anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

NW-A25HN

profile.country.PL.title
pawelszymanski6
Expert

NW-A25HN

Witam, nie jestem specjalistą od sprzętu audio, ale kilka dni temu zakupiłem sobie odtwarzacz NW-A25HN i postanowiłem podzielić się wrażeniami.K0000810135_0001.jpg

sony-nw-a25hn-black.jpg

 

Na początek kilka zdjęć z rozpakowania zestawu. W pudełku głównym są dwa mniejsze pudełka, w mniejszym znajduje się odtwarzacz, a w większym słuchawki, dodatkowe gumki (większe i mniejsze od tych na słuchawkach), klips do przymocowania słuchawek do koszulki, kabel do podłączenia odtwarzacza do komputera i do łądowania odtwarzacza, oraz instrukcja obsługi.

 

_DSC0016.jpg

 

_DSC0018.jpg

 

Pod koniec miesiąca, jak słuchawki zdąrzą się "wygrzać" napisze o wrażeniach z użytkowania tego zestawu i zrobie małe porównanie z moim dotychczasowym sprzętem, czyli Xperią Z3 i Vedią C5. Postaram się też zrobić porównanie słuchawek z zestawu do Kossów Porta Pro, Sony MDR855R, Sony MDR-AS400, oraz Urbanears Plattan. 

 

 

1 ODPOWIEDŹ 1
profile.country.PL.title
pawelszymanski6
Expert

Miał być miesiąc wyszło jak zwykle :wink:

Dzisiaj mogę napisać już coś więcej o grajku i dołączonych słuchawkach. Urządzenie jest bardzo intuicyjne i wygodne w obsłudze. Menu jest przejrzyste. Samo urządzenie jest lekkie i niestety całe z plastiku, a szkoda Sony przy tej cenie mogło pokusić się o metalową obudowę… Firma jako gniazdo do ładowania urządzenia i przesyłania danych zastosowało WM-PORT, nie wiem co było powodem wykorzystania takiego złącza, a nie zwykłego usb jak w telefonach, ale koniec końców musimy pamiętać o zabieraniu na dłuższe wyjazdy dedykowanego kabla bo bez niego nic nie zrobimy… Kolejnym, wg. mnie, błędem konstrukcyjnym jest zastosowanie prostego jacka w słuchawkach, gniazdo w grajku jest na dolnej ściance, a że jak wyżej wspomniałem  cały jest z plastiku to noszenie w kieszeni spodni mp4 jest ryzykowne ponieważ siadając możemy wyłamać gniazdo słuchawkowe (mam nadzieje, że któregoś pięknego dnia ja tak nie zrobię…). Nie rozumiem czym kierowali się inżynierowie stosując takie rozwiązanie w słuchawkach, mam inne słuchawki Sony i wszędzie jack jest łamany, a tu z gniazda słuchawkowego wystaje około 3 cm, które niepotrzebnie wydłuża już i tak sporych rozmiarów urządzenie. To tyle z narzekań na budowę sprzętu, a teraz najważniejsze jak sobie NW-A25HN radzi :slight_smile:

 

Na początek porównanie słuchawek, audiofilem nie jestem toteż to co napiszę nie będzie tak technicznie opisane jak możemy często przeczytać na portalach testujących sprzęt audio :smileywink:. Jeśli chodzi o muzykę słuchałem flaców w najwyższej możliwej jakości, starałem się dobrać kawałki tak by był przekrój różnych gatunków muzyki, był Santana, Metallica, Queen, Inna, AC DC, Tracy Chapman, Prodigy, Paktofonika, Mr. Oizo,, Adele, Chemical Brothers,, Gary Moore oraz Sade.

 

Sony z zestawu – słuchawki moim zdaniem idealnie dobrane do A25, w ustawieniach neutralnych wysokie i niskie tony są lekko podbite, ale niezależnie od gatunku muzyki dźwięk jest cały czas kontrolowany nawet w takich utworach jak flat beat basy są czyste. Przy ustawieniach neutralnych według mnie słuchawki bardziej do muzyki elektronicznej niż rockowej, ale po chwili zabawy z EQ Santana też brzmi genialnie. Jak już jesteśmy przy tych słuchawkach to mają one aktywne usuwanie szumów, które działa naprawdę dobrze. Na co dzień jeżdżę xsarą z silnikiem diesla, który do najcichszych nie należy, a po założeniu słuchawek, ustawieniu poziomu usuwania szumów na maksa i włączeniu trybu cichego silnik przestał być słyszalny, czułem tylko wibracje na ciele. Genialna sprawa w przypadku podróżowania samolotem, czy pociągiem. :slight_smile:

 

KOSS Porta Pro – moje ulubione słuchawki do biegania :slight_smile: jest to konstrukcja otwarta, więc o izolacji od otoczenia możemy pomarzyć, ale w tym teście nie o tym. Słuchawki mają dość mocno podniesiony bass i jest on bardzo miękki i przyjemny dla ucha pod warunkiem, że utwór nie jest przesycony niskimi tonami, noi właśnie słuchawki w ustawieniach neutralnych nie radzą sobie z nadmiarem niskim tonów w w/w utworze, a wysokie gubią się gdzieś w tle, po przestawieniu EQ jest lepiej. Ogólnie słuchawki bardzo fajne ale trzeba pamiętać, że w przypadku dużej ilości basów należy w EQ zjechać sporo z nikich tonów.

 

Sony MDR-AS400 – są to niedrogie sportowe słuchawki dokanałowe dosyć neutralne. W bezpośrednim porównaniu słuchawki z zestawu miażdżą je pod każdym względem. Separacja dźwięku jest średnia i po zakupie a25 przestałem ich używać ponieważ zacząłem zauważać ogromne braki w scenie na tych słuchawkach.

 

Urbanears Plattan – kolejne słuchawki z nadmiarem basu tym razem jest on mniej przyjemny dla ucha niż w przypadku Kossów i przestawianie EQ na nie wiele się zdaje...Jak pisałem wcześniej audiofilem nie jestem, więc ciężko mi jest coś więcej napisać niż to, że zakupiłem je kiedyś jako zestaw słuchawkowy i do tego idealnie się nadają…

 

Sony MDR855R – słuchawki bezprzewodowe, których na co dzień używam do oglądania TV i grania na PS i co tu dużo mówić tak jak przy słuchawkach wyżej są stworzone właśnie do takich funkcji niekoniecznie do słuchania muzyki…Nie odróżniam mp3 od flaca na tych słuchawkach.

 

Teraz ciekawsza część porównanie A25 z  Xperią Z3 i Vedią C5. Do porównania użyłem słuchawek z zestawu do A25. Napisze krótko a25 wygrywa jakością dźwięku i ciężko się temu dziwić, za to druga pozycja już taka oczywista nie jest, a na drugim miejscu jest Vedia C5, wydawać by się mogło, że Z3 z clear audio+ powinno grać na zbliżonym poziomie do a25 niestety wg. mnie Z3 nie radzi sobie z flacami tak dobrze jakbym tego chciał, w neutralnym ustawieniu EQ te same słuchawki, które grały na a25 czysto i idealnie separowały dźwięki tutaj pozwalają na, nie wiem jak to opisać, nakładanie się dźwięków na siebie :slight_frown: (może to wina apki do odtwarzania, albo samego androida ciężko powiedzieć). Na Vedi C5 dźwięk jest czysty klarowny, ale z bardziej podbitymi wysokimi tonami i wyciszonymi basami niż w przypadku A25. Z innymi słuchawkami jak chociażby z kossami ten odtwarzacz gra bardzo przyjemnie. Dodam, że Vedia c5 kiedy była w produkcji kosztowała 1/5 tego co odtwarzacz Sony i nie był to najwyższy model Vedi z najlepszymi podzespołami :wink: Niestety Vedia ma problemy z niektórymi flacami (ciężko mi powiedzieć co jest powodem) i ma tendencje do częstego zawieszania się co na dłuższą metę jest irytujące.

A25 ma też dwie bardzo fajne funkcje, które poprawiają jakość mp3 (to naprawdę działa) pierwsza to dsee hx, która przeskalowuje dźwięk na hi res, drugą jest clear audio+ (z3 też posiada tą funkcję), który jest nowym algorytmem przetwarzania dźwięku. W przypadków flaców nie polecam  używania pierwszej z funkcji ponieważ zaczynają się wtedy dziać dziwne rzeczy i kawałki w wysokiej jakości zaczynają brzmieć jak kiepskiej jakości mp3 :wink:

 

Podsumowując a25 wraz ze słuchawkami z zestawu stanowi zgrany duet i pomimo kilku niedociągnięć konstrukcyjnych jest to bardzo dobry grajek, który sprawia mi wiele radości dzięki bardzo dobrej jakości dźwiękowi, który płynie wprost do moich uszu :nauseated_face: Jestem bardzo ciekawy jak na a25 gra większy brat słuchawek z zestawu, czyli  H.ear on-y…może kiedyś uda mi się to sprawdzić :slight_smile: