anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Pęknięty plastik pałąku WH-1000XM3 - wada fabryczna i odrzucona naprawa gwarancyjna

profile.country.PL.title
cibronka
Użytkownik

Pęknięty plastik pałąku WH-1000XM3 - wada fabryczna i odrzucona naprawa gwarancyjna

Poruszyłem już sprawę na FB Sony Polska, jednak wydaje mi się, że tutaj jest większa szansa na jakąkolwiek pomoc.

 

"Drogie Sony, to moje drugie słuchawki z ANC, które kupiłem (pierwsze był 1000X) i tym razem się zawiodłem. Ze słuchawkami obchodzę się jak z jajkiem, wyglądają jak nowe. Jednak pękły od zwykłego zakładania na głowę... Autoryzowany serwis Sontronic stwierdził, że ma odgórne zalecenie odrzucania tego typu uszkodzenia i może wymienić plastik za jedyne 360 zł (1/3 ceny nowych słuchawek).

Drogie Sony, dlaczego nie uznajecie naprawy gwarancyjnej urządzenia z wadą konstrukcyjną? Piszę o wadzie konstrukcyjnej z pełną odpowiedzialnością, ponieważ trzy osoby z mojego otoczenia mają dokładnie ten sam problem z 1000XM3.

Jeśli tak traktujecie klientów, którzy od lat (nie tylko słuchawki) używają Waszego sprzętu to nie pozostaje mi nic innego jak przesiąść się na sprzęt konkurencji. Gdybym miał naprawiać Wasz za takie pieniądze zostałbym bez funduszy i poszedłbym BOS(E)o."


W odpowiedzi na FB otrzymałem informację, że słuchawki nie mają wady fabrycznej, na co odpowiedziałem:

"Śmiem się nie zgodzić, ponieważ jak już napisałem, w biurze mam identyczne przypadki (pęknięcie w tym samym miejscu). Przy użytkowaniu takim jak moje, to nie miało prawa się wydarzyć. Pedantycznie dbam o sprzęt.

W Sieci też można znaleźć opisy kolejnych (minuta szukania w Google):
1. https://www.reddit.com/r/headphones/comments/autjyt/possible_crack_in_sony_wh1000xm3/
2. https://community.sonylatvija.com/t5/portable-audio/wh-1000xm3-headband-strap-broken-under-normal-us...
3. https://www.amazon.co.uk/review/R3PJHVNC64LUCC/ref=cm_cr_srp_d_rdp_perm?ie=UTF8&ASIN=B07GDR2PH9&fbcl...
4. https://www.amazon.co.uk/review/R2KP9SL1SUA7R7/ref=cm_cr_srp_d_rdp_perm?ie=UTF8&ASIN=B07GDR2LYK&fbcl...
5. https://community.sony.co.uk/t5/portable-audio/wh-1000xm3/m-p/2646721?fbclid=IwAR2slsrQGusy3n3IVoAFD...

Czy ma szukać dalej? Jest to dokładnie takie samo pęknięcie jak w moim egzemplarzu.

Jest mi zwyczajnie przykro, że Sony tak podchodzi do tematu. Używam Waszego sprzętu od kasetowego Walkmana WM-EX162, poprzez telefony, nagłośnienie, słuchawki, głośniki BT i do tej pory nie mogłem powiedzieć złego słowa. Szkoda, że w moich oczach tracicie swój wizerunek przez taką błahostkę idąc w zaparte gdy jest mnóstwo dowodów na to, że Wasz produkt jest wadliwy.

Pozdrawiam serdecznie
Coraz Bardziej Zawiedziony Klient

P.S.
Choćby nadchodzące XM4 były nie wiadomo jak dobre nie kupię ich, skoro Sony przez TRZY generacje nie potrafi rozwiązać problemu wad konstrukcyjnych w pałąku. Załączam pęknięcie moich słuchawek z innej perspektywy."

 

Załączam zdjęcia moich słuchawek. Proszę o pomoc w rozwiązaniu tego problemu, który w żadnym wypadku nie powstał z mojej winy.1.jpg2.jpg

36 ODPOW. 36
profile.country.PL.title
Barbara_K
Moderator

Cześć, zgłaszałeś swoje słuchawki na gwarancji i otrzymałeś odmowę?

profile.country.PL.title
Gratek
Poszukiwacz

Niestety serwis Sony dalej perfidnie kłamie, że to uszkodzenie mechaniczne i odmawia naprawy naprawy.

profile.country.PL.title
szpieg048
Poszukiwacz

Łączę sie w bólu ... i polecam Bowers&Wilkins .. obojętne czy PX (można dostać używki w dobrej cenie), PX5, PX7.

