anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Pęknięty plastik pałąku WH-1000XM3 - wada fabryczna i odrzucona naprawa gwarancyjna

profile.country.PL.title
cibronka
Użytkownik

Pęknięty plastik pałąku WH-1000XM3 - wada fabryczna i odrzucona naprawa gwarancyjna

Poruszyłem już sprawę na FB Sony Polska, jednak wydaje mi się, że tutaj jest większa szansa na jakąkolwiek pomoc.

 

"Drogie Sony, to moje drugie słuchawki z ANC, które kupiłem (pierwsze był 1000X) i tym razem się zawiodłem. Ze słuchawkami obchodzę się jak z jajkiem, wyglądają jak nowe. Jednak pękły od zwykłego zakładania na głowę... Autoryzowany serwis Sontronic stwierdził, że ma odgórne zalecenie odrzucania tego typu uszkodzenia i może wymienić plastik za jedyne 360 zł (1/3 ceny nowych słuchawek).

Drogie Sony, dlaczego nie uznajecie naprawy gwarancyjnej urządzenia z wadą konstrukcyjną? Piszę o wadzie konstrukcyjnej z pełną odpowiedzialnością, ponieważ trzy osoby z mojego otoczenia mają dokładnie ten sam problem z 1000XM3.

Jeśli tak traktujecie klientów, którzy od lat (nie tylko słuchawki) używają Waszego sprzętu to nie pozostaje mi nic innego jak przesiąść się na sprzęt konkurencji. Gdybym miał naprawiać Wasz za takie pieniądze zostałbym bez funduszy i poszedłbym BOS(E)o."


W odpowiedzi na FB otrzymałem informację, że słuchawki nie mają wady fabrycznej, na co odpowiedziałem:

"Śmiem się nie zgodzić, ponieważ jak już napisałem, w biurze mam identyczne przypadki (pęknięcie w tym samym miejscu). Przy użytkowaniu takim jak moje, to nie miało prawa się wydarzyć. Pedantycznie dbam o sprzęt.

W Sieci też można znaleźć opisy kolejnych (minuta szukania w Google):
1. https://www.reddit.com/r/headphones/comments/autjyt/possible_crack_in_sony_wh1000xm3/
2. https://community.sonylatvija.com/t5/portable-audio/wh-1000xm3-headband-strap-broken-under-normal-us...
3. https://www.amazon.co.uk/review/R3PJHVNC64LUCC/ref=cm_cr_srp_d_rdp_perm?ie=UTF8&ASIN=B07GDR2PH9&fbcl...
4. https://www.amazon.co.uk/review/R2KP9SL1SUA7R7/ref=cm_cr_srp_d_rdp_perm?ie=UTF8&ASIN=B07GDR2LYK&fbcl...
5. https://community.sony.co.uk/t5/portable-audio/wh-1000xm3/m-p/2646721?fbclid=IwAR2slsrQGusy3n3IVoAFD...

Czy ma szukać dalej? Jest to dokładnie takie samo pęknięcie jak w moim egzemplarzu.

Jest mi zwyczajnie przykro, że Sony tak podchodzi do tematu. Używam Waszego sprzętu od kasetowego Walkmana WM-EX162, poprzez telefony, nagłośnienie, słuchawki, głośniki BT i do tej pory nie mogłem powiedzieć złego słowa. Szkoda, że w moich oczach tracicie swój wizerunek przez taką błahostkę idąc w zaparte gdy jest mnóstwo dowodów na to, że Wasz produkt jest wadliwy.

Pozdrawiam serdecznie
Coraz Bardziej Zawiedziony Klient

P.S.
Choćby nadchodzące XM4 były nie wiadomo jak dobre nie kupię ich, skoro Sony przez TRZY generacje nie potrafi rozwiązać problemu wad konstrukcyjnych w pałąku. Załączam pęknięcie moich słuchawek z innej perspektywy."

 

Załączam zdjęcia moich słuchawek. Proszę o pomoc w rozwiązaniu tego problemu, który w żadnym wypadku nie powstał z mojej winy.1.jpg2.jpg

36 ODPOW. 36
profile.country.PL.title
cibronka
Użytkownik

@marcgrab - w jakim sklepie udało Ci się z rękojmią?

profile.country.PL.title
marcgrab
Poszukiwacz

@cibronka Emag.pl - wysłałem im słuchawki, po 3 tygodniach przyszła nowa sztuka nieśmigana pachnąca nowością :wink: 

profile.country.PL.title
marcgrab
Poszukiwacz

@cibronka - otóż dopadła mnie kolejny raz zmora jakim jest pęknięty plastik. Emag właśnie mi odrzucił reklamację ze względu na "uszkodzenie mechaniczne" - no to zaczynam zabawę, piszę właśnie maila do miejskiego rzecznika konsumentów, bo cyrk to mało powiedziane :slight_smile:

profile.country.PL.title
dtwarog
Poszukiwacz

@marcgrab  Szczerze życzę ci powodzenia w walce z Sony, daj znać proszę jeśli uda CI się coś wskórać. 

Ja opublikowałem temat w serwisie wykop.pl, mój wpis miał ponad ponad 2 tysiące wykopów i 30 tysięcy wyświetleń. Zgłosiły się kolejne osoby z tym samym problemem. Wrzucałem posty na strony SONY na facebooku z prośbą o odpowiedź. Na facebooku również odezwały się do mnie osobny które mają identyczne "mechaniczne" uszkodzenie słuchawek. SONY odpowiada standardową formułką - gwarancja nie obejmuje uszkodzeń mechanicznych. 

Zgłosiłem sprawę do powiatowego rzecznika konsumenta, dostałem pismo w którym rzecznik stwierdza że pomoże mi jedynie jeśli przedstawię opinię rzeczoznawcy. Na podstawie takiej opinii mógłbym ewentualnie sądzić się  z SONY. 

 

W życiu nie kupię już nic od tej firmy i każdemu będę rekomendował to samo przytaczając moją historię

profile.country.PL.title
cibronka
Użytkownik

@dtwarog @marcgrab 

 

Jeśli zbierzemy 10 osób można spróbować z pozwem zbiorowym. Rzecznik konsumenta to instytucja-wydmuszka, która nic nie może.

 

Kwestia tego przeciwko komu kierować pozew. Pewnie Sony Polska, ale to sprawa do ogarnięcia później. Sam niestety nie mam czasu się tym zająć (dwójka dzieci, w tym jedno nówka sztuka), ale chętnie do takiego pozwu dołączę i przynajmniej jeden znajomy również.

 

Prowadzę również kampanię informacyjną o tej wadzie produkcyjnej (głównie na agregatorach okazji jak pepper). Jeśli ktoś może dodać opinię na ceneo to też będzie użyteczna. Sam zniechęciłem do zakupu produktu Sony już kilka osób, bo przekazałem informację o pękających słuchawkach i odmowie naprawy ze strony Sony.

profile.country.PL.title
dtwarog
Poszukiwacz

@cibronka  czy masz jakieś doświadczenie odnośnie takich pozwów zbiorowych? Na wykopie zgłosiły się do mnie jeszcze 2 osoby, o ile dobrze liczę jest nas pięcioro w tym momencie.  

profile.country.PL.title
cibronka
Użytkownik

@dtwarog 

 

Nie znam się, ale mam dobrego znajomego radcę prawnego, który pomógłby nam i dał dobrą zniżkę na przygotowanie pozwu. Jak zbierzemy te 10 osób to mogę do niego zagadać o koszty.

daardevil
Nowicjusz

Panowie, 

podejście Sony jest skandaliczne. U mnie ten sam problem, będę wysyłał na dniach słuchawki na reklamację, jeśli odmówią, możecie mnie liczyć do pozwu, całkiem serio.

To się w głowie nie mieści, że taka firma w 2020 roku może mieć takie podejście. Jeśli mi odrzucą reklamację to Sony dołączy u mnie do unikanych firm.

profile.country.PL.title
Gratek
Poszukiwacz

Jak sytuacja? Chętnie się dołączę. Moje sztuki po około 8 miesiącach pękły w tym samym miejscu. Ewidentna wada konstrukcyjna. Odrzucone roszczenia gwarancyjne to chamskie plucie w twarz klienta i traktowanie go jak frajera do golenia.

Ostatni raz się naciąłem na kiepsko zaprojektowane i wykonane po taniości buble od Sony.

profile.country.PL.title
cibronka
Użytkownik

Swoje porządnie skleiłem i sprzedałem (oczywiście informując o wadzie). Mam przynajmniej spokój z Sony.