anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Brak sygnału z anteny (XAV-AX100C2)

profile.country.PL.title
PeterPkp123
Poszukiwacz

Brak sygnału z anteny (XAV-AX100C2)

Witam,

proszę o szybką pomoc, gdyż niedługo wyjeżdżam na wczasy 😉

Zainstalowałem radio Sony XAV - AX100C2 w Hondzie CR - V III (2007). Po podłączeniu wszystkich potrzebnych kabli oraz przejściówek, radio: załącza się, widzi mikrofon, widzi telefon, nie widzi anteny. Po załączeniu aplikacji radia słychać tylko szum. Antena w moim samochodzie nie jest ani wbudowana w tylną, ani w boczną szybę. Przejściówka zawiera 2 kable: jeden przechodządzy w zwykłe złącze do radia, a 2 w niebieski kabel, którego nigdzie nie podpięliśmy - nie ma on nawet żadnej wtyczki na końcu. Czy musimy coś dokupić? Co poprawić w montażu? Dziękuję za odpowiedź 😀

6 ODPOW. 6
profile.country.PL.title
Ekspert_Sony
Community Team

Witam,

opis jest trochę zbyt ogólny i trudno na jego podstawie zdiagnozować problem, a może być ich kilka: od nieprawidłowej instalacji, przez nieprawidłowe funkcjonowanie anteny do usterki radio-odtwarzacza (co najmniej prawdopodobne). Najlepiej skonsultować się ze specjalistycznym warsztatem, gdzie uzyskasz kompleksową pomoc. Możemy polecić Ci warsztat, tylko podaj jaka okolica Cię interesuje.

Pozdrawiam

profile.country.PL.title
PeterPkp123
Poszukiwacz

Witam,

Antena jest sprawna. Poszukałem informacji w internecie na temat problemu i doczytałem, że niebieski kabel wzmacniacza anteny (AMP REM) trzeba podpiąć do 13 pinu złącza zasilania. Czy dobrze myślę?

profile.country.PL.title
Ekspert_Sony
Community Team

Witam,

Niewątpliwie, jeżeli antena jest wyposażona w wzmacniacz sygnału potrzebuje ona dodatkowego zasilania.

To, w jaki sposób zasilanie aktywnej anteny powinno być połączone, definiuje producent samochodu. Robiąc to nieumiejętnie można uszkodzić antenę, radio-odtwarzacz lub samochód. Z tego powodu, jako firma Sony zalecamy montaż naszego sprzętu w specjalistycznym warsztacie, który zrobi to fachowo, a w razie jakichkolwiek nieprawidłowości bierze odpowiedzialność za montaż.

Pozdrawiam

profile.country.PL.title
PeterPkp123
Poszukiwacz

Witam,

po podłączeniu kabla dodatkowego zasilania anteny do kabla REM OUT ze złącza zasilania, radio grało z dużymi szumami. Czy podpinamy dobrze kabel? Zależy mi na własnym montażu radia :wink:

profile.country.PL.title
mat_czok
Expert

Cześć, nie oczekuj w tej sprawie stanowiska od Sony, bo jedyne co ci mogą zaproponować to wizyta w warsztacie. Jak masz problemy z podłączeniem, to może być to najlepsze rozwiązanie. Moim zdaniem, więcej informacji znajdziesz na forach Hondy, albo Elektroda.pl.
profile.country.PL.title
PeterPkp123
Poszukiwacz

Witam,
Okazało się że zepsuł się tuner FM w radiu. Poszło do zwrotu, czekam na
nowy model :wink:
Pozdrawiam