Tutaj nie ma lipy, wykonanie nieporównywalne. Jeżeli oczywiście jesteście w stanie zrezygnować z nadmiaru niskich tonów jakie produkują Sony.

Pozdrawiam.

profile.country.PL.title
cibronka
Użytkownik

@Barbara_K Oczywiście, że tak. Wystarczy przeczytać wątek. Wrzucałem nawet dokumenty z serwisu.

Whizzle
Nowicjusz

Cześć, 

Jestem kolejnym użytkownikiem z tym samem problemem. Czy w dalszym ciągu zbiera się grupa 10 osobowa? Ewentualnie byłbym wdzięczny za kontakt z serwisem, który zajmuje się tego typu naprawą w Krakowie/okolicach. 

profile.country.PL.title
Gratek
Poszukiwacz

Sony niestety dalej oszukuje ludzi, zarzuca im kłamstwo, a serwis mataczy. 2 miesiące szarpię się z nimi i nie jestem w stanie uzyskać żadnych konkretnych odpowiedzi. Rozmowa z serwisem oraz z supportem sony jest rjak wyciągnięta z Barei. W kółko tylko odpowiedzi, że uszkodzenie mechaniczne/fizyczne i mam spadać na drzewo. Rozumiem tym samym, że ta parszywa firma nie dość, że nie potrafi wziąć odpowiedzialności za własne buble to nazywa mnie jeszcze kłamcą. 
Jeśli szukasz odpłatnej naprawy to OSZUŚCI i KRĘTACZE z ich poznanskiego serwisu chętnie wyłudzą od Ciebie za tę naprawę 329zł.

profile.country.PL.title
Gratek
Poszukiwacz

Najlepsze jest to, że ta krętacka firma nie potrafi ustalić jednej wersji wydarzen. 
Naciągacze z serwisu twierdzą, że nie naprawią, bo taka jest decyzja gwaranta czyli sony.
Oszuści z sony natomiast twierdzą, że usterka nie jest objęta gwarancją, bo taką decyzję podjął serwis.

profile.country.PL.title
krhocku
Poszukiwacz

W sumie mialem identyczny przypadek, również w piśmie do serwisu/Sony dołączyłem linki podobnych spraw. Oczywiście zostało to zignorowane i serwis nie naprawi słuchawek, można sobie odtworzyć model 3D elementu i łatwo zrobić symulacje które potwierdza ze zwyczajnie plastik jest za cienki i będzie zawsze pękać w tym samym miejscu.


Tym bardziej komiczna jest postawa serwisu gdyż w modelu XM4 miejsce to zostało pogrubione😄 Pewnie dla żartu ot tak wyszło napewno nie jest to w celu wyeliminowania w.w. wady. Generalnie nie warto się strzępić i szkoda nerwów lepiej sprzedać ten produkt i po prostu nie kupować więcej nic od nich. Mialem dość zabawna rozmowę ze sklepem gdzie zaproponowano mi zakup XM4 ze zniżką jak wyjdą, napewno :grin: już się rzucam. Trochę nie poważne podejście do klienta serio. Lepiej dorzucić do Airpodsów Max (przynajmniej obsługa serwisowa Jablek to przepaść w porównaniu do Sony), lub jakiś model B&W czy Bos3.

 

Na pocieszenie za granica ta wada również jest ignorowana przez serwisy:)

Zmyslo
Nowicjusz

Zamiast kleić proponuję alternatywne rozwiązanie.

Majfrendy wyczuły okazję i na ALi... sprzedają za około 70 zł pałąki.

profile.country.PL.title
licancabur
Nowicjusz

Potwierdzam, ta sama awaria... Skandal, że Sony wciąż się nie przyznaje. Ponad 1k zł za słuchawki które wytrzymały kilka miesięcy. Śmiech na sali, przykro bardzo bo lubiłem Sony, ale tego łatwo im nie mogę zapomnieć. Długo do tej firmy nie wrócę.