anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

KD50X85K + HT-SF150 + BDP-S3700

profile.country.PL.title
miczubery
Poszukiwacz

KD50X85K + HT-SF150 + BDP-S3700

do KD50X85K mam podłączony HT-SF150 kablem HDMI 2.0 i w tym połączeniu dźwięk z telewizora jest poprawnie odtwarzany na Soundbarze (jest OK). do KD50X85K za pomocą kabla HDMI 2.0 podłączyłem również odtwarzacz BDP-S3700 i choć Video z płyty DVD jest odtwarzane na telewizorze KD50X85K, to ścieżka dźwiękowa filmu nie jest odtwarzana na HT-SF150 tylko na małych głośniczka telewizora. czy to jest normalna sytuacja? jeśli nie, to jak sprawić aby ścieżka Audio z filmu DVD była odtwarzana na Sounbarze a nie tylko na głośniczkach TV? Proszę o odpowiedź... THX!

 

UWAGA: problem jw. został opisany i zgłoszony do Supportu Sony. otrzymałem odpowiedź, którą przedstawiam szanownym forumowiczom poniżej. ta odpowiedź w/g mnie jest trochę nie "ten tego"... a może to tylko stary olej w mojej głowie?

 

ODPOWIEDŹ SUPPORTU SONY: "Informuje, ze ma Pan mozliwosc polaczyc odtwarzacz blueray BDP-S3700 do systemu audio HT-SF150 a system audio podlaczyc do telewizora KD50X85K lub moze Pan polaczyc oba urzadzenia do wejscia HDMI do telewizora a miedzy nimi kabel optycznym."

Jeszcze raz proszę o explain... może typu "step by step", bo ja swoje najlepsze lata mam już za sobą...

2 ODPOW. 2
profile.country.PL.title
Jacek_M250
Znawca

Trudno na odległość diagnozować ale:

Rada serwisu nie jest trafiona bo do HT-SF150 nie da sie podłączyć odtwarzacza po HDMI, bo port HDMI w SF150 jest tylko wejściem audio z TV (opisane w TV jako HDMI arc)

Spróbuj w ustawieniach dźwięku TV włączyć ,,Linear PCM" i sprawdź czy wtedy będzie dźwięk z odtwarzacza BD.

Zawsze możesz też odpiąć HDMI i podłączyć soundbar kablem optycznym który powinien być w zestawie. Jakość dźwięku będzie taka sama tyle ze regulacja głośności pilotem soundbara. W takim połaczeniu musi być odpiety HDMI os systemu audio bo TV nie wypusci sygnału na optyka.

profile.country.PL.title
miczubery
Poszukiwacz

unmuglich, ale... samo się naprawiło!

1. do w/w układu połączenia (patrz post 1) utworzyłem jeszcze jedno połączenie, wstawiając przewód optyczny (był w zestawie) pomiędzy HT-SF150 a BDP-S3700 (ciasno było przy HT-SF150, ale dało się wcisnąć)

2. uruchomiłem całość zestawu, a w tackę BDP-S3700 włożyłem oryginalną płytę DVD z filmem "Ja, Robot"

3. HT-SF150 odtworzył dźwięk ścieżki filmowej.

4.... i tu będzie trochę o "samo się naprawiło!", bo w następnym kroku zlikwidowałem połączenie przewodem optycznym i po ponownym uruchomieniu filmu "Ja, Robot" HT-SF150 odtworzył dźwięk bez tego połączenia. 

5. jak to sie na Ślonsku godo "byłżech durś gupi ś tygo"

6. wyłączyłem cały zestaw za pomocą pilotów, a następnie odłączyłem całość od napięcia zasilania ~230V. po 15 minutach podłączyłem zasilanie do zestawu i uruchomiłem cały zestaw jw. (bez połączenia przewodem optycznym) wraz z płytą DVD "Ja, Robot" i... ponownie odtworzyło ścieżkę dźwiękową filmu bez problemu na HT-SF150.

7. jak to sie na Ślonsku godo "terozki jeżech blank gupi ś tygo"

8. podsumowując... stało się coś, czego moja głowa nie ogarnia. Jest wielce prawdopodobne, że tak potrafią się zachowywać urządzenia świeżo zakupione i pierwszy raz uruchomione (całość zestawu właśnie była pierwszy raz uruchamiana). pewnie muszą "łone" mieć swój czas na dostrojenie i "dogadanie się" a może tak właśnie potrafi zachowywać się sprzęt SONY?... pierwszy raz zakupiłem sprzęt tej firmy, więc doświadczenia mi brak, a jak się okazuje, brakuje mi również cierpliwości. rozpisałem się rozwlekle ale jestem winien przekazać moje "doświadczenie" innym userom, którzy tak jak ja, będą mieli podobne problemy i będą szukali na tym forum rzeczowej pomocy.

9. THX dla @Jacek_M250 za wskazówki i pierwszą pomoc...