anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Amplituner STR - DH590 - jaki subwoofer?

profile.country.PL.title
Alice1963
Poszukiwacz

Amplituner STR - DH590 - jaki subwoofer?

Zakupiłam amplituner jw, ponieważ wysiadło mi kino domowe Sony bdv-e4100, z którego byłam bardzo zadowolona pod względem jakości dźwięku. Zostałam z 5 głośnikami i subwooferem. Dokupiłam amplituner jw, podłączyłam 5 głośników, a subwoofer, który był na kablu (dwużyłowym) wpinanym kolorowymi małymi wtykami a'la LAN w kino domowe - nijak nie da się podłączyć do okrągłego wejścia, chyba się to nazywa LFE (okrągłe). No i mam nowy sprzęt, który działa bez subwoofera marnie. Co mogę zrobić? Myślę już o dokupieniu subwoofera, ale czy to ma być aktywny, czy pasywny? I jak połączyć go z amplitunerem?

4 ODPOW. 4
profile.country.PL.title
Jacek_M250
Znawca

No niestety subwoofer z kina tak wprost nie za bardzo sie da podłączyć żeby to sensownie działało.

Trzeba dokupić subwoofer aktywny. Wtedy podłączysz go do tego wyjścia kablem chinch (ten właśnie okrągły na amplitunerze) opisanego jako SW 

profile.country.PL.title
Alice1963
Poszukiwacz

Dziękuję za odpowiedź. A jaki subwoofer polecasz, oczywiście w cenie nie przekraczającej ceny jowego amplitunera:-)

profile.country.PL.title
Jacek_M250
Znawca

Trudne pytanie :slight_smile:

Ja akurat używam subwoofera Sony który miałem z zestawu głośników, bo jest to SW aktywny a przy tym bardzo smukły i mieści mi się za TV.

Generalnie nie przesadź z mocą bo wielu ludzi ma tendencję do instalowaniu mocnego basu a potem realnie i tak jest ściszony. Mam salon 30m2 i SW o mocy 200 W RMS który jest skręcony na 1/3, choć początkowo grał na jakieś 3/4  

Do 700 PLN kupisz subwoofer o moc RMS 100 - 150 W i w zależności od wielkości pomieszczenia powinien wystarczyć. Co do marki nie wypowiadam się ponieważ każdy ma inne preferencje.

 

profile.country.PL.title
SonyESaudio
Użytkownik

Te głośniki,które posiadasz nie nadają się do tego amplitunera to po 1 a po drugie koszt głośników z reguły jest wyższy od amplitunera a 3 na tych głośnikach co masz to ten amplituner nigdy nie pokaże swojego Ja 😊