PS4, HDR samo się włącza automatycznie nawet przy trybie gry tylko, że w moim przypadku wygląda to tak nie działa, a jak uruchamia się gra to obraz drastycznie blednie.

Tagi (4)
11 ODPOW. 11
profile.country.PL.title
snovvy77
Użytkownik

U mnie jest tak, że gra która wspiera HDR pyta się czy chcę włączyć ten tryb czy nie. Tak było np w U4 czy U:LL. Bo nie każda gra wspiera HDR, ale Ty o tym wiesz, prawda?

profile.country.PL.title
lookass89
Użytkownik

Jasne, akurat sprawdzam na FIFIE 18 i Battlefield 1, które wspierają.

Posiadasz ten sam model TV? Mnie żadna gra nie pytała o nic więc nie mam pojęcia czy wszystko jest ok :slight_smile:

Czy zmieniałeś w utawieniach systemowych format sygnału HDMI ze standardowego na ulepszony? Dopiero dzisiaj znalazłem tę opcję w necie ale na razie nie mam dostępu do telewizora, żeby sprawdzić.

 

Kabel HDMI oczywiście nowy w standardzie 2.0a

profile.country.PL.title
snovvy77
Użytkownik

Oczywiście że zmieniałem format HDMI. Co więcej TV (albo konsola - już nie pamiętam) podpowiedział mi o możliwości zmiany na ulepszony sygnał, ale ja mam ps4 pro która wspiera 4k wiec może dlatego, bo ten ulepszony format przesyła rodzielczość 3840x2160p

profile.country.PL.title
snovvy77
Użytkownik

Poczytałem o Twoim modelu i tryb HDR podczas gry włącza się ręcznie a lag czy masz włączoną opcję HDR czy nie wynosi ok 19ms. Pisząc o przełączeniu w tryb HDR mam na myśli wybranie „sceny” o takiej nazwie. 

 

Poza tym, cyt. "Jasność XE70 nie rzuca na kolana, toteż wrażenia z seansu HDR nie mają szansy być znacznie lepsze, niż podczas oglądania zwykłego materiału SDR".


Źródło: https://hdtvpolska.com/sony-xe70-test-niedrogiego-android-tv-ultra-hd-kd-43xe7005/

profile.country.PL.title
lookass89
Użytkownik

Wielkie dzięki za pomoc! Co prawda częściowo sam do tego doszedlem ale naprowadziłes mnie w znacznym stopniu.

 

W tej chwili jeśli chodzi o połączenie HDMI z PS4 mam w TV ustawiony tryb sceny auto, który przełącza się na HDR gdy gra go obsługuje. Po paru korektach ustawień obrazu jest o wiele ładniej i co zdążyłem zauważyć na pierwszy rzut oka w Battledieldzie bez zwiększonego input laga!

 

Niestety, przynajmniej w tym modelu Sony jakoś mało przejrzyście przygotował te opcje.

 

A jak wygląda sprawa HDR w Netflixie? Sam rozpoznaje? W ustawieniach Netflixa nie widzę żadnej opcji trybu obrazu ani HDR.

profile.country.PL.title
snovvy77
Użytkownik

U mnie TV (z Android) w aplikacji Netflix sam rozpoznaje czy materiał jest Z HDR i nie mam możliwości wyłączenia (albo jej nie znam).

profile.country.PL.title
lookass89
Użytkownik

To jeszcze, żeby nie zakładać nowego wątku ... Zrodziła mi się jeszcze jedna wątpliwość:

 

HDMI 1 - mam podłączony dekoder NC+

HDMI 2- PS4

HDMI3 (ARC) - Kino Domowe

 

Teoretycznie gdybym do HDMI 1 podłączył nowy dekoder obsługujący 4k to nie będzie odtwarzał obrazu w tej rozdzielczości? Podobno HDMI 1 nie obsługuje wysokiej jakości (tylko HDMI 2 i 3). Czy wtedy trzeba by podłączyć Kino Domowe do HDMI 1 a dźwięk kablem optycznym i wtedy dekoder do HDMI 3?

 

Czy słusznie martwię się na przyszłośc o to jak pogodzić wszystkie urządzenia?

 

profile.country.PL.title
snovvy77
Użytkownik

Wszystko zależy czego oczekujesz od połączenia. Z tego co piszesz wynika, iż masz zwykłą PS4 czyli wystarczy zamienić wejścia nr 1 i 2 (dekoder 4K pod HDMI 2 a PS4 pod HDMI 1 bo i tak rozdzielczości UHD nie obsłuży).

 

Poza tym zależy też jakie masz kino domowe tzn czy ma wejścia HDMI (i czy umożliwia przesył wysokiej rozdzielczości) bo jeśli tak to dekoder można wpiąć w kino domowe, tylko wtedy dźwięk będziesz miał przez kino .

profile.country.PL.title
lookass89
Użytkownik

PS4 być może w niedalekiej przyszłości zostanie zastąpione PS4 Pro bądź konsolą nowszej generacji.

 

Kino ma tylko jedno wejście HDMI (ARC) i wejście na kabel optyczny.

 

Zakładam sytuację, w której będę chciał przesyłać obraz i dźwięk w najwyższej możliwej rozdzielczości zarówno z konsoli jak i dekodera.