anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Zawieszanie się ciemnego tła na górze ekranu

profile.country.pl_PL.title
spolEdward1cfdiu
Nowicjusz

Zawieszanie się ciemnego tła na górze ekranu

Witam
W grudniu ub. roku kupiłem telewizor SONY KDL-40U4000. Jestem z niego zadowolony; zarówno design jak i jakość w pełni mi odpowiadają. Również pilot jest bardzo wygodny i prosty w obsłudze. 8-)
Jest jednakże pewien mankament. Otóż po podłączeniu analogowego magnetowidu zawiesza się czasami na górze półprzeźroczysty ciemny pasek, na którym wyświetlany jest nr kanału i wprowadzona przeze mnie nazwa stacji. Pasek ten znika dopiero po zresetowaniu wszystkich ustawień i ponownym strojeniu kanałów. Zajmuje to sporo czasu, bowiem po wstrojeniu automatycznym ręcznie ustawiam odpowiadającą mi kolejność stacji i wpisuję swoje nazwy. :(
Dla informacji dodam, że odbieram analogową tv kablową (niestety) i nie mogę wykorzystać wszystkich możliwości telewizora. :(
Posiadam również analogową kamerę Sony CCD-TR617E, ale nie podłączam jej do telewizora z obawy, że wystąpi podobny efekt, jak w przypadku magnetowidu.
Może ktoś wie, jak uniknąć opisanego efeku :question:

4 ODPOW. 4
oldguest
Początkujący

A naciśnięcie klawisza i+ na pilocie nie pomaga z tym paskiem?

profile.country.pl_PL.title
spolEdward1cfdiu
Nowicjusz

Dziękuję za poradę. Na razie nie podłączałem żadnych urządzeń zewnętrznych, więc wszystko działa normalnie. Gdy nastąpi opisany przeze mnie efekt (oby nie), to skorzystam z podanej rady i wtedy napiszę, czy poskutkowała. Pozdrawiam :)

profile.country.pl_PL.title
gggrzybowscy
Użytkownik

Edwardzie,nie napisałeś jaki masz magnetowid.Ja mam Panasonica i nigdy nie miałem takich problemów z górnym z paskiem.Też posiadam tv Sony 40V 4000.U Ciebie wina leży chyba po stronie magnetowidu,a nie telewizora.Sprubój podłączyć inny magnetowid z dobrym przewodem euro i będziesz miał jakieś porównanie.Może to być też wina telewizora?W menu wideo są różne opcje.U mnie w menu dekoder mam np:(wyłączony). Pozdrawiam-Eugeniusz.

profile.country.pl_PL.title
spolEdward1cfdiu
Nowicjusz

Eugeniuszu, dziękuję za zainteresowanie moim postem. Na razie wszystko działa OK, bo nic nie podłączałem. Dzisiaj mam zamiar przejrzeć film zrobiony w te święta i wtedy okaże się, czy wszystko jest jak trzeba.
Ja mam także magnetowid firmy Panasonic o symbolu NV-SD435 (mono). Podłączałem go dwoma różnymi przewodami z przejściówkami. Efekt był podobny.
Dzisiaj podepnę bezpośrednio kamerę Sony(analogową) i zobaczę, co z tego wyniknie.
Pozdrawiam.