anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Bezprzewodowe słuchawki Bluetooth WI-C400

profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

Bezprzewodowe słuchawki Bluetooth WI-C400

Cześć!

 

Od ponad 2 miesięcy testuję sobie te słuchawki i postanowiłem podzielić się garścią wrażeń. Ale nie będzie to długi elaborat :wink:

 

Dla lubiących "unboxing" nagrałem krótki filmik. Ja sam nie rozumiem za bardzo idei tych filmów gdzie odpakowuje się sprzęt,  niemniej miałem pod ręką fajną aplikację z RX100M4 - "Animacja poklatkowa+", postawnowiłem ją sprawdzić - stwierdzam, że działa świetnie.
 

 

Jak się okazuje, zawartość opakowania nie jest specjalnie interesująca. Mamy tam absolutne minimum.

Plusem jest obecność zapasowych gumek w różnych rozmiarach - w tego typu słuchawkach dobre dopasowanie to klucz do komfortowego słuchania.

 

Słuchawki są wygodne - nie czuć ich praktycznie na szyi, przewody są dobrej (a raczej odpowiedniej) długości i miękkie - nie uwierają pod kurtką przy poruszaniu się. Całość jest też lekka, ale dość dobrze wyważona - słuchawki nie okręcają się na szyi. 

 

Trzeba przyzwyczaić się do umiejscowienia przycisków, które znajdują się na lewej części słuchawek, w dodatku od strony wewnętrznej.

Zdjęcie:www.sony.pl7bf29a89f0f5a43f15b8b48cfd8d710f.png

 

Początkowo miałem problem z odnalezieniem właściwego guzika, ale po 3 dniach przestałem się irytować i jak się nauczyłem, palec "lądował" na właściwym przycisku ;).

 

Obsługa słuchawek jest bardzo prosta - parowanie przebiega błyskawicznie, jeśli mamy NFC w odtwarzaczu, nie musimy w zasadzie nic robić oprócz kliknięcia "paruj/połącz" na ekranie odwtarzacza/smartfonu. Przy tradycyjnym połączeniu przez Bluetooth (np. urządzenie iOS) musimy uruchomić funkcje parowania i kilka razy stuknąć w ekran. Połączenie jest stabilne, nie ma przerw w słuchaniu dźwięku, nawet jeśli jesteśmy oddaleni ponad 10m od źródła.

 

Bateria jest wydajna. Rzekłbym nawet, że bardzo wydajnaNie mierzyłem jakoś szczególnie dokładnie, ale te 20 godzin, o których wspomina producent mniej więcej się zgadza. Brakuje mi trochę alarmu/jakiegokolwiek ostrzeżenia o niskim poziomie baterii - zestaw po prostu wyłącza się komunikując "recharge headset".

 

Co ciekawe, poziom naładowania jest bardzo ładnie wyświetlany na urządzeniach z iOS,Image-1.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  

na Androidzie nie udało mi się odnaleźć tej opcji (niestety nie mam smartfonu Sony - może ktoś ma i zweryfikuje?).

 

Jakość dźwięku jest całkiem przyzwoita, choć jeśli ktoś lubi "soczysty" bas, to może się rozczarować. Ja używam ich głownie do słuchania audiobooków i oglądania filmów na tablecie i tutaj ich zakres sprawdza się naprawdę OK. Próbowałem też z nimi trochę pobiegać i zapowiada się, że jak tylko wróci wiosna i wrócę do treningów, będę w nich truchtał.

 

Słuchawki z powodzeniem można wykorzystać jako zestaw do prowadzenia rozmów telefonicznych. Mikrofon działa dobrze, rozmówcy nie mają powodów do narzekania na problemy z jakością dźwięku. Ja przyzwyczaiłem się do nich na tyle, że zastąpiły moją dotychczasową słuchawkę BT w samochodzie. 

 

Polecam każdemu, kto ma dość "zabawy" z plątaniną kabli i nie chce wydać przesadnie dużo pieniędzy. I jak mówią "do wyboru, do koloru"

 

sony1.jpg

 Zdjęcie: www.sony.pl

 

1 ODPOWIEDŹ 1
profile.country.PL.title
Sony_Poland_Team
Community Team

Lubimy unboxingi :heart_eyes: Dzięki za super recenzcję! 

 

Zespół Sony