anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Zawartość serwisów Bravia Internet Video

profile.country.en_GB.title
Tempak
Nowicjusz

Zawartość serwisów Bravia Internet Video

Witam,

Kilka dni temu z VOD.TVP.PL z programów dla dzieci znikła większość programó i zostały tylko dwie kategorie. Mojego syna najbardziej zabolał brak Domisiów. Oczywiście można je znaleźć na Youtube, ale w TVP.PL jakość była o niebo lepsza. Próbowałem funkcji odświeżenia zawartośći internetowej, ale bez zmian. Po prostu jakby TVP wycięło część udostępnianych materiałów.

Czy Wy też tak macie? Czy gdzieś jest jakiś spis tego co Bravia serwuje w ramach serwisów? Czy wogóle można się domagać jakiejś treści, czy jest tyle ile jest i nie należy mieć do nikogo pretensji jak coś zniknie. A jeśli można o jakiś materiał zapytać, chociaż w kwestii tego czy to chwilowe, czy na zawsze to gdzie napisać/do kogo się zwrócić? Sony czy TVP ?

PS. Kiedyś znikła też spora część z Ipla, ale na drugi dzień powróciła. Kto odpowiada za takie porządki i czy można gdzieś o nich poczytać wcześniej aby się uspokoić?

Telwizor: Sony KDL-32EX500

8 ODPOW. 8
profile.country.pl_PL.title
Mylagos
Użytkownik

Witam.
Moim zdaniem nie ma co panikować. Poczekaj dzień może dwa i zapewne materiały wrócą. Co do tego kto odpowiada za materiały to ciężko powiedzieć - nie znam umów ;)

profile.country.pl_PL.title
stubbs.
Użytkownik

Również nie znam umów ale wydaje mi się, że leży to w gestii "dawcy" materiałów czyli TVP. Nie ma mnie teraz w domu niestety i nie mogę podejrzeć, czy działają już poprawnie serwisy typu TVP, IPLA czy TVN. U kogoś występuje jeszcze ten problem?
Wydaje mi się, że u mnie wszystko OK - inaczej zrozpaczona rodzina już by dzwoniła do mnie ;).

Pozdrawiam Stubb
profile.country.en_GB.title
Tempak
Nowicjusz

Serwisy działają poprawnie tylko TVP przycięła ilość serwowanych materiałów dla dzieci. Konkretnie dział "Dla dzieci". Tam było kilkanaście kategorii, teraz są tylko dwie. Ipla czy TVN bez mian - tu wszystko po staremu. Zastanawiam się tylko kogo i gdzie pytać o zawartość. Sony czy TVP ?

profile.country.pl_PL.title
Mylagos
Użytkownik

Wydaje mi się, że większy wpływ na zawartość ma TVP i to do nich uderzałbym z zapytaniem skąd to zniknięcie, zaś Sony jedynie udostępnia te serwisy.

profile.country.en_GB.title
Tempak
Nowicjusz

Niby tak, ale to nie jest tak że każdy może sobie udostępniać co tylko chce. Sony podpisało umowę z TVP (i innymi), aby móc udostępniać, zapewne wybrane materiały. Więc nie wiadomo jak to wygląda. Może spróbuję napisać najpierw do Sony, czy umowa garwantuje cokolwiek, czy nie. W końcu ostatecznie Sony chwali się dostępem do wybranych serwisów, a nie TVP, że udostępnia coś w telewizorach Sony.

profile.country.pl_PL.title
stubbs.
Użytkownik

Dokładnie tak, Sony udostępnia zawartość np TVP ale to już musiałbyś mieć wgląd w kontrakty ;) aby dowiedzieć się w jakim zakresie TVP będzie udostępniało swoje materiały na różnych urządzeniach takich jak TV Bravia.

P.S. Jaką dostałeś odpowiedź z Sony?

Pozdrawiam Stubb
profile.country.PL.title
bartt77
Nowicjusz

Hej. A ja bym sprawdził w Ipla poniewaz dużo bajek i seriali zostalo tam dołączone właśnie z tvp.

profile.country.pl_PL.title
stubbs.
Użytkownik

Odnośnie serwisu Ipla w TV Sony Bravia można poczytać sobie kilka ciekwych rzeczy:

Bogata baza wideo

Ipla w telewizorach i urządzeniach Sony oferuje darmowy dostęp do bogatej bazy wideo na życzenie. Na widzów czeka dawka najlepszej rozrywki, którą zapewnią m.in. kultowe seriale, najgłośniejsze wydarzenia sportowe, festiwale, koncerty, programy talk-show i przyrodnicze. Ipla oferuje również dostęp do programów publicystycznych i ekonomicznych. Nie zapomniała także o najmłodszych widzach, którzy wraz ze swoimi rodzicami mogą oglądać legalne i bezpieczne bajki.

Wszystkie materiały wideo pochodzą ze znanych stacji telewizyjnych TV: POLSAT, TV4, TV Puls, Polsat News, TV Biznes, Superstacja, Polsat Cafe, WeddingTV, Cartoon Network, MTV, Polsat Play, 4FunTV, Comedy Central, Nickelodeon, Rebel:TV, Polsat Sport, Polsat Sport Extra. W celu wygodniejszego przeglądania materiałów wideo, użytkownicy mogą również korzystać z kategorii POPULARNE WIDEO, REDAKCJA POLECA, POPULRNE KATEGORIE, NOWE WIDEO  i NOWE KATEGORIE.

Źródło: http://www.ipla.tv/info/ipla/sony#opis

Po samym opisie już ślinka leci na myśl o wolności w kwestii tego co i kiedy chce się oglądać. Dla mnie jest to straszne umilenie życia do tego stopnia, że będe rezygnował z abonamentu z końcem umowy :smileydevil:.

Wymagania nie są duże:

Poprawne korzystanie z treści ipla w telewizorach z funkcją BRAVIA Internet Video wymaga podłączenia do łącza internetowego o przepustowości minimum 1,5 Mbit/s lub 2,5 Mbit/s w przypadku materiałów HD za pomocą kabla Ethernet lub sieci WLAN.

Źródło: http://www.ipla.tv/info/ipla/sony#wymagania

Do tego jeszcze tylko trochę czasu i chęci aby ustawić wszystko.

Wybór bajek dla dzieciaków ( i nie tylko :wink: 😞

http://www.ipla.tv/Dla-dzieci/wszystkie

Pozdrawiam Stubb