anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Głośnik SRS-XB10 Sony - brak muzyki po sparowaniu BT, tylko dźwięk przy rozmowach telefonicznych

profile.country.PL.title
amigancik
Poszukiwacz

Głośnik SRS-XB10 Sony - brak muzyki po sparowaniu BT, tylko dźwięk przy rozmowach telefonicznych

Głośnik SRS-XB10 Sony - brak muzyki po sparowaniu BT, tylko dźwięk przy rozmowach telefonicznych.

Urządzenie paruje się po BT bez problemu, nawiązuje połączenie. Przy rozmowie telefonicznej działa.

Przy włączeniu muzyki np: TIDAL, Spotify itp - pomimo że telefon jest podłączony po BT (sparowany) to muzykę słychać tylko na telefonie. Z telefonem wszystko ok bo w aucie po BT muzyka gra. Telefon ma BT ver 4.0 głośnik zaś jak widzę 4.2 - ale to chyba nie problem

9 ODPOW. 9
profile.country.PL.title
djrychu
Expert

Witam,

 

Sprawdź w ustawieniach BT smartfonu dla SRS-XB10 czy masz ustawione odtwarzanie mutimediów. W smartfonie Sony wygląda to jak poniżej:Screenshot_20180628-230736.png

 

 

Pozdrawiam

profile.country.PL.title
amigancik
Poszukiwacz

Czytalem Twoja odpowiedź przed napisaniem swojego postu.

U mnie w ustawieniach są tylko dwie pozycje które można włączyć:

1. Dźwięk telefonu. Połączono z funkcją audio telefonu. (ta która jest domyślnie włączona)

2. Udostępnianie kontaktów. Używaj do udostępniania kontaktów.

Jak wspomniałem w aucie analogicznie po Bluetooth muzyka gra bez problemu, tylko po włączeniu BT, od razu pojawia się w głośnikach (oczywiście po wybraniu w aucie źródła BT)

 

 

Screenshot_2018-06-28-23-26-25-937_com.android.settings.png

profile.country.PL.title
djrychu
Expert

Witam,

 

Co możesz jeszcze sporóbować - oczywiście jeśli tego nie zrobiłeś - to anulować sparowanie, zrobić reset SRS-XB10 (z tyłu za zaślepką jest przycisk) i przeprowadzić proces parowania jeszcze raz. Sprawdź też czy głośniki prawidłowo pracuje z innym telefonem.

 

Pozdrawiam

profile.country.PL.title
amigancik
Poszukiwacz

Robiłem reset, jeśli to się robi przez wciśnięcie "spinacza" w dziurke przy usb i przytrzymanie 10 sekund...

Parowałem też naturalnie na nowo urządzenie, usuwając je z telefonu i łącząc na nowo.

Z innym telefonem działa (np Samsung s5) bez problemu tak jak powinno.

Mój telefon bez problemu działa z systemem audio - bluetooth w aucie, wiec nie wiem w czym problem.

profile.country.PL.title
djrychu
Expert

Witam,

 

Jeśli działa z innym telefonem (np Samsung s5)  to znaczy że problem nie leży po stronie głośnika. Widocznie w telefonie o którym pisałeś na początku nie wszystkie profile są obsługiwane. W tym przypadku pozostaje kontakt z producentem telefonu.

Pozdrawiam

profile.country.PL.title
amigancik
Poszukiwacz

Napisałem też że telefon bez problemu działa z systemem bluetooth w aucie...

profile.country.PL.title
djrychu
Expert

Witam,

 

To, że działa z zestawem audio nie znaczy, że obsługuje akurat ten profil który jest potrzebny do połączenia z głośnikiem. Skieruję jeszcze sprawę do supportu. Napisz jeszcze jaki to midel telefonu.

 

Pozdrawiam

profile.country.PL.title
amigancik
Poszukiwacz

ok, to telefon Xiaomi Redmi Note 2 - dosc popularny model, o ktorym nie znalazlem problemow z polaczeniami BT multimedia na forum Xiaomi ...

profile.country.PL.title
djrychu
Expert

Witam,

 

Jest stanowisko supportu:

Jeśli głośnik jest w stanie odbierać część sygnałów z telefonu to znaczy, że działa sprawnie, a problem leży po stronie ustawień telefonu lub kompatybilności urządzeń. Na stronie wsparcia technicznego dla głośnika jest zakładka "Zgodność", gdzie można zweryfikować kompatybilność telefonu z głośnikiem:

https://www.sony.pl/electronics/support/portable-speakers-srs-series/srs-xb10

Jeśli telefon działa poprawnie z innym zestawem audio, a głośnik z innym telefonem, to problem najprawdopodobniej będzie leżał po stronie kompatybilności - nie jest spowodowany wadą głośnika.

Xaomi nie ma w ogóle na liście kompatybilności co w tym przypadku oznacza, że nie jest kompatybilny. 

 

Pozdrawiam